Вхід|Реєстрація
Єдина країна - Единая Страна!

 Єдина країна - Единая Страна!

Автор музики до мультика про козаків отримав премію Довженка

Понеділок, 24 Листопад, 2014 - 21:27

Автор музичного супроводу до серії мультфільмів «Як козаки…» Володимир Губа нагороджений Національною премію імені Олександра Довженка.

Премію у розмірі 100 тис. грн. за видатний внесок у розвиток українського кіномистецтва йому вручили сьогодні, повідомляє прес-служба Міністерства культури.

«Премія імені Олександра Довженка – це державна нагорода, якою відзначають митців за значні досягнення та творчий  розвиток українського кіномистецтва. За роки її існування цю нагороду отримували  кінорежисери, актори, сценаристи, кінознавці і звичайно композитори. Музична складова будь-якого фільму визначає його емоційність і вразливість, передаючи  магію кінотворчості та створюючи душу стрічки», –  зазначив Міністр культури Євген Нищук під час вручення нагороди.

«Володимир Петрович видатний український композитор автор музики до багатьох  художніх, мультиплікаційних і документальних фільмів, які відзначалися престижними нагородами на вітчизняних та зарубіжних кінофестивалях. Ця премія – лише невелика вдячність йому від держави за надзвичайний внесок до музичної скарбниці вітчизняного кінематографу», - додав міністр.

Володимир Губа композитор, народний артист України, лауреат премії ім. Миколи Лисенка, член Національних спілок композиторів і кінематографістів України. Написав музику до понад 50 художніх та анімаційних фільмів. Його музика звучала у багатьох класичних українських стрічках, включаючи «Камінний хрест», «Захар Беркут», «Сказання про Ігорів похід» та найвідомішому циклі мультфільмів «Як козаки…».

Державна премія України імені Олександра Довженка — державна нагорода України, встановлена для відзначення за видатний внесок у розвиток українського кіномистецтва та заснована з нагоди 100-річчя від дня народження видатного діяча української культури.