Головна | Стартова | Контакти | RSS

Новини

Мета новости...


Пряма мова

Остап Стахів: Холмщина, Підляшшя, Слобожанщина і Кубань, Придністров’я  — це є наші території, які повинні бути у складі  України...  

11.03.2010 13:56
Остап Стахів: Холмщина, Підляшшя, Слобожанщина і Кубань, Придністров’я  — це є наші території, які повинні бути у складі  України...  

Остап Стахів - голова Львівської міської організації «Української партії»

Пане Остапе, свою політичну кар’єру ви починали у ВО «Свобода» у 2005 році. Що стало причиною виходу з лав цієї партії?
 
У 2005 році я дійсно очолив Жидачівську організацію ВО «Свобода». Будучи головою 3 роки, зрозумів, що українці заслуговують на дієву політичну силу. Звичайно, я багато там почерпнув, двічі будучи головою 125 округу, зрозумів, як повинні проводитись вибори і як вони проводитись не повинні.
 
Влітку 2008 року прийняв рішення вийти з лав ВО «Свободи», оскільки кожна політична сила, бачачи перед собою проблему, в першу чергу має думати, як її вирішити, а не зробити на цьому піар. Тому у пошуках такої структури я спілкувався з людьми із різних середовищ та натрапив у Києві на лідера Української партії Олега Олійника, - тоді ж ознайомився з структурою, розгалуженням, ідейно-світоглядними засадами партії, поцікавився, яку Україну вони бачать у майбутньому, як підходять до вирішення тих чи інших проблем, я зрозумів, що в Україні на даний момент ця політична сила реально може щось змінити. На цей період я вже не був членом ВО «Свободи», тому вирішив вступити та очолити Львівську міську організацію «Української партії».
 
Ідея, яку пропагує ВО «Свобода», є правильною, але підходи пропагування і сама дієвість організації, на мої переконання, – ні. Я задумався: якщо у Львові і у Львівській області, де є сприяння влади, сприяння людей, політична сила, що декларує націоналістичні цінності, нездатна практично нічого зробити, то вона тим більше нічого не зробить у ВР. Я зрозумів, що потрібно діяти. Таким чином я обрав «Українську партію».
 
Чим «УП» відрізняється від «Свободи»? 
 
Українська партія бачить розвиток України тільки наступальним шляхом, відповідно до чого і створена програма розвитку. Українцям потрібно наступати у всіх щаблях – економічних, національних, мовних, а в майбутньому — і територіальних: бо такі території, як Холмщина, Підляшшя, Слобожанщина і Кубань, Придністров’я і т.д. — це є наші території, які повинні бути у складі України. Це, звичайно, робитиметься поступово тоді, коли Україна стане могутньою та сильною державою, до якої захочуть приєднатися люди, що живуть на даних територіях. Українська партія бачить цей шлях. Повторююсь – потрібно наступати!
 
У ВО «Свобода» застосовують зовсім інший підхід: в них є програма захисту українців. Я вважаю, що «УП» є партією дії. Як у «Свободі» на даний момент. я не знаю, мене там немає два роки, але зі сторони я не побачив нічого такого, через що б захотів туди повернутися. В «УП» я побачив, що, навіть не будучи депутатом місцевих органів влади, можна вирішити проблеми, з якими приходять до нас люди. Мені цей підхід імпонує, тому діятиму у цій структурі надалі.
 
Як Ви оцінюєте Олега Тягнибока? На Вашу думку, він може стати національним лідером?  
 
Оцінку Олегу Тягнибоку у його діяннях суспільство надає кожних виборів, тому тут із цим ситуація є усім відома. Щодо мене, то я до кінця ще не побачив – а яку ж роль в українському політичному житті виконує голова ВО «Свобода». Можливо, скоро на ці питання відповідь нам дасть час.
 
УП позиціонує себе як партія націонал-патріотичного спрямуваня, що сповідує неоконсервативні ідеї національного солідаризму. Які основні засади «УП»?
 
Ми сповідуємо національну ідеологію, тобто національний солідаризм в сучасних умовах. Ми розуміємо, що той націоналізм, який був у 30-40 рр., який зараз перебрали інші партії, що називають себе також націоналістичними, сьогодні не є дієвим. «УП» бере націоналістичні праці Юрія Липи, Дмитра Донцова, Миколи Міхновського, Миколи Сціборського, Вячеслава Липинського за основу, але, розуміючи, що у нас вже є українська держава, застосовуємо інші методи боротьби. Ми бачимо, як розвинути державу економічно, соціально, опрацьовуємо модель держави саме для соціотипу українця, а не оголошуємо пустопорожні гасла, щоб за нас голосували, і таким чином прийти до влади. Це неправильно! Правильним є те, що справжні націоналісти діють і здобувають результат. Націоналізм повинен працювати на результат, як це було в 30-40 рр. Якщо ж структура працює, а результату не видно, значить рух розвивається неправильно, потрібно щось міняти.
 
