Вхід|Реєстрація
Єдина країна - Единая Страна!

 Єдина країна - Единая Страна!

Сотні тисяч медпрацівників Британії вийшли на страйк

Понеділок, 24 Листопад, 2014 - 18:12

24 листопада у Великобританії розпочався другий за останніх півтора місяці страйк медичних працівників.

У ньому беруть участь сотні тисяч співробітників молодшого персоналу медичних установ – медсестри, працівники швидкої допомоги, акушери, прибиральники та кухарі, пише «The Guardian».

Причиною страйку стала суперечка між профспілками і міністром охорони здоров’я Джеремі Хантом, що виникла після оголошення урядом про заплановане в нинішньому, а також 2015-2016 роках підвищення заробітної плати молодшим медичним співробітникам на 1%.

Однак, цей захід не торкнеться медпрацівників, яких чекає підвищення окладу за стажем або ж у зв’язку з підвищенням кваліфікації. Справа в тому, що таких співробітників налічується більше половини від загального числа медиків. У зв’язку з цим, профспілки вимагають підвищення зарплати на 1% для всіх молодших медпрацівників.

Страйк проходить в Англії та Північній Ірландії. У Шотландії страйк не проводиться, оскільки тамтешня влада задовольнила вимоги профспілок. Компромісний варіант вирішення розбіжностей також був знайдений і в Уельсі.

Учасники страйку водночас запевняють, що незважаючи на акцію протесту, вони не переставатимуть опікуватись важкохворими пацієнтами.

13 жовтня британські медпрацівники провели перший страйк. Тоді в акції взяли участь близько 400 тис. осіб.

Вже декілька років уряд прем’єра-консерватора Девіда Кемерона здійснює політику економії державних витрат для скорочення бюджетного дефіциту, який утворився в наслідок фінансової кризи 2008 року. Британський уряд зменшує витрати за всіма статтями, за винятком витрат на охорону здоров’я, які залишилися на колишньому рівні. Тим не менш, підвищення зарплат на 1% є нижчим від рівня інфляції, яка у Великобританії цього року становить 1,5%.