про політику та економіку
        A A
зробити стартовою
ГОЛОВНА  |  НОВИНИ |  НАГОЛОС |  СТАТТІ |  ОГЛЯД ПРЕСИ |  ЧАТ |  БЛОГИ |  ІНФОРМАЦІЙНІ БАЗИ  |  КУЛЬТУРА  |  ТУРИЗМ  |  KAVA.LVIV.UA

ОГЛЯД ПРЕСИ

Львівський шаман

Олега Березюка вважають правою рукою міського голови Львова

Цього чиновника міської ради називають по-різному: "шаман", "темний кардинал", навіть "особистий психоаналітик і права рука Садового". Офіційно ж він - директор департаменту "Адміністрація міського голови", а за сумісництвом - асистент кафедри психіатри та психотерапії Львівського медичного університету імені Данила Галицького, лікар-психотерапевт, психолог за фахом Олег Березюк.

Насамперед постать Олега Березюка цікава не через його діяльність на посаді керівника департаменту, а завдяки чуткам про його славу головного радника, тепер уже нештатного, і навіть ідейного наставника міського голови Львова Андрія Садового. І хоч раніше серед радників та оточення Садового були ще інші психіатри, як, скажімо, Олександр Фільц, проте саме Олегові Березюку вдалося найбільше наблизитись до тепер уже міського голови. Та варто зазначити, що співпраця Андрія Івановича з Олегом Березюком як-не-як пішла першому на користь. Адже мерство Садового певною мірою є заслугою саме Березюка, адже він був одним із головних натхненників "Самопомочі", яка і привела Андрія Садового до довгоочікуваної влади.

До речі, сам Андрій Садовий роботу Олега Березюка оцінює дуже схвально: "Пан Березюк є висококваліфікованим працівником. Він отримав дуже хорошу освіту. Можливість вчитися і жити за кордоном, в Америці, сприймати все нове дала змогу Березюкові вирішувати дуже багато проблем, які на ньому лежать. Його вузька спеціалізація - це психологія, і це дуже важливо, власне, на посаді, яку він обіймає - керівника департаменту "Адміністрація міського голови". Тому його кваліфікація тут дуже і дуже важлива".

Що ж стосується закидів щодо впливу Березюка на рішення Садового, то останній переконаний - усі працівники міської ради мають вплив на міського голову. "Це природний процес. Питання в тому - що залишається в голові. Якщо це добра порада, вона залишається, якщо порада недозріла - вона буде відкинута в сторону. Я спілкуюся зі всіма і від цього отримую велику насолоду. Якщо думка мудра - я до неї, безперечно, прислухаюсь", - коментує Андрій Іванович.

Професійний діапазон Олега Березюка доволі широкий. Він закінчив Іллінойський університету Чикаго за спеціальністю "психологія і біологія", Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького. До речі, саме в США пан Березюк вивчав психологію суспільства та громади.

Працював лікарем-психотерапевтом у Львівському психоневрологічному диспансері, асистентом кафедри психіатрії та психотерапії Львівського медичного університету імені Данила Галицького.

Професійний рівень Березюка-психотерапевта його колеги оцінюють по-різному. Для прикладу, колись однокурсник героя нашого дослідження, а сьогодні сімейний лікар, який попросив не афішувати його імені, переконаний, що Олег Березюк знайшов своє місце та покликання саме на посаді директора департаменту в міській раді. "У навчанні він був, як було прийнято колись говорити, комсомольський лідер. Він старався видертися в якісь вищі сфери, які в принципі з навчанням пов'язані не були.

На третьому курсі він поїхав закордон, де навчався два роки. Усім відомо, чим займаються наші студенти в Штатах. Тому говорити, що за цих два роки він закінчив університет - щодо цього я маю сумніви. Наскільки мені відомо від колег-психіатрів, під час роботи Березюк жодних "зірок із неба не діставав", - розповідає однокурсник-анонім. Натомість доцент кафедри психіатрії та психотерапії Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького, відомий львівський лікар-психіатр Роман Кечур має дуже приємні враження від співпраці з Олегом Березюком.

