про політику та економіку
      
зробити стартовою
ГОЛОВНА  |  НОВИНИ |  НАГОЛОС |  СТАТТІ |  ОГЛЯД ПРЕСИ |  ЧАТ |  БЛОГИ |  ІНФОРМАЦІЙНІ БАЗИ  |  КУЛЬТУРА  |  ТУРИЗМ  |  KAVA.LVIV.UA

ОГЛЯД ПРЕСИ (АРХІВ)

Трамадол пішов у підпілля...

У попередніх випусках «Скандальна газета» порушила тему продажу наркотичних і отруйних засобів через мережу аптек «Доктор» у Львові. Минулої суботи начальник УМВСУ у Львівській області Михайло Цимбалюк повідомив нашому кореспондентові, що проти цих «докторів» порушено кримінальну справу, тривають обшуки.

Однак доволі дивну позицію зайняла інформаційна агенція ЗІК, висвітлюючи тему трамадолу». Цитуємо: «У березні минулого року львів'яни їй заскочені загадковим нічним саленням двох шикарних автомобілів: «Ауді А-6» і джипу «Тойота-Ленд-Крузер» та не менш загадковим оголошенням, що деякий ; висіло біля «скелетів» цілком згорілих авто. Господар іномарок, власник мережі аптек Зіновій Доктор, гарантував за інформацію про злочинців 10 тисяч доларів США. Утім, обіцяна винагорода так і залишилась у постраждалого, а винуватців підпалу, за його словами, він „вирахував” сам. І ними виявилися за його версією,... працівники міліції та СБУ. Через якийсь час цей випадок забули. І от тепер дяки все тому ж УБНОНу Зіновій Доктор знову опинився в центрі уваги.

„Шухер” на Замарстинівській

11 травня о 12 годині ранку мешиканці вулиці Замарстинівської були свідками незвичної метушні довкола однієї із тамтешніх приватних аптек. Біля будинку стояло кілька машин з міліцейськими номерами, а в самому приміщенні аптеки люди в цивільному проводили обшук, складаючи у прліетиленові пакети з бірками якісь препарати. Це дійство знімали на відеокамеру. Словом, як у кіно. Дехто з обізнаних коментував: «А-а-а, знову органи Доктора трясуть». І ці інформованіі громадяни мали рацію: тут справді відбувався обшук і аптека таки належить Зіновію Доктору, власнику мережі аптек з однойменною назвою, який, до речі, свою першу приватну аптеку відкрив ще за Союзу. Донедавна для більшості львів'ян це явище було невідоме, як і препарат «Трамадол», котрий того дня шукали у закладі Доктора.

„Трамадол” належить до медпрепаратів класу транквілізаторів, які заборонено продавати без відповідних рецептів. Його використовують в онкології як сильний знеболювальний засіб. Оскільки «Трамадол» містить наркотичні речовини, то наркозалежні громадяни намагаються будь-яким чином його отримати. Нерідко їм в цьому допомагають працівники аптек, продаючи той препарат своїм «клієнтам»). І от останнім часом у підпільній торгівлі «Трамадолом» ЗМІ почали підозрювати працівників аптек, що належать Зіновію Доктору, а біля деяких його закладів кілька разів навіть було влаштовано гучні громадські акції на кшталт «Трамадолу — стоп». Утім, лише слідство і суд можуть встановити вину того чи іншого громадянина. А ми поки що лише надаємо офіційні коментарі працівників міліції щодо обшуку і його результатів в аптеці на вулиці Замарстинівській та коментар, так би мовити, «постраждалої сторони». Як-то кажуть, судіть самі.

Офіційна версія ЦГЗ ГУІУІВС України у Львівській області:

«У ході реалізації оперативної інформації та перевірки матеріалів за фактом вилучення у двох громадян м. Львова лікарського препарату «Трамадол» в кількості 9 капсул, працівники обласного УБНОНу 11 травня 2007 року провели перевірку аптеки, в якій вони придбали той препарат. Під час обшуку виявлено та вилучено 170 блістерів по 10 таблеток лікарського препарату «Димедрол», 28 ампул лікарського препарату «Димедрол», що зберігалися з порушенням, 20 капсул лікарського препарату «Трамадол» та 27 порожніх капсул з-під лікарського препарату «Трамадол». Даний лікарський засіб у прихідних документах цієї аптеки не зазначений, журнал предметно-кількісного обліку відсутній. Крім того, під час огляду у провізора аптеки вилучено 25 «подушечок» фіолетового кольору та 3 капсули біло-
блакитного кольору, а також гроші на суму 1114 гривень. За фактом виявлених порушень розпочато кримінальну справу».