Якщо немає дії з результатом, то це вже не націоналістична структура, а псевдо націоналістична. Вони просто використовують гасла, ідеї, аби проходити в різні органи влади.
 
Наскільки відомо, УП планує змагатися за місце у ЛМР та ЛОР. Чи вважаєте Ви, що УП вже до цього готова? Що можете запропонувати людям? 
 
«УП» буде обиратись як до Львівської міськради, так і до облради, більше того, наша партія в кожній області буде йти до обласних рад і по районах, а там вже залежно від районних структур і до сільських рад. Що стосується саме Львова і Львівської області, то Українська партія вже почала діяти в кожному районі області, що вже офіційно зареєстровано. Деякі органи місцевої влади намагаються зашкодити людям, суперечити закону. Наприклад, сільський голова повинен підписати якийсь документ, а він через власну «симпатію» чи через те, що йому на стіл «не поклали», не хоче підписувати його, то УП готова їхати до цього сільського голови та пояснити, що є люди, які здатні нагадати йому, що він повинен діяти в рамках чинного законодавства. І, Ви знаєте, воно діє.
 
Друге, у нас є суспільно-інформаційний вісник «Український наступ», в якому ми публікуємо такі проблеми. Таким чином, ми озвучуємо проблему і, відповідно займаємось нею. Також у віснику «УН» ми намагаємось людям пояснити, як саме потрібно діяти в той чи інший момент.
 
Що до того, що ми запропонуємо Львову та області, то у нас є розроблена концепція розвитку Львівщини та м. Львова до 2025 року, яку ми публікуємо у своєму віснику. Цю концепцію розробила ГО «Експерт-група», головою якої є Андріян Фітьо.
 
«Українська партія» на загальноукраїнському рівні почала діяти ще в середині 2006 року. Коли почала свою діяльність Львівська міська організація «УП»? Чи бачите реальні результати роботи партії? Основні, зроблені УП дії…
 
Ми розпочали свою роботу влітку 2008 року з націоналістичних акцій, першою з яких була смолоскипна хода по Львову на Високий замок з нагоди річниці Битви під Конотопом, 12 липня. Наступна – акція під назвою «Сьогодні Грузія – завтра Україна», це коли Російська Федерація почала бомбардувати територію Грузії, і хочу зазначити, що «УП» перша партія в Україні, що дала першу прес-конференцію та вийшла з пікетом. Це ми робили спільно з грузинською організацією «Арагві», яка діє у Львові. З кожним днем організація набиралася досвіду, розвивалася, до нас вступали молоді люди, що хочуть щось змінити в країні, та долучались до нашої спільної справи.
 
Ми зрозуміли, що будемо діяти у двох царинах у Львові: національна політика і місцева проблематика. Зокрема, ми домоглися виправлень на меморіалі УПА, який на жаль дуже не професійно встановили сам герб УПА був з тріщинами, нерівно врізаний, надпис був зроблений з пластмаси, лицьовий камінь був з дефектами, бруківка невідомого походження. Тому з нашої сторони була проведена відкрита прес-конференція біля меморіалу, і таким чином відбувся певний тиск на владу, та до її честі помилки були враховані і виправлені. Тому коли певні депутати говорять, що не можуть вирішити якусь проблему, яку в принципі зобов’язані вирішити, то ми їм тоді кажемо писати заяву і виходити з депутатського корпусу, тому що вони не здатні нічого зробити. Коли депутати кажуть, що не можуть нічого вдіяти, значить вони отримують за це хабар і їм не цікаво працювати для громади міста та області.
 
Нещодавно у нас відбулась спільна акція з аптечною комунальною мережею Львова та Львівщини. ЛОР вирішила їх об’єднати для подальшої приватизації. Аптекарі пікетували уже 7 разів, ми підключились на останні три рази, пікетували Львівську обласну раду. Останній раз це було блокування входу в облраду «Українською партією», і таким чином ми домоглися результату – аптечну комунальну мережу не приватизували.
 
Скільки вас?
 
Щодо нашої чисельності – точного числа сказати не можу, оскільки практично кожного дня до нас прибувають молоді люди.
 
На останніх прес-конференціях поряд з Вами постійно сидить Андрій Степаненко, лідер ЛОГО «Трудовий рух «Солідарність». Що Вас об’єднує? На чому ґрунтується Ваша співпраця?
 
