Головна | Стартова | Контакти | RSS

Новини

Мета новости...


Статті

Партбюро

Хто врятує БЮТ?

18.03.2010 14:25
Хто врятує БЮТ?

Інформаційні хвилі про суперечки всередині ЛОО ВО “Батьківщина”, що все частіше вихлюпуються в інформаційний простір, проявляють традиційний внутрішньопартійний конфлікт між “політиками” і “бізнесменами”.

Політики – це партійні спікери, формальні керівники і менеджери. Їхні функції – щоденне керівництво партією та представлення партійної ідеології (позиції) у ЗМІ. Вони також є головними дійовими особами у виборних радах. Для цієї групи політика мусить бути професією – щоденною, належним чином оплачуваною роботою. Сьогодні жодна дієва партія не може обійтися без політиків. Самоціллю політика є політична діяльність, що дозволяє просуватися по щаблях влади.

Бізнесмени – це партійні фінансисти. Їх можна називати по різному, але суть їхньої участі в партіях від цього не змінюється. Бізнесмен дбає, у першу чергу, про власну справу (бізнес) і йде в політику (вступає у партію) для того, щоб лобіювати свої інтереси. Політика для бізнесмена не самоціль, а засіб.

Попри всю банальність цих тверджень, вони є аксіоматичними для теперішньої партійно-політичної системи. Питання лише у методах поєднання двох груп.

Чи існує ідеальний варіант поєднання політика і бізнесмена? Перший, хто спадає на думку, – Валерій Хорошковський – сам собі партійний лідер і бізнесмен-фінансист. На Львівщині – Петро Писарчук. Такий формат, звичайно, обмежує розвиток партійних структур і можливості впливу, але гарантує від кидка.

Для великої партії ідеальним варіантом є наявність кількох, відносно незалежних джерел фінансування. Але така схема потребує сильної, харизматичної особистості політика, який зможе втримувати бізнесменів від надмірної конкуренції всередині партії. Таким політиком є, наприклад, Юлія Тимошенко.

Найгірший варіант співвідношення політики і бізнесу – теперішня ЛОО ВО “Батьківщина”. Партія, яка серйозно представлена на всеукраїнському рівні, а в області володіє, потенційно, одним із найбільших фінансових ресурсів, сама по собі є мало популярною на Львівщині. (Ніхто з партійних діячів львівської “Батьківщини” ні хвилини не сумнівається у своєму “внеску” в перемогу, визнаючи, що перемоги БЮТ в області – це перемоги Ю. Тимошенко, як і поразки, зрештою, також.)

Головна причина слабкості – відсутність “політиків” у керівництві обласної партійної організації. Потрапивши до влади за рахунок високого особистого рейтингу Тимошенко і завдяки фінансовій підтримці місцевих “бізнесменів”, політичне керівництво обласної “Батьківщини” вирішило унезалежнитися. Вони стали такими собі бізнесменами від політики, які заробляють обіцянками лобіювати інтереси всіх бажаючих заплатити, голосуванням у місцевих радах і продажем місць у прохідній частині списку. І, при цьому, це керівництво не здійснює належного управління обласною партійною організацією та її зовнішнього представництва, воно не витримує партійної (ідеологічної) позиції та сприймається, як правило, негативно місцевими ЗМІ та експертними середовищами.

Тому не виключено, що оголошене на нещодавній прес-конференції рішення Ю. Тимошенко самостійно розібратися з партійною структурою “Батьківщини”, викликане саме цією невідповідністю на місцях. 45% голосів у другому турі президентських виборів – це сума особистого рейтингу Тимошенко і рейтингу не сприйняття Януковича. Хоча б 4% мали забезпечити партійні структури, на утримання яких витрачаються чималі гроші.

Очевидно, першим, нащо Тимошенко зверне увагу, буде фінансування партії. Не маючи доступу до бюджету і втративши частину великих спонсорів, вона може приділити більше уваги до бізнесу другого ешелону – до тих “бізнесменів”, чиї інтереси зосереджені головним чином в органах місцевого самоврядування. Але як авторитарний і харизматичний лідер, Тимошенко не допустить усамостійнення бізнесу і перетворення регіонів на вотчинні володіння регіональних баронів. Голоси їй потрібніші, ніж гроші.

Тому особливу увагу буде звернено і на кадрові зміни. Перебування партії в опозиції об’єктивно вимагає виходу на перші ролі людей іншого типу. Тепер БЮТу потрібні не слухняні виконавці, а публічні політики-трибуни, здатні виголосити промову, завести народ, проявити ініціативу. Такі люди особливо потрібні на місцях: в областях і районах. Реально БЮТ мав би зараз “відкрити ліфти” для ініціативних політиків, запустити в свої ряди “свіжу кров”, знову стати народною партією, а не політичним механізмом для приватизації влади.

Отож, перемін, як і нових конфліктів у львівському БЮТі не оминути, а їхнє вирішення на пряму залежить від того, чи вдасться знайти місцевого політика, який зможе запропонувати нову якість внутрішньопартійної діяльності.

