Вхід|Реєстрація
Єдина країна - Единая Страна!

 Єдина країна - Единая Страна!

Країнам-членам НАТО потрібно збільшити видатки на оборону – Столтенберг

Понеділок, 24 Листопад, 2014 - 22:12

Країнам - членам НАТО необхідно збільшити свої витрати на оборону.

Таку думку висловив у понеділок генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг, виступаючи на ювілейній, 60-й Парламентській асамблеї НАТО, що проходить в Гаазі, передає «rp.pl».

«Ми пройшли шлях від постійної армії до невеликих розгорнутих сил. Від командної структури НАТО в 22 тис. чоловік до менше 9 тис. осіб. Від більше 33 тис. танків до менше 7 тис. одиниць в даний час, продовжив Столтенберг.

«Ми також відклали нові інвестиції, зменшили число навчань, скоротили витрати на обладнання і технічну підтримку», - додав він.

За словами генерального секретаря альянсу, в більш спокійні часи було правильно скорочувати кошти, які витрачаються на військову сферу.

«Однак, ми зараз живемо не в мирний час. Тому прийшов час збільшувати витрати на оборону», зазначив він.

«ВВП США і Європи практично однаковий. Водночас, Сполучені Штати витрачають вдвічі більше на оборону, ніж всі інші члени альянсу, разом узяті, а також покривають дві третини загального обсягу видатків на діяльність організації», - зазначив Столтенберг.

Генеральний секретар НАТО також звернув увагу на те, що Росія декілька років поспіль значно підвищує свої видатки на оборону, в той час як країни НАТО їх знижують.

У зв'язку з цим, глава альянсу нагадав, що країни-учасниці взяли на себе зобов'язання протягом десяти років довести витрати на оборону як мінімум до 2% ВВП.

«Знаю, що це непросто, але це можливо. Крок за кроком. І кожен крок має значення. Починаючи з сьогоднішнього дня», - зауважив він.

«США, Великобританія, Греція та Естонія вже відповідають вимозі 2%, - зазначив Столтенберг. - Інші країни розробляють свої «дорожні карти», щоб досягти цього». «Ми також домовилися, що будемо щорічно стежити за прогресом», - підкреслив він, додавши, що перша серйозна перевірка відбудеться на саміті у Варшаві в 2016 році.

 

Теги: НАТО