«УП» співпрацює з рядом громадських організацій, зокрема з ЛОГО «Трудовий рух «Солідарність», яку очолює на Львівщині Андрій Степаненко. У нас вийшло досить цікаве поєднання, оскільки «Трудовий рух «Солідарність» в собі об’єднує ряд профспілок, які дуже добре влилися в наш колектив. «Трудовий рух» дав нам розуміння того, як саме ми повинні захищати трудові колективи на підприємствах, заводах… тому наша співпраця дуже цікава і потрібна. Тобто мене з Андрієм Степаненком об’єднує спільна дія: ми розуміємо, що далі так продовжуватись не може, потрібно це міняти, і готові для цього об’єднати свої сили.
 
Чи є інші організації та партії, з якими Ви співпрацюєте?
 
Ми не бачимо зараз жодної політичної сили, з якою б хотіли співпрацювати. Поки вони не почнуть діяти, доти не буде з них толку і «УП» не буде будувати з ними співпрацю. Щодо громадських організацій – вони більш практичні, адже створюються не для того, аби прийти до влади, а для того, щоб змінити щось конкретне в країні. Крім «Трудового руху «Солідарність» ми співпрацюємо з ГО, яких налічується близько двадцяти, а може і більше. Ми їх подаємо у «Українському наступі», якщо спільно з ними відбулась якась дія. До прикладу – МГО «Національний фронт», ГО «Спілка консультантів «Експерт-група» та інші.
 
Ви протиставляєте себе «олігархічним кланам». А звідки Ваша партія бере фінансування? «УП» випускає суспільно-інформаційний вісник «Український наступ», який виходить два рази на місяць з немалим тиражем і відповідно потребує чималих затрат…
 
При «Українській партії» створена «Національна спілка підприємців», яким ми надаємо політичний, юридичний та силовий захист, а також консультуємо, як розвивати бізнес. Спілка має певні членські внески, за допомогою яких ми і видаємо вісник.
 
Щодо «УН», його дійсно читають багато людей, але перевага тут не в великому тиражі, а в тому, що ми роздаємо вісник тим, хто хоче його читати.
 
На одній з останніх прес-конференцій Ви попереджали сьогоднішніх владних осіб про народне повстання, якщо вони продовжуватимуть вести таку політику. Ви заявили, що прояви української самосвідомості виявлятимуться біля під’їздів, у машинах, у владних кабінетах. Чи дійсно Ви вважаєте, що люди повстануть проти нинішньої влади?
 
Ми готуємось. Я насправді думаю, що народ частково до цього готовий. Люди розуміють, що політики, які зараз займають владні місця не зроблять кращого ні їм, ні їхнім дітям. Вони починають розуміти, що все в їхніх руках і майбутнє дітей залежить саме від них. Ми їм даємо лише одне запитання: чи хочете, щоб Ваші діти, так як і Ви не мали роботи?... Тоді починають задумуватись над цим, та розуміють, що потрібно брати справу на себе. Я думаю, що скоро народ повикидає таких політиків на вулицю і більше ніколи не дозволить керувати державою! «Українська партія» готується до того, аби допомогти людям це зробити.
 
Ми вже дозріли до того, щоб мати свою «українську» державу. Скоро ми дозріємо і до того, що українці своєю державою будуть правити!
 
Скандал із виступом Ірини Фаріон у дитячому садку розколов думку суспільства надвоє – на тих, хто категорично засуджує ту її акцію, і тих, хто вважає, що вона все зробила правильно. Ви на чиєму боці? Чому?
 
Я вважаю, що якщо Ірина Фаріон не працювала з дітьми даної вікової категорії на масовому рівні, то вона мала б подумати заздалегідь, як воно діятиме на дошкільнят. За грати, звичайно, за таке садити не потрібно, але задуматись над тим, чи варто її допускати до дітей дошкільного віку не заважало б.
Я не знаю, чи це була свідомо спланована провокація… Якщо заглиблюватись, то мене цікавлять такі питання: хто замовляв телебачення? Чому в садочку, в якому Фаріон проводила знайомство з дітьми, було три телекамери? Що там робили журналісти з диктофонами? Мені цікаво, чому була зацікавленість саме до дітей до 5 років?.. Тут має сказати своє слово суспільство! Якщо в середовищі «Свободи» свідомо робляться такі провокації, то на виборах буде видно оцінку людей даній ситуації.
 
Кого будете підтримувати на мерських виборах у Львові?
 
«Українська партія» буде висувати свого кандидата у Львові на мера. Це прийняте нами рішення. У нас є достойні кандидати та молода команда, а також – програма розвитку міста.
 
Які цілі Ви ставите перед собою у політиці? Чого прагнете досягти?
 
