Вхід|Реєстрація
Єдина країна - Единая Страна!

 Єдина країна - Единая Страна!

Розшифровка ДНК єгипетських мумій шокувала вчених

П'ятниця, 9 Червень, 2017 - 08:43

Тривалий час серед вчених існувала думка, що стародавні мумії містять недостатню кількість генетичного матеріалу для проведення ДНК експертизи. Німецькі ж вчені з інституту Макса Планка і Університету Тюбінгена частково зуміли відтворити геном 90 єгипетських мумій, віком від 3500 до 1500 років.

Всі мумії були забальзамовані в одному з селищ Стародавнього Єгипту, повідомляє facenews.ua.

Процедура муміфікації зберегла риси обличчя покійних, проте в той же час знищила генетичний матеріал. Незважаючи на це, фахівців привернула колекція Тюбінгенського університету і Фелікса фон Лушана, що складається з 151 мумії.

Вченим вдалося витягти з 90 мумій придатну для подальшого вивчення мітохондріальну і ядерну ДНК, взяту з кісток, зубів і м'яких тканин шляхом високопродуктивного секвенування.

Такий аналіз дозволив дізнатися, що стародавні єгиптяни зовсім не були корінними африканцями. А їх ДНК більше схожі на ДНК теперішніх жителів південної Європи, Кавказу та Близького Сходу.

Фахівці порівняли древній геном з ДНК сучасних європейців і виявили, що в середньому близько половини європейських чоловіків є родичами Тутанхамона. А в Великобританії, Франції та Іспанії їх і зовсім 60-70 відсотків.