"Олег Березюк - це людина, яка отримала освіту не тільки в Україні, а й у Сполучених Штатах Америки. Він навчився там багато чого. Дуже багато того, що є ефективним у Західному світі. Він багато працює, ставить собі якісь серйозні цілі і належно ставиться до інших людей.

Я думаю, що він той, хто йде на крок-два кроки попереду суспільства, загалу", - розповів "Погляду" Роман Кечур. На запитання, хто кращий "Березюк-психотерапевт чи Березюк-міський посадовець" пан Кечур запевнив, що обидві його іпостасі добрі. "Це як питати дитину про те, кого вона більше любить. Мені важка сказати, як він справляється на посаді міського управлінця, але, судячи з усього, - добре. Мені здається, що він добре справляється в обох іпостасях", - наголошує Роман Кечур.

Освіта лікаря не завадила Олегові Березюку реалізувати і його журналістські задатки.

"Коли я повернувся в Україну і ще вчився, після інтенсивного життя в Америці, де я працював і платив самостійно за своє життя, я зрозумів, що тільки вчитися мені замало. Тоді я задумав дизайн і створив свою радіопрограму під назвою "Давайте поговоримо". Це був доволі успішний проект, який тривав 10 років. Це було дискусійно-психологічне ток-шоу, де я реалізував ще одну частину свого характеру - журналістський хист. Я занурився в журналістське середовище, яке дозволило мені багато що вивчати, порівнювати певні соціальні процеси, — розповідає "Новому Погляду" сам Олег Березюк. - Тоді на "Люксі" я познайомився з людьми, з якими зараз працюю - це і Остап Процик, і Андрій Садовий, і Параска Дворянин, Ми створили групу людей, яка почала думати над різними напрямами розвитку нашого міста, над соціальними аспектами. Мої знання виявилися корисними".

Підтверджує те, що знання Березюка-психолога знадобилися йому і в професії журналіста колишня співробітниця Олега Березюка на ТРК "Люкс", яка також  побажала залишитись анонімом. "Задатки психолога Олег Березюк використовував насамперед в роботі, у тому числі в журналістській, у спілкуванні з людьми. Це відчувалося постійно. Завжди було таке відчуття, ніби ти піддослідний кролик Як журналіст він ставився до роботи пофігістично. Коли він працював на радіо "Люкс", то приходив на ефір в останню секунду. Він був досить самовпевнений чоловік. І з ножним його успіхом ця самовпевненість зростала. Березюк - це людина на 100 відсотків впевнена в собі. Крім цього, він дуже нав'язував свою думку. Це людина, з якою дуже важко дискутувати, тому що він постійно доводить свою думку", - розповідає журналістка.

До речі, колишня співробітниця Березюка також переконана, що свої професійні навички він використовує і у спілкуванні із львівським мером. "Садовий, очевидно, має якісь комплекси і дуже прислухається до думки психоаналітиків. Спочатку Садовий працював з Фільцом на перших чи других мерських виборах, але він, мабуть, чимось його не задовільнив, або Березюк зумів пояснити Садовому, що Фільц неправильно діяв і запропонував свої послуги. Я думаю, що так і було: Березюк свідомо, конкретно і цілеспрямовано йшов до своєї мети. Треба сказати, що Березюк - це людина, яка вміє сильно впливати на людей. Є люди, які його сприймають критично, на таких він не може впливати. Але ті люди, які до нього ставляться нейтрально, — на них Березюк має колосальний вплив. Я думаю, що Березюк має вплив на рішення Садового. Я в цьому переконана. Він вміє подати все під таким "соусом", що нібито насправді рішення є не його, а тієї людини, з якою він розмовляє", - розповідає екс-співробітниця Олега Березюка.

