Вхід|Реєстрація
Єдина країна - Единая Страна!

 Єдина країна - Единая Страна!

Європарламент підтримав створення трибуналу по збитому над Донбасом літаку

Четвер, 21 Січень, 2016 - 23:14

Європейський парламент підтримує створення міжнародного трибуналу для розслідування збивання літака «Малайзійських авіаліній» рейсу MH17 над Донбасом 2014 року.

Про це йдеться в резолюції Європарламенту, передає «Радіо Свобода».

Європарламент також закликав Росію повністю співпрацювати з міжнародним співтовариством з метою здійснення повного і неупередженого кримінального розслідування і притягнути винних до відповідальності, йдеться в документі.

У резолюції також засуджено рішення Росії заблокувати створення міжнародного суду для розслідування цього злочину, в результаті якого загинули 298 чоловік, при голосуванні в Раді безпеки ООН.

У документі, головною темою якої є угода про асоціацію та зону вільної торгівлі між Європейським союзом та Україною, Молдовою та Грузією, у тому числі, засуджена і агресія Росії, яка триває на Донбасі і призвела до важкої гуманітарної ситуації на окупованих територіях, куди не допускають українські та міжнародні гуманітарні організації. Також Європарламент висловив глибоку стурбованість порушеннями прав людини в окупованому Росією Криму, особливо важким становищем кримських татар.

Літак «Боїнг-777» рейсу MH17 Амстердам – Куала-Лумпур авіакомпанії «Малайзійські авіалінії» був збитий над Донбасом 17 липня; загинули всі 298 людей, які були в ньому. Більшість жертв була громадянами Нідерландів, тому Україна передала розслідування цій державі.

Малайзія наполягає на створенні міжнародного трибуналу для притягнення до відповідальності винних в авіакатастрофі літака Малайзійських авіаліній «Боїнг», який збили над Донеччиною.

Згодом низка країн заявили про створення трибуналу в обхід ООН. Зокрема, таку ідею підтримують Австралія, Великобританія та Нідерланди.