Головна | Стартова | Контакти | RSS

Новини

Мета новости...


Статті

Життя після виборів

Кміть – всьому голова

19.01.2010 12:37
Кміть – всьому голова

Чи очікує Львівщину зміна губернатора після президентських виборів? Припускаємо, що так. І не тому, що Кміть є людиною з "команди Ющенка". Насправді, він з таким же успіхом може стати членом команди Тимошенко чи Януковича, як тільки з’явиться мотивація і нагода для цього.

Бо Кміть – бізнесмен. Він був і буде членом лише однієї партії: бізнес-групи, визнаним брендом якої є "Моршинська". І діє він винятково в її, тобто, у власних інтересах. Бізнес вчить зберігати рівні партнерські стосунки з усіма. І напевне саме тому Кметю вдалося втриматися поза політикою на посаді губернатора напередодні і під час цих виборів. Хоча, пригадуємо, він був уже майже готовий стрибнути в одну з політичних партій, але цього так і не зробив.

Як наслідок, ОДА чи не вперше майже не втручалася у виборчий процес на президентських виборах. Це – безперечно демократичний плюс для Львівщини. Хто б не переміг на цих виборах, нова мітла спробує по-новому мести. Складно уявити, щоб і Янукович, і Тимошенко у пакет своїх політичних домовленостей з місцевими елітами не включили посаду губернатора. Адже це – головний приз для останніх на президентських виборах.

Не є секретом, що в кожному з цих двох політичних таборів є дві-три кандидатури, які розраховують на цю посаду. Якщо міркувати бізнесовими категоріями та інтересами "Моршинської", то навряд чи Кміть дуже буде триматися за крісло губернатора. Значно привабливішими для нього сьогодні будуть виглядати пропозиції продовжити свою лобістську діяльність на одній із посад в центральних органах влади. І схоже на таку пропозицію він може розраховувати як від Тимошенко, так і від Януковича.

Але наразі рано говорити про конкретику. Спробуємо окреслити на концептуальному рівні, що означатиме для Львівщини ключова кадрова зміна у президентській вертикалі.

У випадку перемоги Януковича є очевидним, що новий губернатор змушений буде рахуватися із невисокою популярністю свого патрона та його політичної сили на Львівщині. Навіть потенційна можливість присутності представників Партії регіонів в місцевих радах після травневих виборів, не забезпечить йому тих комфортних умов співпраці з облрадою, які є зараз.

Найвірогідніше Львівська облрада перетвориться на трибуну постійної критики дій губернатора від Януковича та його команди. Щодо останньої, то існують застереження щодо якісного рівня тих апаратників, яких приведуть у виконавчу владу Львівщини регіонали. В цілому, у найближчій перспективі не виключений подальше нівелювання впливу та авторитету ОДА на життя в області; на цьому тлі зростатиме вага органів самоврядування, передусім облради.

Не забуваймо, навіть в умовах діючого законодавства, місцеві ради мають ресурс до зростання самостійності і за умови наявності в облраді більшості, яка буде опозиційно налаштована до діючого президента, вона радо цим скористається.    

Ставленик Тимошенко на посаді губернатора Львівщини натомість має більші шанси для налагодження конструктивного  діалогу з облрадою як тепер, так  і після місцевих виборів. Проте в нього буде велика проблема із формуванням власної команди.

Адже ті політичні сили Львівщини, які вже заявили і ще заявлять про свою підтримку Юлії Тимошенко на президентських виборах, очікують винагороди за це у вигляді різноманітних посад. Як тут не згадати сумний досвід 2005 року нашоукраїнця Петра Олійника, який змушений був рекомендувати вчителів фізкультури та директорів холодильників на державну службу лише тому, що останні були членами партій, що підтримали президента Ющенка.

Поза тим, йому також доведеться рахуватися зі зростаючими тенденціями до самостійності у діяльності структур місцевого самоврядування і постійно домовлятися з ними.

Коментарі

Андрій Болкун, заступник керівника виборчого штабу Юлії Тимошенко на Львівщині:

Юлія Тимошенко в разі перемоги прийме кадрові рішення у Львівській області дуже швидко і на користь області. Про це сказав заступник керівника Львівського обласного виборчого штабу Юлії Тимошенко Андрій Болкун в коментарі Вголосу.

 «Згідно з чинним законодавством, у разі перемоги того чи іншого кандидата, голова облдержадміністрації, голови районів пишуть заяви про складання повноважень і новий Президент сам вирішує чи він приймає заяву, чи робота продовжиться. Це питання буде актуальним після 7-го лютого. Якщо переможе Юлія Тимошенко, то рішення буде прийнято надзвичайно швидко і воно буде на користь Львівської області», - сказав він.

«Важливим моментом є реформування системи місцевого самоврядування, передача більших повноважень обласним радам, які повинні мати власні виконавчі комітети. Якщо ця реформа буде виконана, тоді адміністрації будуть виконувати наглядову функцію щодо виконання урядових програм тощо», - додав Болкун.

Леонід Мельник, заступник керівника виборчого штабу Віктора Януковича на Львівщині:


Тотально владу Львівщини не мінятимуть у разі перемоги на виборах Віктора Януковича. Про це у коментарі Вголосу заявив повідомив перший заступник керівника Львівського обласного виборчого штабу кандидата у Президенти України Віктора Януковича Леонід Мельник.

За його словами, до влади на Львівщині прийдуть нові люди, але повної заміни не відбудеться.

«В принципі логічно, якщо виграє інша команда, не та, яка при владі, то й відповідальність за стан справ буде брати нова команда. Тому повинна мінятися влада. Я не говорю про тотальну зміну, таку як колись робили наші опоненти. Я думаю, що частково команда повинна мінятися. І акцент треба робити не на партійну приналежність, а на фаховість», - пояснив Леонід Мельник.

