Вхід|Реєстрація
Єдина країна - Единая Страна!

 Єдина країна - Единая Страна!

Рух бактерій можна використовувати для отримання електроенергії – британські фізики

Понеділок, 11 Липень, 2016 - 21:44

Вчені-фізики з Оксфордського університету за допомогою комп'ютерного моделювання продемонстрували, що рух бактерій можна використовувати як альтернативне джерело отримання електроенергії.

Про це пише versia.ru.

Фахівцям вдалося довести, що бактерії, які дуже швидко пересуваються, можуть спонукати до руху циліндричні мотори крихітної вітряної електростанції.

За словами фізиків, вітряну станцію в рух приводить так званий ефект роїння. Він виникає, коли безліч частинок, з яких складається та чи інша субстанція, здійснюють хаотичні рухи.

Фізики відзначили, що самі по собі бактерії продовжують хаотично рухатися доти, поки вони занурені в поживний склад. Однак рух мікроорганізмів настільки хаотичний, що відразу витягти з них енергію неможливо.

Для того, щоб упорядкувати рух потоку, вчені спорудили решітку з 64 мікромоторів, розташованих симетрично один до одного, і помістили конструкцію у живильну суспензію. Вчені виявили, що бактерії рухаються таким чином, що мотори, які стоять поруч, обертаються в протилежних напрямках.

Фізики впевнені, що бактерії можна використовувати для створення маленьких електростанцій. Вони, в свою чергу, зможуть забезпечувати енергією мікроскопічні двигуни, оптичні перемикачі або навіть деталі смартфонів.