Вхід|Реєстрація
Єдина країна - Единая Страна!

 Єдина країна - Единая Страна!

Турпотік до Криму скоротився вдвічі, а ті що приїхали, більше не повернуться

Четвер, 30 Жовтень, 2014 - 02:23

Напередодні в Ялті пройшло виїзне засідання уряду Криму, на якому чиновники підбили підсумки першого курортного сезону на півострові з моменту його приєднання до Росії.

Поки вони невтішні, повідомляє «Newsru».

Так, половина туристів, які відпочили на території Великої Ялти, не планують повертатися туди на відпочинок. Про це повідомила республіканський міністр курортів і туризму Олена Юрченко.

«Ми проводили опитування, в ході якого з’ясувалося, що 50% тих, хто відпочивав в цьому сезоні на території Великої Ялти, поки не планують повертатися», – сказала міністр.

За її словами, основною причиною цього служить кардинальне невідповідність показників «ціни-якості» надаваних туристичних послуг.

«Головними причинами цього «поки-не-повернення» служить, зокрема, невідповідність показників умов розміщення того унікальному природному потенціалу, який є в Ялті. Ще одна причина, це, звичайно, досить низький рівень сервісу, і ми це прекрасно всі знаємо», – пояснила міністр.

Вона також додала, що ще одним фактором, що відлякує туристів, є численні точки виносної торгівлі.

«Це, безумовно, і засилля нашої виносної торгівлі, в більшості – незаконний, і невідповідність ціни-якості», – підкреслила міністр.

Всього, за даними місцевої влади, з початку 2014 року в Криму відпочили 3,18 млн чоловік, які витратили близько 80 млрд рублів. Порівняно з минулим сезоном доходи від туристичної галузі та кількість відпочиваючих знизилися майже в два рази. Проте влада Криму не визнають минулий сезон провальним, пояснюючи зниження турпотоку зміною методики підрахунку туристів, передає «Комерсант».

«В українські часи» число відпочиваючих в Криму «завищувалось», заявив газеті глава комітету Держради Криму з туризму Олексій Черняк.

«Сьогодні ми, наприклад, не враховуємо відряджених. Хоча ці люди теж знаходяться в об’єктах розміщення, користуються послугами громадського харчування, купують сувеніри. Раніше вони враховувалися», – пояснив Черняк.

Президент Асоціації малих готелів Криму Валентина Марнопольская вважає, що курортний сезон був «особливим», але «не провальним». На її думку, російські туристи витрачають на відпочинок набагато більше грошей, ніж українські.

«Українці на відпочинку намагаються заощадити, а росіяни приїжджають з певним бюджетом і легко розлучаються з грошима на відпочинок. Вони не тільки відпочивають на пляжі, але і знайомляться з регіоном. Дуже добре в цьому році продавалися екскурсійні тури», – пояснила Марнопольская.