Вхід|Реєстрація
Єдина країна - Единая Страна!

 Єдина країна - Единая Страна!

В ОБСЄ підтвердили серйозну дестабілізацію ситуації на Донеччині

Понеділок, 20 Липень, 2015 - 04:00

Спеціальна моніторингова місія (СММ) Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) підтверджує серйозну дестабілізацію конфліктної ситуації у районі Донецька.

Про це заявив глава СММ ОБСЄ в Україні Олександр Хуг в інтерв'ю "BBC Ukrainian".

За словами заступника керівника місії Александера Хуга, спалах насильства відновився у Донецьку і його околицях, де напередодні відбулися обстріли з артилерії.

"Ми можемо підтвердити, що минулого вечора і вночі відбулася серйозна дестабілізація ситуації. Вогонь прямував з Донецька у західному напрямку по позиціях українських сил, а у відповідь вогонь надходив у бік Донецька", - сказав дипломат.

Він також роз'яснив, що бойове зіткнення тривало доти, доки спостерігачі не підняли питання про це у бесідах з представниками сторін у Києві, Донецьку та Відні.

Андрій Таран, який представляє українську сторону в Спільному центрі з контролю та координації (СЦКК), також зазначив, що силам АТО довелося висловити погрозу, що вони повернуть усю техніку до лінії зіткнення, якщо обстріли не припинять.

Говорячи про артобстріл Донецька у суботу, він заявив, що бойовики самі зробили це, аби спровокувати вогонь українських військових у відповідь і звинуватити їх в обстрілі міста.

За словами пана Тарана, обстріл вели із самохідних установок, встановлених на території Критого ринку у Донецьку, а потім їх розвернули у бік Авдіївки (перебуває під контролем українських сил) та випустили 22 снаряди у бік коксохімічного заводу.

Представник СЦКК надав запис радіоперехоплення бойовиків самопроголошеної "ДНР", в якому, за його словами, ідеться про обстріли міста 18 липня.

"Орієнтовно о 20:00 почався обстріл із забороненого мінськими домовленостями важкого озброєння. Його вели з району Дурна Балка Калінінського району Донецька, з боку Макіївки. Обстріляли центральну частину міста Донецьк: Ворошиловський район, район вулиць Панфілова, Щорса та вулиці Університетської", - сказав додав заступник керівника АТО на території Донецької та Луганської областей Сергій Галушко.