Вхід|Реєстрація
Єдина країна - Единая Страна!

 Єдина країна - Единая Страна!

Мумію величезного крокодила знайшли в Єгипті (ФОТО)

Середа, 8 Лютий, 2017 - 10:52
Мумія чотириметрового крокодила, що уособлює давньоєгипетське божество Себека, виявлена вченими під час розкопок на півночі провінції Кена в Єгипті.

Мумія чотириметрового крокодила, що уособлює давньоєгипетське божество Себека, виявлена вченими під час розкопок на півночі провінції Кена в Єгипті.

Як повідомляє ТАСС, про це відкриття розповів голова Управління у справах старожитностей провінції Айман Ханді.

Рідкісна знахідка була зроблена під час експедиційних польових робіт в районі Наг-Хаммаді на східному березі річки Ніл. Тут, у долині поруч з горою Хамердум, тисячоліття тому знаходилися гробниці знаті й осіб, наближених до фараонів, а також кілька храмів на честь головних божеств Стародавнього Єгипту.

У ході розкопок в Наг-Хаммаді археологи виявили ще кілька муміфікованих крокодилів, довжина двох з яких перевищує 1,2 метра, а також голови деяких більш дрібних тварин, яких почитали давні єгиптяни. Крім того були знайдені спеціальні інструменти, використовувані в процесі бальзамування, і рулони полотна, в які загортали мумії перед похованням.

Унікальність знайдених у Кені мумій полягає в тому, що вперше в цьому регіоні виявлено муміфіковані символи бога-крокодила Себека. За словами Ханді, до цих пір не було відомо, що жителі Наг-Хаммаді шанували це божество і тут не було жодного, навіть невеликого храму, зведеного на честь Себека.

Зараз вчені досконало досліджують знахідки, намагаючись точно визначити, до якого саме періоду правління фараонів відносяться мумії крокодилів і наскільки широко в цій місцевості на півдні сучасного Єгипту було поширене поклоніння Себеку.

Цей бог вважався покровителем води і розливу Нілу і зображувався на фресках з головою крокодила. За віруваннями давніх єгиптян, Себека відлякував сили темряви і охороняв від них як інших божеств, так і людей.

-