Слово Зіновію Доктору:

«По-перше, у деяких ЗМІ вже через кілька годин після обшуку з'явилися повідомлення, з посиланнями на міліцію, що в аптеці Доктора знайшли «Трамадол». Але ж остаточну оцінку хімічного складу препаратів може дати лише лабораторна експертиза, яка має визначити, що насправді було в тих пігулках. А просто візуальний огляд і орієнтування на написи на упаковках — це, щонайменше, не професійно. По-друге, в тих же повідомленнях йшлося і про те, що в моїй аптеці вилучили ще й «Димедрол». Але ж, наскільки я знаю, «Димедрол» до заборонених препаратів не належить і він є у вільному продажу. Тому не зрозуміло, для чого його вилучати і акцентували на цьому увагу. До речі, у роки моєї молодості препарати класу транквілізаторів взагалі не вважалися наркотиками, вони були у вільному продажу, можна було купити будь-який транквілізатор, прийняти його, заспокоїтися і йти, наприклад, складати іспит. Тепер же транквілізатори прирівняли до наркотиків, зробили з них майже отруту, вилучили їх із вільного продажу, що й викликало появу підпільного ринку. Прирівняти транквілізатор до отрути чи наркотику — це ознака того, що в наших міністерських кріслах сидять непрофесіонали. По-третє, мені повідомили, що було знайдено 27 порожніх капсул з-під «Трамадолу». Що я можу сказати? Мені самому це все не зрозуміло. Можливо, справді мої працівниці потай від мене реалізовували «Трамадол». Тут треба все з'ясувати, зокрема — встановити, чому в одного з моїх провізорів було при собі більше, ніж 1000 гривень.

По-четверте, коли проводився цей обшук, мене не викликали, а брутально зламали двері. А хто цей збиток буде відшкодовувати? Хоча обшук провели кваліфіковано, і я не маю особливих претензій до пана Гимона. А щодо ажіотажу навколо «Трамадолу», то я, як провізор з 35-річним стажем, скажу, що не вважаю його ні сильним, ні тим паче наркотичним препаратом. Це просто хороше знеболювальне, і все. Кажуть, що від нього настає залежність, але вона з'являється від усього. Навіть якщо ви кілька разів прийняли «Анальгін», то наступного разу, коли знову відчуєте біль, ви його ще раз приймете. Кажуть, «Трамадол» - це зло. А горілка, яку постійно рекламують на телебаченні, підробляють та вільно продають, отруюючи тисячі людей, — не зло? От із чим треба боротися. Зокрема й міліції. Зараз біля моїх аптек періодично відбуваються різноманітні акції. Я думаю, що це робота конкурентів, котрим муляє очі моя успішність. Я вже не вперше зазнаю збитків через недобрих людей. Два роки тому згорів мій джип. Я довідався, хто вчинив підпал. Злочинцями виявилися кілька «відморозків», котрі виконали «замовлення» групи міліціонерів, що були пов'язані з тепер уже колишнім начальником одного з відділів СБУ Львівської області і торгували «Трамадолом» біля пам'ятника Данилу Галицькому. А мою машину спалили, щоб залякати, мовляв, у місті з'явилася нова сила, якої треба боятися. Ну й чого вони досягли? Машини були застраховані, і я нічого не втратив. За фактом підпалу було порушено кримінальну справу, але особливих її результатів я не відчув. Хіба що начальника одного з відділів обласного управління МВС позбавили роботи, а кілька його колег чи то звільнили, чи то відправили кудись на периферію. Але хочу повернутися до теми «Трамадолу». До того часу, поки цей препарат не буде включений у список заборонених, поки фармацевтична промисловість України буде його виробляти у великих кількостях, доти він завжди буде у вільному продажу. А з наркоманією треба боротися не так, не «наїздами» на аптеки. Велика кількість наркозалежних — це хвороба бідного суспільства. Треба не аптеки «бомбити», а суспільство загалом лікувати. Крім того, у цьому шаленому тиску на аптеки, який відбувається останнім часом на Західній Україні, можливо, є й політичний «слід». Адже більшість заводів, що виготовляють «Трамадол», розміщені на півдні та сході України. От і робіть висновки, що тут і як».

Отож, мабуть, пан Доктор вирішив «притягти за вуха» до суті цієї справи ще й політику...