Представник штабу Януковича відзначив, що сьогоднішня влада непогано працює на своїх місцях. Львівщина, за словами Мельника, згідно з показниками розвитку області не «пасе задніх», порівняно з іншими областями, але, логічно, що на деякі місця до влади прийдуть нові люди. Хто саме це буде і на яких посадах Леонід Мельник не уточнив.

«Зміни відбудуться, але не можу сказати де саме», - зазначив він.

Іван Вгадай


  Проголосувало (2)   1 2 3 4 5
 Коментарі (11)
Арматура, 12:38 21.01.2010
Взагалі потрібно конкретно спитати з тих всіх ТОП-гандонів, що керували Львівщиною, ще час прийде - час розплати.
Чужий, 11:35 21.01.2010
Кміть - це чергова маріонетка великої політики, що нічого не принесла для львівщини, окрім збільшення духовного зубожіння галичан за рахунок "приоритету економічної перспективи". Якщо прийдуть до влади такі манкурти, як Мельник і К, тоді деградація львівщини продовжиться на довго. З мельниками, писарчуками ми втратимо своє галицько-українське майбутнє і майбутнє наших дітей.
Галичани - пильнуйте, бо камсамольци-писарчуковчи нє дрємлют ...
іван, 19:46 20.01.2010
та не пісяйте, буде Льоня губернатором, і збудують на Ярославенка готель!!!!
і мало що поміняється, зато облрада буде мати на кого гавкати !!!!
Unique, 17:28 20.01.2010
Всіх шнирів - ветеранів НКВД, брехливих курокрадів, яких слабоумний юродивий призначив, не стільки Тимошенко - їх життя витісняє.
Далеко не всі вони орфографію освоїли.
Можуть тільки красти, брехати і очі закочувати, як Гімн звучить.
Верх цинізму та лицемірства...
Вирок в тому, що люди їх усіх по мордочках знають, за вчинками ...
роман, 16:12 20.01.2010
як виграє джулька кміть піде. а у звязку зі срачем між деньковичем і дубневичем є інфа що керівництво бюту веде базар з теперішніми нейтралами. говорять про гірняка, янківа і когось...з тигіпківців
Свій, 13:16 20.01.2010
А що зробив Кміть для області? Окрім того, що зремонтував дорогу від Стрия до Моршина нічого!!!!! а які надії покладали????
Не знаю!, 12:54 20.01.2010
Потрібно започаткувати традицію звітування перед громадою, що зроблено, що не зроблено, що хотів зробити.
А то був Олійник - нема, а що зробив, що вкрав не відомо. Хоча вузькому колу відомо, але своїх героїв має знати Батьківщина.
Пятак вже десять років "курує" економіку на Львівщині, і за цей час збанкротували майже всі підприємства, а людина не знає де бабло дівати. Буде новий губернатор, а він далі буде "курувати".
Цікаво подивитись на декларації про доходи-витрати заступників голови (та їх родичів) Львівської обласної державної адміністрації та тих чиновників хто займається "ЄВРО".
переглянути всі коментарі (11)

Залишити коментар

І'мя:
Коментар:
Введіть число зображене на малюнку:

Якщо ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

последние новости

Пряма мова

Петро Писарчук впевнений у перемозі Януковича, а критику Герман вважає її особистою позицією
Петро Писарчук - начальник Львівського обласного виборчого штабу Віктора Януковича, народний депутат України
Коментарів (3)

Чи знаєте Ви, що...


Спецпроекти

Серіал "МЕРІЯ"
Круглий стіл експертів і політиків
Зміни влади на Львівщині
Шенген
14-й Форум Видавців (2007)

Хто є хто на ЛьвівщиніLoading...

Новини партій

БЮТ відновлює спортивні традиції на селі
25.01.2010 14:30, Коментарів (0)
Левко Лук’яненко: Доля обрала саме Тимошенко, аби дати шанс зупинити навалу антиукраїнської орди
25.01.2010 14:26, Коментарів (0)
Дмитро Павличко: Заява Ющенка про те, що Тимошенко і Янукович – „два чоботи пара” – неправдива
25.01.2010 14:23, Коментарів (1)
Відчуваючи свою поразку, наші опоненти не зупиняться перед порушеннями у день виборів – Петро Писарчук
25.01.2010 11:32, Коментарів (0)
Віктор Янукович: Україні потрібна допомога активних політиків, потрібен об’єднавчий процес
22.01.2010 10:13, Коментарів (1)
Андрій Болкун: Уся Львівщина у другому турі згуртується навколо Юлії Тимошенко
19.01.2010 15:42, Коментарів (6)
Вибір українського народу буде правильним - депутат Кожан
14.01.2010 11:01, Коментарів (0)
«Комісія по «Львітеплоенерго» має перевірити фаховість прийнятих І. Іванівим працівників» - Володимир Гірняк
12.01.2010 18:22, Коментарів (0)
Віктор Янукович: Перший мій указ буде спрямований на боротьбу з бідністю
12.01.2010 16:39, Коментарів (1)
Провокації не зашкодять перемозі Тимошенко
12.01.2010 14:51, Коментарів (5)


Газета Ратуша Новости Дня 
Rambler's Top100
Вголос інтернет-газета Copyright ©2009
Інформаційне агентство "Presstime.com.ua"
При повному або частковому відтворенні матеріалів активне посилання на Вголос обов'язкове.
Адмініcтрація сайту може не поділяти думку автора і не несе відповідальності за авторські матеріали
Система Orphus