Вхід|Реєстрація
Єдина країна - Единая Страна!

 Єдина країна - Единая Страна!

Російський банк дав 9 млн. євро на виборчу кампанію ультраправих у Франції

Понеділок, 24 Листопад, 2014 - 18:48

Ультраправа французька партія «Національний фронт» на чолі з Марін Ле Пен взяла 9 мільйонів євро у російського кредитора.

Про це повідомив скарбник партії Валлерано де Сен-Жюст, передає «Радіо Свобода». 

За його словами, угода була підписана з московським «Першим Чесько-російським банком» у вересні.

«Нам потрібно багато грошей, щоб фінансувати нашу виборчу кампанію», - сказав він.

Партія євроскептиків і противників розширення імміграції до Франції намагається зібрати близько 40 мільйонів євро на виборчу кампанію 2017 року.

Сен-Жюст повідомив, що «Національний фронт» звернувся до російського банку після того, як французький і ряд інших європейських банків відхилили його кредитні заявки. Він сказав, що вже отримав перший транш у розмірі двох мільйонів євро.

Французькі банки неохоче кредитують політичні партії, так як колишній президент Ніколя Саркозі був оштрафований більш ніж на 500 тисяч євро за фінансові порушення в ході невдалої президентської кампанії 2012 року.

Марін Ле Пен, чия партія посіла перше місце на європейських виборах в травні, отримала 25 відсотків голосів. Вона не приховує своєї симпатії до президента Росії Володимира Путіна. У квітні вона провела переговори на високому рівні в Москві і розкритикувала західні санкції проти Росії за її анексію Криму і за підтримку бойовиків на Донбасі.

Ле Пен також звинуватила лідерів ЄС у веденні «нової холодної війни» проти Росії і засудила рішення президента Франції Франсуа Олланда призупинити поставку двох кораблів класу «Містраль» в Москву.

Тим не менш, Сен-Жюст наполягає, що угода з «Першим Чесько-російським банком» не має нічого спільного з політикою Путіна.

За даними французьких ЗМІ, російський депутат Олександр Бабаков виступив як посередник при наданні кредиту «Національному фронту». Відомий своїми «патріотичними» поглядами Бабаков є одним з більш, ніж 100 російських бізнесменів і політиків, які потрапили під санкції ЄС. Однак Сен-Жюст заперечує, що має справу з Бабаковим.