Ірена ТЕРШАК

Скандальна газета, 18.05.2007

ВАШІ ВІДГУКИ


из Харькова, 2007-11-01 00:28:22
Я смотрю у вас там весело..! Думаю все всё понимают что происходит, но сделать никто ничего не может, а кто может тот не хочет.
Гість, 2007-05-19 00:18:09
Шановна! Прошу прийти ввечері під аптеку доктора і подивитися, які "хворі" там стоять. Такі ось доктори заробляють на людській біді і купляють собі по десять особняків в Киеві та Львові і їздять на суперових дорогих іномарках!Не треба захищати провізорів, вони також винні і роблять те, що сказав господар,треба розбиратися з власником, якого напевно, кришують ті ж менти і який, напевно, забув на деякий час табличку ділення.
Зоряна, 2007-05-18 16:31:58
Я не усвідомлюю, яким чином повинен працювати аптечний провізор, не маючи у своїй аптеці найнеобхідніших ліків. Та більшість хворих, що стоїть на обліку у невропатолога - приймають транквілізатори за призначенням лікаря. Де вони їх зможуть придбати, якщо не в аптеці? Викликати швидку? Та навіть під час гіпертонії, на яку страждає половина Львова колять стандартний набір - магнезію, папаверин, та анальгин з дімедролом. Можливо хтось у погонах справді хоче заробити енну кількість зірочок? відійдіть від проблеми трамадолу як такого!!! люди хворіють і потребують допомоги медичної!!!
Залишити відзив
Автор
E-mail
Повідомлення

НОВИНА ГОДИНИ

  Депутати місцевих рад Львівщини від «Пори» висловили свою позицію по "Сєвєродонецьку-2" »»  

Чи знаєте Ви, що...

… ящик горілки вже другий день утримує в заложниках сім’ю з Левандівки »»

ЛЬВІВСЬКІ НОВИНИ

  Мандюк склав повноваження голови між фракційного об'єдання "Наша Україна" у Львівській обласній раді  »»  
  У межах фестивалю "Jazz Bez 2007" міжнародний проект «Five Spot» продемонструє ексклюзивну джазову програму  »»  
  Львівський міськвиконком погодив тариф 1,25 грн. на перевезення у маршрутних таксі  »»  
  Формат міжфракційного об'єднання "Наша Україна" у Львівській облраді потрібно зберегти - Горинь  »»  
  Депутати місцевих рад Львівщини від «Пори» висловили свою позицію по "Сєвєродонецьку-2"  »»  

НОВИНИ УКРАЇНИ

  Тимошенко вже знає, за що хапатися в першу чергу »»  
  Кінах бачить, що популізм політиків майже не залишив нам "запасу міцності" »»  
  Юлія Тимошенко опинилася між двома вогнями »»  
  Суркіс пропонує назвати тренера збірної журналістам »»  
  У НАТО чекають від Тимошенко нових напрямків »»  

РЕЙТИНГ СТАТТЕЙ

  Святкові феєрверки фірми "Гелікон" »»  
  Львівським ментам подарували нові санчата »»  
  В облраду завезли новий пісочок (ціни найнижчі в регіоні) »»  
  Прорубати Україну в Європу »»  
  Садовому подарували чоботи-скороходи »»  

ІНФОБАЗИ

  Персоналії»»  
  Групи підприємств»»  
  Підприємства»»  

БЛОГИ

 
Юрій Шведа
Таємні вибори - ознака вільних виборів.
 
 

Роман Рак
Навпростець
+ усі блоги
 

СПЕЦПРОЕКТИ

  14-й Форум Видавців (2007)»»  
  Вибори 2007 на Львівщині»»  
  Євро-2012 у Львові»»  
  Все про львівських VIPів»»  

ВАШІ ВІДЗИВИ

Шо то за сільський клюб. Пацани, я вам щас відкрию очі. Наша влада сі деградує. О. »»
Яке то все гниле.Я про наших обранців народних і депутатів.В центральній частині міста перші поверхи »»
шановні! хто чим торгував? ви не плутайте різні речі! »»
Я думаю що губернатор ГОРИНЬ про дітей би помовчав. Чи забув як ними торгував на світі, а підставив  »»
Обламали кримінальну схему голосування по майну запроваджену бандою Мандюк Калинюк Горинь які все вк »»
                Новости Дня деревообробний портал
        Написати листа:       Дизайн: А. Черкашин
Rambler's Top100
© VGOLOS.COM.UA. Використання матеріалів з обов'язковим посиланням.
Думка редакції може не збігатися з думкою авторів. Редакція також не несе відповідальності за істинність інформації, наведеної в нередакційних матеріалах.

Передрук, копіювання, а також відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "PRESSTIME.COM.UA",
ЗАБОРОНЕНО В БУДЬ-ЯКОМУ ВИГЛЯДІ, лише з .