фото: en.easyart.com

Любко Старов


  Проголосувало (4)   1 2 3 4 5
 Коментарі (17)
Василь, 19:33 26.03.2010
БЮТ -це не тільки Дубневичі. Це тисячі рядових членів партії, які підтримують її очищення.А зараз наступив саме такий час. Може всяке лайно відлипне від опцаса. Даруйте на слові.
Безсоромні брехуни!, 10:46 25.03.2010
У блоці Тимошенко вважають, що результати екзит-полу дають підстави прогнозувати перемогу Тимошенко у другому турі. Про це журналістам повідомив перший віце-прем'єр Олександр Турчинов на брифінгу в штабі Тимошенко."Головний підсумок за результатами екзит-полів - незважаючи на незначну перевагу нашого головного опонента, наступним президентом буде Юлія Тимошенко, з чим я вас і вітаю", - сказав він.
Степан, 13:23 24.03.2010
щО ТАКЕ бют У ЛЬВОВІ... ЦЕ-- ЗГРАЯ ХАМІВ ТАКИХ ЯК дУБНЕВИЧІ, ЇХ СВАТИ ГИЧКА та їм же подібні.Захопили приміщення у Львові на Шевченка, ліси у Самборі та й пустомитах. Знову землі , ліси. Наїстися не можуть. От вам і партія від Юлі...
Оллі, 15:06 23.03.2010
І смішно, і грішно...Бют - це велика за чисельністю партія і не треба нікому її рятувати. А тих, хто хоче свіжої крові - подивіться на " свіжу кров " "проффесіоналів" із партії регіонів. Такого некомпетентного уряду в історії України ще не було .Зате як спрацював стадний інстинкт - на всі посади призначаються одні регіонали. Вони в екстазі забули навіть про комуністів, які допомогли їм створити коаліцію . Побачите, ця влада ненадовго. А БЮТ за той час дійсно очиститься від непотрібу.Удачі вам!
урналюга, 13:25 23.03.2010
БЮТ врятує Вголос! 100%
vlad, 19:54 22.03.2010
Та завдяки таким, як Денькович і його кум Федорчук Юльцю народ і прозвав Блідою Поганкою. З такми кадрами вона навряд чи повернеться до влади. Починалась Юліна батьківщина зі зрадит, коли Федорчук спочатку надіслав у низи фальшивку телеграми з вимогою Лазаренко голосувати за Кучму, потім другу телеграму про саморозпуск "Громади", а потім керівництво Громади перкинулось до лівої Батьківщини, яка колись була створена як раз на противовагу правй Турчинівській Громаді. Тобто праві миттєво стали лівими. Зрадою починалось, зрабою і закінчилось. Адже не з Шреком воювала за голоси Бліда Поганка, а з Юдщенко!
толя, 17:27 22.03.2010
яникович брехун скоро буде витставка яника гет с киэва зека сам украва народа 20000000000
переглянути всі коментарі (17)

Залишити коментар

І'мя:
Коментар:
Введіть число зображене на малюнку:

Якщо ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

последние новости

Пряма мова

Роман Кузьмич: УСДП не виходить ні з опозиції, ні з БЮТу
Роман Кузьмич - депутат Львівської обласної ради від БЮТ, голова Львівської обласної організації УСДП.
Коментарів (0)

Чи знаєте Ви, що...


Спецпроекти

Серіал "МЕРІЯ"
Круглий стіл експертів і політиків
Зміни влади на Львівщині
Шенген
14-й Форум Видавців (2007)

Хто є хто на ЛьвівщиніLoading...

Новини партій

Звернення МНС щодо попередження травмування та загибелі дітей на водних об’єктах
26.03.2010 19:56, Коментарів (0)
27 березня світ відзначить Годину Землі
26.03.2010 19:55, Коментарів (0)
Сергій Тігіпко: Реформи зроблять Україну привабливою для інвесторів
18.03.2010 14:43, Коментарів (1)
Засідання Громадської ради при Держуправлінні охорони навколишнього природного середовища
18.03.2010 11:17, Коментарів (0)
Відкритий лист депутата Львівської міської ради Володимира Гірняка до міського голови Львова Андрія Садового
17.03.2010 11:14, Коментарів (20)
Львівська міськрада проспонсорувала партії на 2 мільйони гривень!
15.03.2010 14:31, Коментарів (3)
У Львовів відбудеться Українсько-Польський економічний форум  
15.03.2010 14:30, Коментарів (0)
Заява ЛОО БЮТ
15.03.2010 13:04, Коментарів (0)
Сергій Тігіпко: «Ми не повинні втратити шанс провести реформи»
15.03.2010 12:10, Коментарів (0)
Ухвала учасників заходів з вшанування пам’яті Степана Клочурака та з нагоди презентації його споминів «До волі»
15.03.2010 07:59, Коментарів (0)


Газета Ратуша Новости Дня 
Rambler's Top100
Контакти
Вголос інтернет-газета Copyright ©2009
Інформаційне агентство "Presstime.com.ua"
При повному або частковому відтворенні матеріалів активне посилання на Вголос обов'язкове.
Адмініcтрація сайту може не поділяти думку автора і не несе відповідальності за авторські матеріали
Система Orphus