Зрештою сам Олег Березюк не робить таємниці з того, що свої задатки психолога він використовує у роботі міського чиновника "Закономірності поведінки людини, розвитку суспільства, закономірності розвитку ідеї в суспільстві виявилися корисними для того, щоб створити якісь елементи, моделі розвитку, перспектив, стратегічного плану нашої групи людей і нашого бачення міста І шли ш виборах Андрій Садовий разом із командою виграв, він через чотири чи п'ять місяців запропонував мені очолити департамент "Адміністрація міського голови". Я ніколи не думав, що ці елементи психології громади і суспільства, які я вивчав, будучи в Америці, будуть мені корисні для того, щоб оцінювати ситуацію. Але вони, виявилося, були дуже на часі", - зазначає пан Березюк. Щоправда, свій безпосередній вплив на мера він відкидає, мовляв: "Міський голова - це людина, яка у своєму кабінеті слухає всіх. Слухає і мене, чує мене. І на основі всіх цих речей його завдання - прийняти правильне і виважене рішення. Але це його відповідальність. А моє завдання, якою б моя думка не була, - мати завжди сміливість висловити її вголос. Хоча іноді моїх міркувань не сприймають. А людина, яка має право і можливість вирішувати, повинна зробити висновок І такі наші стосунки з Андрієм Івановичем Садовим - я кажу свою думку, не очікую, що її буде прийнято стовідсотково, можливо, її буде прийнято лише частково, і спокійно виходжу з кабінету".

Водночас депутат Львівської міської ради Володимир Гірняк так коментує постать Березюка-директора департаменту "Адміністрація міського голови": "Я його знаю вже давно, більше десяти років. Мушу сказати, що Березюк - хлопець розумний. Його місце керівника адміністрації міського голови є поки що найкращим його досягненням. Але трошки погано, коли він як керівник адміністрації міського голови, яка має займатися організацією зустрічей та роботою прес-служби, починає займатися керівництвом над мером, а відповідно і над містом. Тобто, безумовно, вплив на мера має великий".

За словами Володимира Гірняка, у коридорах міської ради Олега Березюка називають "шаманом", тому що в нього освіта психолога, а в спілкуванні з людьми він застосовує "якісь психологічні штучки". "Усім відомо, що Андрій Іванович Садовий найбільше прислухається до Березюка, коли вирішує щось, насамперед кадрові питання. Це не може не хвилювати. Але Березюк має займатися організацією роботи міського голови", - наголошує депутат.

До речі, сам Олег Березюк на прізвиська "шаман" і "сірий кардинал" не ображається. "Для мене це комплімент. Тому що шамани - це позитивні люди, які мали найбільше досвіду, які володіли аналітичним способом осмислення навколишнього середовища і об'єднували людей навколо якоїсь мети. Мене це не ображає", - запевняє він.

Що ж стосується планів на майбутнє, то, як запевняє сам Олег Березюк, на посаді керівника департаменту міського голови він тимчасово: "Посада, яку я обіймаю сьогодні - тимчасова. Тому що не можна вічно бути керівником департаменту. Та хоч ця посада і тимчасова, я вважаю, що я маю зробити все, що можу, якнайкраще... Мені на цій посаді важко, тому що це не та робота, на яку я йду так, як ішов раніше, йду з великою втомою. Але це цікаво". Натомість у планах Олега Березюка - повернення в медицину. "Знаю, що я повернуся в медицину і буду лікарем. Це моя професія. Я вчився бути лікарем 15 років. Вважаю, що досягнув того, що можу називати себе лікарем. Але я знаю, що буду кращим лікарем, ніж до цього. Робота, яку я зараз маю - це найважча робота, яку мав у житті. Тому що ця робота має найвищий рівень відповідальності", - запевняє він.

Уляна КОПЦЮХ

Новий погляд, 09.11.2007

ВАШІ ВІДГУКИ


Михайло, 2007-11-09 15:20:58
Напевно, чи не перший матеріал в такому обсязі про таку посадову особу, як керівник департаменту "Адміністрація міського голови".
Петро, 2007-11-09 14:51:16
Виявляється, що в мерії поселились самі білі ангели
Залишити відзив
Автор
E-mail
Повідомлення

НОВИНА ГОДИНИ

  Наслідки пожежі на заводі «Полісинтез» могли б бути значно складніші - заступник керівника ГУ МНС у Львівській області Глобенко »»  

Чи знаєте Ви. що...

