Вхід|Реєстрація
Єдина країна - Единая Страна!

 Єдина країна - Единая Страна!

Гройсман обговорив поглиблення співробітництва із прем'єром Ізраїлю

Понеділок, 15 Травень, 2017 - 15:29
Глава українського уряду Володимир Гройсман та прем’єр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу під час нинішньої зустрічі обговорили можливості поглиблення двостороннього співробітництва у сферах ІТ-технологій та кібербезпеки, науки і освіти, сільського господарства та туризму.

Глава українського уряду Володимир Гройсман та прем’єр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу під час нинішньої зустрічі обговорили можливості поглиблення двостороннього співробітництва у сферах ІТ-технологій та кібербезпеки, науки і освіти, сільського господарства та туризму.

Про це інформує прес-служба уряду.

«Ізраїль та Україна є стратегічними партнерами, ми маємо багато сфер, в яких можемо якісно співпрацювати, - зазначив Володимир Гройсман, - зокрема, у сільському господарства, ІТ-технологіях, науці, освіті, охороні здоров'я - там, де ми можемо отримати спільний досвід і якісний результат».

Так, у сфері ІТ та інновацій Україна зацікавлена у впровадженні цифрових послуг в державному секторі, залученні технічної та експертної допомоги у створення державної мережі надання широкосмугового доступу до Інтернету, зазначив Гройсман, а також підкреслив необхідність розширення співробітництва країн щодо протидії кіберзлочинності та кібертероризму.

«Україна максимально зацікавлена в розширенні співпраці з Ізраїлем в галузі науки та досліджень, інновацій, обміні досвідом в сфері державної та приватної підтримки новітніх науково-технічних розробок, старт-апів», - наголосив прем’єр.

Говорячи про взаємодію у галузі науки та досліджень, Гройсман запропонував ізраїльській стороні налагодити відповідне співробітництво між Національною радою України з питань розвитку науки і технологій, створеною у квітні 2017 року під його головуванням, та відповідними інституціями Ізраїлю. Він також виступив за активізацію зусиль для проведення вже найближчим часом Першого засідання Спільного Комітету з імплементації Програми науково-технологічного співробітництва, підписаної у грудні 2015 року, а також підготовки та підписання програми співробітництва в галузі освіти, науки, культури, молоді та спортуміж країнами на 2017-2019  роки.

Окремо український прем’єр наголосив на необхідності розширення співпраці у сфері сільського господарства, подальшої активізації двосторонньої торгівлі в галузі та закликав до збільшення можливостей українського експорту якісної і доступної продукції сільського господарства і харчової промисловості на ринок Ізраїлю, зокрема, він закликав Ізраїль відновити експорт українських столових яєць до Ізраїлю та зняти відповідну заборону.

Також серед пріоритетних напрямків співробітництва із Ізраїлем для України, за його словами, - подальша лібералізації ринку повітряних перевезень та зняття будь-яких обмежень щодо кількості рейсів на авіамаршрутах між державами.

Разом з тим, Глава українського Уряду підкреслив зацікавленість України у розвитку туризму із Ізраїлем та запропонував провести у 2017 році чергове засідання Українсько-ізраїльської Робочої групи зі співробітництва у цій сфері.

Як уже писав Вголос, під час нинішнього візиту до Ізраїлю Гройсман закликав країну визнати Голодомор 1932-33 років геноцидом.