Вхід|Реєстрація
Єдина країна - Единая Страна!

 Єдина країна - Единая Страна!

ЄС проведе консультації з Україною та Росією щодо трубопроводу Північний потік №2

Понеділок, 23 Жовтень, 2017 - 23:17

Європейська комісія має наміри проводити консультації, зокрема, з Україною та РФ у справі запланованих правил, які стосуватимуться трубопроводу Північний потік №2. Такий документ потрапив до ЄК і незабаром має бути оголошений.

Передає Польське радіо

Йдеться про новелізацію газової директиви 2009 року, яка є основою ІІІ енергетичного пакету ЄС. Європейська комісія готує зміни, щоб не було сумнівів щодо того, чи правила ЄС відносяться також до морської частини Північного Потоку 2.

Євросоюзні джерела сподіваються, що нові правила почнуть діяти наприкінці 2018 року, а Газпром планує задіяти Північний потік 2 у 2019 році.

Право ЄС передбачає, зокрема, відокремлення продажу газу від його пересилання і запевнення більшій кількості суб?єктам доступу до інфраструктури транспортування сировини. Тож з Росією необхідно буде вести переговори у цій справі.

Якщо російська сторона ігноруватиме нові правила і будуватиме трубопровід без наміру виконувати євросоюзні правила, тоді, наприклад, Польща могла б звернутися до Суду ЄС, щоб змусити Німеччину відмовитися від дозволу на будівництво потоку. Подібні прецеденти вже були.

Теги: ЄС Україна