Вхід|Реєстрація
Єдина країна - Единая Страна!

 Єдина країна - Единая Страна!

Новообрані депутати планують зачитувати присягу хором

Понеділок, 24 Листопад, 2014 - 18:35

Присягу перед початком роботи нового скликання всі новообрані депутати зачитають хором.

Про це повідомив сьогодні журналістам на брифінгу глава підготовчої групи, представник Блоку Петра Порошенка Володимир Гройсман, передає «ЛІГАБізнесІнформ». 

Гройсман уточнив, що ця пропозиція сприйнята представниками всіх політичних сил, представлених у Верховній Раді.

Він також повідомив, що остаточно питання формування парламентських комітетів і розсадження депутатів у залі планують вирішити на наступному засіданні підготовчої групи, яке пройде в середу 26 листопада в 11:00. Гройсман також зазначив, що питання перенесення першого пленарного засідання парламенту VIII скликання на засіданні підготовчої групи не розглядався. Першу сесію Верховної Ради VIII скликання і раніше планують відкрити в четвер, 27 листопада.

Згідно з Конституцією України, перед входженням на посаду народні депутати зачитують присягу. Присягу перед відкриттям першої сесії новообраної скликання Верховної Ради повинен зачитувати найстарший за віком депутат. У Раді VIII скликання таким виявився обраний по округу в Донецькій області Юхим Звягільський - один із стовпів так званої групи «старих донецьких» в Партії регіонів. Проти того, щоб Звягільський зачитував текст присяги виступили багато політиків, активісти та громадські діячі.

Раніше спікер ВРУ Олександр Турчинов запропонував, щоб вийшли до трибуни найстаріший депутат Юхим Звягільський, Юрій Шухевич та Мустафа Джемілєв, «і щоб власне Мустафа Джемілєв, зважаючи на символізм того, що окупований Крим, окуповані наші побратими, які там залишилися, щоб власне він виголосив присягу». 

Теги: присяга