Вхід|Реєстрація
Єдина країна - Единая Страна!

 Єдина країна - Единая Страна!

ВРУ схвалила закон про держпідтримку кіно за рахунок операторів лотерей

Четвер, 22 Вересень, 2016 - 18:45

Верховна Рада України підтримала в другому читанні законопроект №3081-д «Про державну підтримку кінематографії в Україні».

За документ проголосували 230 парламентарів.

Зокрема, закон спрямований на державне забезпечення і стимуляцію виробництва, поширення, популяризації та демонстрації національних фільмів у кіно-, відеомережі, на телебаченні, в мережі Інтернет.

Так, відповідно до закону, передбачаються щомісячні відрахування операторами лотерей, загальний обсяг яких поступово збільшується з 21% в перший рік до 30% в п'ятий рік після вступу в силу закону.

Соціальні відрахування будуть розподілятися окремо на кінематограф, окремо - на Національний олімпійський комітет і окремо в спеціальний бюджетний фонд, який використовується для фінансування культури, лікування дітей, хворих на онкологічні, онкогематологічні та іншими важкими захворюваннями, в розмірі по 25% на розвиток кінематографії і на олімпійський Нацкомітет, а 50% в бюджетний фонд.

Крім того, в законі прописана можливість державного субсидування виробництва фільмів (до 80% вартості виробництва), серіалів (до 50% вартості виробництва), а також держсубсидування закупівлі мобільних комплексів для демонстрації фільмів у віддалених містах і селах з населенням не більше 250 тисяч громадян.