Вхід|Реєстрація
Єдина країна - Единая Страна!

 Єдина країна - Единая Страна!

Литва готова розпочати поставки газу в Україну з 2018 року

Понеділок, 24 Листопад, 2014 - 20:24

Литва може приступити до постачань газу в Україну зі свого СПГ-терміналу в Клайпеді з 2018 року.

Про це заявив у понеділок на засіданні ради президентів України і Литви міністр енергетики Литви Рокас Масюліс, передає «РИА Новости».

«Ми вже передали українській стороні всі перекладені правові та технічні документи, пов'язані з будівництвом терміналу скрапленого газу. Ми також можемо допомогти побудувати такий термінал. Ми починаємо прокладати газопровід до Польщі. Через нього ми могли б постачати газ в Україну», - сказав Масюліс.

За словами литовського міністра, поставки газу з Клайпеди на Україну могли б початися в 2018 році.

Нагадаомо, 27 жовтня у Литві відкрили СПГ-термінал «Independence», що дозволить країні відмовитись від російського газу. 

Корабель-сховище скрапленого природного газу може забезпечити 90% потреб країн Балтії у природному газі.

Термінал Литва будувала в Південній Кореї за участю норвезької компанія «Hoegh LNG» та у співпраці з південнокорейською компанією «Hyundai Heavy Industries». На кораблі обладнані 4 сховища для СПГ, їх сукупна місткість - 170 тис. кубометрів.

Термінал належить компанії «Klaipėdos naftа», в якій у держави - ​​72,32% акцій. Зріджений газ для терміналу постачатиме норвезька компанія «Statoil».

Відзначимо, що Україна також має плани збудувати термінал скрапленого газу. Але, у червні 2014 року Кабмін заморозив проект будівництво LNG-терміналу. Планувалось, що термінал прийматиме газ на Чорноморське узбережжя України і забезпечить постачання 10 мільярдів кубометрів газу на рік.

При цьому, Україна також має намір збудувати газопровід до Польщі.