Вхід|Реєстрація
Єдина країна - Единая Страна!

 Єдина країна - Единая Страна!

Журналісти дослідили, кому з прокурорів за 10 років дісталися квартир від «щедрого» мера Садового

П'ятниця, 25 Листопад, 2016 - 11:37
За останні десять років Львівська міськрада дала Прокуратурі Львівської області 75 службових квартир. Такої «квартирної» підтримки від мерії не мала ні міліція, ні СБУ.

За останні десять років Львівська міськрада дала Прокуратурі Львівської області 75 службових квартир. Такої «квартирної» підтримки від мерії не мала ні міліція, ні СБУ.

Про це йдеться в розслідуванні «Наші гроші. Львів».

Як зазначають журналісти, такі дії міськради вже кілька років поспіль викликали обурення громадських активістів та депутатів. Проте лише навесні 2016-го року в міській раді раптом дослухались до критики – мерія відмовилась видавати ордери на вселення прокурорів у 31 службову квартиру та навіть запропонувала на сесії скасувати рішення виконкому про надання цих службових квартир, однак цього разу депутати вже не підтримали чиновників.

Демарш мерії відразу зазнав краху – прокуратура звернулась до суду, і той заблокував рахунок мерії. Протистояння, фактично, закінчилась перемогою прокуратури. 29 рішень судів або першої, або апеляційної інстанцій за позовами прокурорів вже набули законної сили, і місто буде змушене видати ордери на вселення у службове житло. Через невиконання рішень судів на чиновників вже відкрили низку кримінальних проваджень.

«14 кримінальних справ, виклики на допити, шантаж рядових працівників з боку прокуратури за небажання міської ради видати 29 ордерів на квартири для прокурорських працівників. На жаль, судова система теж стала повністю на сторону “прокурорських”. Ми пройшли всі можливі судові інстанції. Останній вердикт – не на користь громади міста (хто б сумнівався).», – написав 24 листопада  з цього приводу обурливий пост у Facebook міський голова Львова Андрій Садовий.

«Втім обурення міського голови не було чути ні у 2012-му, коли міськрада видала прокуратурі 29 службових квартир, ні у 2013-му – тоді прокуратурі дісталось ще 34 помешкання. Не було гніву мера й тоді, коли виконком дозволяв вилучати з числа службових 37 квартир, які в результаті приватизували прокурори. Невже міському голові це не було відомо?», – риторично запитують журналісти.

Відтак вони перевірили всіх, хто приватизував квартири, і дослідили,  що майновий стан деяких прокурорів, які безкоштовно отримали житло, дозволяє їм самостійно виступати спонсорами для купівлі квартир колегам. Частина квартир, які надавались як службові, тепер належать екс-прокурорам, яких було звільнено згідно з Законом «Про очищення влади». Дехто вже й не використовує отримане житло, бо працює в інших областях або здає майно в оренду. 

Серед тих, хто отримав безкоштовне львівське житло: «люстрований» прокурор Андрій Стасів. Напередодні люстрації отримав квартиру і екс-заступник прокурора Львівської області  Віктор Вольський, який приватизував 64,4 кв. м на вул. Мучній, 23. Або колишній заступник прокурора Львівщини, екс-головний прокурор Житомирської області Дмитро Лубчук. До речі, на момент отримання помешкання у 2009 році він уже володів будинком на 369 кв. м у Жидачеві, де свого часу був керівником районної прокуратури. Колишній заступник прокурора Львівської області (призначений у грудні 2010 року), екс-начальник управління внутрішньої безпеки Генеральної прокуратури Ігор Білецький за час перебування у Львові встиг отримати та приватизувати квартиру площею 103 кв. м на вул. Чорновола, 67 Б.

Не можуть поскаржитись на проблеми з житлом ще кілька прокурорів, які приватизували службові квартири. Так, Андрій Манькут, який працював начальником управління нагляду у кримінальному провадженні Прокуратури Львівської області, а нині є заступником прокурора Закарпатської області, приватизував квартиру на вул. Плуговій, 4А у Львові. 

Житловий будинок, попри наявність службової квартири, скоро буде і в прокурора відділу Прокуратури Львівської області Уляни Горин. Вона приватизувала квартиру площею 105 кв. м на проспекті Червоної Калини, 58 зовсім нещодавно. Згідно з реєстром нерухомості, право власності оформила лише у лютому 2016-го. У своїй декларації за 2015 рік вона вказує, що квартира ще службова. Нинішній перший заступник керівника Радехівської місцевої прокуратури Львівської області Любомир Головка приватизував службову двокімнатну квартиру площею 82,7 кв. м на проспекті Ч. Калини, 58 у Львові у 2013 році. Яким чином це посприяло у роботі незрозуміло – адже тоді Головка працював у Бродівській прокуратурі Львівської області.

Начальник першого слідчого відділу Прокуратури Львівської області Ростислав Флис, який з 2009 року володіє будинком площею 282,2 кв. м у Кам’янка-Бузькому районі, не відмовився від приватизації квартири площею 69,7 кв. м у Львові на проспекті Червоної Калини, 58.

У списку осіб, котрі отримали службові квартири, числиться і нинішній начальник управління організації прийому громадян Генпрокуратури Олег Улінець. Львівську квартиру на 71 кв. м він отримав ще у 2009 році, але, за інформацією програми «Схеми», обміняв  її на апартаменти у 147 кв. м. Варто додати, що прокурор раніше отримував службові квартири також у Донецьку та Чернівцях. У журналістському розслідуванні ще багато інших цікавих прикладів.