Вхід|Реєстрація
Єдина країна - Единая Страна!

 Єдина країна - Единая Страна!

Росіяни можуть залишитись без крабових паличок

Понеділок, 24 Листопад, 2014 - 19:19

У Росії виник дефіцит сировини для охолоджених крабових паличок через заборону поставок зі Сполучених Штатів.

Про це заявив помічник керівника Россільгоспнагляду Олексій Алексєєнко, передає «ИТАР-ТАСС».

Відомство готове відкрити для виробників нових постачальників фаршу минтаю, який використовують при виготовленні крабових паличок.

Сполучені Штати були основним постачальником минтаєвого сурімі, з якого виготовляються охолоджені крабові палички високої якості, пояснив виконавчий директор Рибного союзу Сергій Гудков.

«Після ембарго нас повністю відсікли від ринку якісного сурімі, але навіть сировини  середньої якості з Південно-Східної Азії не вистачає», - пояснив він.

Російська сировина дорожча від американської, а за якістю поступається і підходить для виготовлення тільки замороженої імітації крабового м'яса, уточнив Гудков.

Росія має потужності для виробництва близько 8-9 тис. тонн минтаєвого сурімі на Далекому Сході, однак вони завантажені приблизно на 35% через відсутність попиту на внутрішньому ринку. Однак Звєрєв вважає, що відкриття нових постачальників сурімі з Південно-Східної Азії може призвести до нелегального реекспорту американського фаршу минтаю, що може перешкодити російським виробникам сурімі зайняти місце на внутрішньому ринку.

У 2013 році загальний обсяг виробництва минтаєвого сурімі на Далекому Сході (включаючи експортований обсяг) перевищив 5,5 тис тонн. За даними Федеральної митної служби РФ (ФМС), імпорт минтаєвого сурімі в 2013 році склав 5,33 тиc. тонн.

Основними імпортерами є США (5,22 тис. тонн) і Китай. Загальний обсяг річного споживання продукції з сурімі в Росії Рибний союз оцінює в 65-70 тис. тонн.

Крабові палички використовуються в салатах як недорогий замінник справжнього крабового м'яса.