Вхід|Реєстрація
Єдина країна - Единая Страна!

 Єдина країна - Единая Страна!

Вчені створили першу в світі вакцину проти хвороби зубів і ясен

Неділя, 11 Грудень, 2016 - 14:46

Команда з Мельбурнського університету представила першу стоматологічну вакцину, яка здатна зменшити (а в деяких випадках і усунути повністю) потребу в антибіотиках і хірургічних втручаннях, коли мова йде про хвороби зубів і ясен.

Про це повідомляє toneto.net із посиланням на наукову статтю у журналі NPJ Vaccines.

Робота австралійських дослідників спільно з однією з найбільших фармацевтичних компаній CSL Limited зайняла 15 років. Її підсумком стала вакцина проти хронічного періодонтиту. Це запалення періодонта ? кісткової тканини у кореня зуба (не слід плутати періодонтит з пародонтитом).

Запальний процес руйнує навколокореневі тканини ясен і кореневу оболонку зубів і супроводжується виділенням гною та кровотечами, а також сильними болями. Також погіршується загальний стан організму, підвищується температура, знижується імунітет. У результаті періодонтит може призвести до втрати не одного зуба.

Це захворювання характерне для людей всіх вікових груп. За статистикою в Австралії від періодонтиту страждає кожен третій дорослий і більше 50% населення у віці старше 65 років. Вважається, що є зв'язок між цією хворобою порожнини рота і іншими ? цукровим діабетом, серцево-судинними захворюваннями, ревматоїдним артритом, деменцією і навіть деякими видами раку.

Медики поставили собі завдання: за допомогою вакцини впливати на ферменти, що виробляються бактеріями з роду порфіромонад (Porphyromonas gingivalis), таким чином, щоб викликати імунну відповідь. Ці мікроорганізми змінюють співвідношення побратимів у зубному нальоті, провокуючи запалення, і якщо організм виробить в ході імунної відповіді антитіла, що нейтралізують патогенні токсини, запальний процес буде зупинено.

Випробування нового препарату на мишах, проведені в Австралії і США, дали позитивний результат: організм гризунів після введення вакцини починав виробляти імунну відповідь і боротися з бактеріями.

За словами фахівців, сьогоднішні методи лікування хронічного періодонтиту (антибіотики або хірургічне втручання) хоч і дієві, але в деяких випадках не вбивають повністю всі бактерії. Мікроорганізми з часом відновлюють свою чисельність в зубному нальоті і продовжують руйнувати тканини, хвороба починається з новою силою.

Автори роботи покладають великі надії на те, що їх вакцина допоможе мільйонам людей. Цілком ймовірно, що на основі цієї розробки будуть створені препарати від інших захворювань, що діють за тим же принципом.

Передбачається, що клінічні випробування на пацієнтах з хронічним періодонтитом стартують вже в 2018 році.