Моя ціль – щоб українська держава, будучи найбільшою країною в Європі, була не тільки найбільшою за територією, але й наймогутнішою! Щоб українці не виїжджали за кордон у пошуках кращого життя, а навпаки – повертались на рідні землі, де будуть створені сприятливі умови для розвитку бізнесу і людини як особистості! Щоб держава сприяла розвитку людині, а людина – державі! Як казав Міхновський: «Україна для українців!». То хай так і буде! 
 
Довідка: Структура "Української партії" у Львові: 6 районів, кожен з яких розбитий на 10 осередків, також діють осередки у м. Винники, смт. Брюховичі та смт. Рудно, які також входять до території м. Львова. В Львівській області також кожен район дієвий, - 20 районів і 6 міст обласного підпорядкування, тобто нема таких районів, де б не діяла УП. Якщо ж говорити про Україну загалом, то всі області також мають практично в кожному районі осередок.
Розмовляла Катерина Кожан


  Проголосувало (40)   1 2 3 4 5
 Коментарі (48)
Костянтин, 20:08 14.03.2010
Стахів - так тримати! Гавкати на тебе будуть постійно. Та ти не зважай на псів!
око, 16:59 14.03.2010
олег ти покидьок.причому тупий ти ніде не був нічого не бачив нічого не знаєш, а що найстрашніше і знати не хочеш,а це вже манія величі.а манія це шизо.яке маєш право якусь катерину принижувати баране.
Fan, 00:57 14.03.2010
Я також був свій час у Свободі. Підтримую позицію. Свобода просто зневажає своїх же членів в організації.
пшшшь, 20:34 13.03.2010
Ополяченные в Польшу............
Сергій, 18:10 13.03.2010
Оксані.1. "То виявляється у Стахіва окрім багатьох симпатиків є ще недруги. Це говорить лише про його популярність." - Та які там ще недруги і яка там популярність. Головне щоб не брав приклад з теперешніх пустодзвонів. Так співали, так співали і про демократію, і про народ, і про тюрми для бандитів. А як дорвалися до корита то перегризлися як собаки. Де опинилися всі знають. 2."Остапе ти молодець, рада, що ти рухаєшся до переду." - Краще - попереду, чим до переду... або до заду.
Спокій, 14:21 13.03.2010
Остапе, організовуй студенство. Маєте Діму Табачніка, є кого відправити до Бога.
Степан, 12:31 13.03.2010
То я бачу, що тільки молодь в цій державі може хоч щось змінити.
переглянути всі коментарі (48)

Залишити коментар

І'мя:
Коментар:
Введіть число зображене на малюнку:

Якщо ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

последние новости

Чи знаєте Ви, що...


Спецпроекти

Серіал "МЕРІЯ"
Круглий стіл експертів і політиків
Зміни влади на Львівщині
Шенген
14-й Форум Видавців (2007)

Хто є хто на ЛьвівщиніLoading...

Новини партій

Ухвала учасників заходів з вшанування пам’яті Степана Клочурака та з нагоди презентації його споминів «До волі»
15.03.2010 07:59, Коментарів (0)
Звернення об'єднання національно-патріотичних сил Львівщини до народних депутатів, депутатів місцевих рад  до українського народу
15.03.2010 07:56, Коментарів (0)
У Львові люди стали жертвами будівельної афери
10.03.2010 14:25, Коментарів (1)
Орхуський інформаційний центр при Держуправлінні охорони природи на Львівщині відкрив власну електронну поштову скриньку
10.03.2010 11:54, Коментарів (0)
Заява ЛКО НРУ з приводу замаху на Конституцію України
09.03.2010 17:54, Коментарів (3)
Депутат Кожан поклав квіти до пам’ятника Шевченка
09.03.2010 10:51, Коментарів (0)
«Українська партія» вшанувала пам’ять Романа Шухевича
05.03.2010 16:52, Коментарів (5)
Володимир Гірняк: «Ми повинні з належною пошаною ставитися до своїх героїв»
05.03.2010 16:06, Коментарів (7)
Володимир Кожан: День жінки – свято для кожної людини 
05.03.2010 11:51, Коментарів (1)
Володимир Кожан завжди йде назустріч ветеранам
04.03.2010 16:30, Коментарів (4)


Газета Ратуша Новости Дня 
Rambler's Top100
Контакти
Вголос інтернет-газета Copyright ©2009
Інформаційне агентство "Presstime.com.ua"
При повному або частковому відтворенні матеріалів активне посилання на Вголос обов'язкове.
Адмініcтрація сайту може не поділяти думку автора і не несе відповідальності за авторські матеріали
Система Orphus