... норма - це ідіотизм, з яким усі змирилися»»

ЛЬВІВСЬКІ НОВИНИ

  Суд заборонив мешканцям Бібрки блокувати під’їзні шляхи до заводу «Полісинтез»  »»  
  Наслідки пожежі на заводі «Полісинтез» могли б бути значно складніші - заступник керівника ГУ МНС у Львівській області Глобенко  »»  
  Наслідки квітневої пожежі на «Полісинтезі» потребують невідкладного вирішення - начальник управління з питань НС ЛОДА Титаренко  »»  
  Керівництво «Полісинтезу» досі не зізналося, що саме горіло на складах заводу у квітні  »»  
  Правоохоронні та контролюючі органи заявили, що не мають підстав для закриття заводу «Полісинтез», попри чисельні порушення у його діяльності  »»  
  Господарський суд Львівщини відмовив трускавецькому БЮТу у позові на міську владу щодо підвищення тарифів на кватрплату  »»  
  КРУ у Львівській області виявило фінансові порушення у Львівському державному аграрному університеті та його підрозділах на понад мільйон гривень  »»  
  У Львові робоча група за участі Мінкульттутризму моніторить розвиток готельної мережі   »»  
  Львову вдалося заощадити близько 2,5 млн. грн. у минулому році завдяки програмі енергоменеджменту   »»  
  «Росан-Капітал» переобрав Довгановського головою правління   »»  
  Кабмін визнав трамадол наркотиком   »»  
  Львівська міськрада оголосила конкурс з вибору андеррайтера випуску муніципальних облігацій на суму 200 млн. грн.   »»  

НОВИНИ УКРАЇНИ

  Листівки для прем’єр-міністра »»  
  Тимошенко доручила щомісяця піднімати ціни на газ для населення »»  
  Червоненко свариться з Тимошенко за аеропорти »»  
  Ющенко порадиться про корупцію і зустріне "колегу" »»  
  Тимошенко замінила комуністку на Удода »»  

РЕЙТИНГ СТАТТЕЙ

  Головокруженіє 9 Травня »»  
  Секретний дворик Львівської облради »»  
  SHAROJOB’ство у Львові  »»  
  Жертвоприношення Львівської облради »»  
  Львівські мачі в пікассових хащах »»  

ІНФОБАЗИ

  Персоналії»»  
  Групи підприємств»»  
  Підприємства»»  

БЛОГИ

 
Олексій Антипович
Шанс для "Свободи"
 
 
Юрій Шведа
Хто сіє вітер - пожне бурю!
+ усі блоги
 

СПЕЦПРОЕКТИ

  Круглий стіл експертів і політиків»»  
  Зміни влади на Львівщині»»  
  Шенген»»  
  Вибори 2007 на Львівщині»»  
  Євро-2012 у Львові»»  
  Все про львівських VIPів»»  

ВАШІ ВІДЗИВИ

А якщо цю українську душу вдарить інша укарїнська душа на запорожці (всі ми люди, і всяке буває), то »»
видео межрассовый секс видео межрассовый секс межрассовый секс порно голые негритянки порно межр »»
видео межрассовый секс межрассовый секс межрассовый секс изнасилование мулатки порно фото межрас »»
дуже боляче мені читати такі страшні речі на адресу надзвичайноі та обдарованоі жінки Наталіі Петрів »»
А як же паганяло "Коля-Мерседес" :-) Шось прес-служба не допрацювала. Ну... День журналіста... Розум »»
              Новости Дня деревообробний портал 
        Написати листа:       Дизайн: А. Черкашин
Rambler's Top100
© VGOLOS.COM.UA. Використання матеріалів з обов'язковим посиланням.
Думка редакції може не збігатися з думкою авторів. Редакція також не несе відповідальності за істинність інформації, наведеної в нередакційних матеріалах.

Передрук, копіювання, а також відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "PRESSTIME.COM.UA",
ЗАБОРОНЕНО В БУДЬ-ЯКОМУ ВИГЛЯДІ, лише з .