Головна | Стартова | Контакти | RSS

Новини

Арсеній відвідує Львівщину
31.08.2009 11:21, Коментарів (0)
Мета новости...


Статті

Точка зору

Недовіра

10.08.2009 12:21
Недовіра

Основним і структуруючим поняттям західної цивілізації є довіра. Вона є результатом відчуття відповідальності і обов’язку з боку посадових осіб, а також впевненості громадян у завтрашньому дні, котра виникає внаслідок ефективної діяльності соціальних інститутів. У нашому суспільстві відсутня довіра людей як до політиків, так і до соціальних інститутів, котрі вони представляють.

В Україні був шанс установити подібні стосунки суспільства і влади після президентських виборів 2005 року, але тоді безцінний капітал народної довіри було розтринькано задля дрібних приватних вигод.

Розмова про нашу бездарну еліту уже всім нав’язла на зубах. Про виродків не варто було б говорити ані слова. Але факт – фактом: саме через цих виродків – наших ледачих, нахабних, жадібних і – що найгірше – нерозумних політиків, Україна фактично отримала статус т. зв. «держави-невдахи» (failed state).

Поняття failed state означає «бессила держава, «держава-невдаха», «держава в руїні». Згідно з визначенням авторитетного політологічного довідника, failed state — це «номінально суверенна держава, яка не може підтримувати своє існування як життєздатна політична і економічна одиниця. Це держава, яка стає некерованою і недостатньо легітимною в очах міжнародного співтовариства» (M. Griffits, T. O’Callaghan. International relations: the key concepts. Routledge, 2003, p. 105-107).

Можна ображатися і протестувати проти застосування такого визначення щодо України, але поклавши руку на серце, скажіть – чи має право на життя держава наскрізь пронизана корупцією, очолювана бездарною і безвідповідальною елітою, яка ігнорує обов’язки і визнає тільки права. Про те, що ця еліта настільки зневажає народ, що вважає нормальним полювати на простих громадян України (це у них називається «завалити бика») – про це вже навіть не варто казати.

Мимоволі спадає на думку фраза Швейка про «ідіотичну монархію, яка не повинна б і на світі смердіти». В Радянському Союзі багато хто частенько уживав цю цитату, але чи хтось думав, що її доведеться мало не щодень згадувати в наші дні?

Маємо констатувати, що нинішня Українська держава має таке саме право на життя як і раковий хворий: або пухлина буде видалена хірургічним шляхом, або рак зжере хворого. Наразі рак перемагає.

Рак перемагає не в останню чергу і тому, що немає хірурга, якому суспільство могло би довірити проведення операції. Не видно середовища з якого могла би з’явитися така людина. Політична система закостеніла. Новим людям зі свіжими ідеями практично неможливо пробитися нагору. Виборчі списки і парламентські фракції у нас будуються не за ідеологічним принципом, а за принципом родичання і кумівства.

Решту "політичного бомонду" формують із середовища пахолків, шоферів, лакеїв та різного роду убогих, які є не більше ніж маріонетками у руках ляльководів. Ошаленівши від несподіваного злету на Олімп, вони за таку ласку готові прилюдно вилизувати мешти своїм патронам. Як можна довіряти таким провідникам, які самі не відають, що творитимуть – скаже начальник фракції рипати дверима – будуть рипати дверима і не спитають навіщо? Ще ніколи, ні в комуністичній, ні в незалежній Україні не було такої неосвіченої, непрофесійної і нерозумної влади, як та, що установилася після 2005 року. А в 2006 і в 2007 році рівень влади ще більше знизився.

Звичайно, теоретично існує шанс не уповати на хірургічне втручання, а спробувати віднайти внутрішні ресурси організму, так би мовити, мобілізувати внутрішні сили.

Проте недовіра до конкретних політиків вже перетворилася в Україні на тотальну недовіру до усіх соціальних інститутів і систем, з діяльністю яких ми пов’язуємо свої надії на майбутнє. Ми вже не віримо ні президентові, ні мерові, ні судам, ні міліції, ні Верховній Раді, ні ЖЕКові, ні політичним партіям, ні громадським організаціям. Країна не існує як єдиний державний організм. Стратегії виживання як у повсякденному, так і в діловому житті, вибудовуються, радше на неформальних структурах взаємної довіри. Тобто, віримо тільки друзям, рідним та близьким.

Але головна прикрість ситуації полягає в тому, що недовіра до влади поєднується із всенародним очікуванням того, що вирішення проблемних ситуацій і поліпшення умов життя надійде якраз від неї, тобто з боку тих, кого найбільше критикують і кому, власне, не довіряють. Можливості вирішення суспільних проблем шляхом соціальної самоорганізації не розглядає практично ніхто.

Легіт


  Проголосувало (7)   1 2 3 4 5
Також читайте:
 Коментарі (13)
Т.Дяків, 13:24 29.08.2009
До "hrin, 19:28 28.08.2009" -
1. Про "досвід" - люди, яким близько 60 років не володіють тим сленгом, яким постійно користується "хрін".
2. Садовий і К досконало володіють способами перетворення чужої (особливо громадської) власності у свою приватну. Різниця між наявними активами та офіційно (на підставі належних документів зі сплатою всіх податків) отриманими доходами і є вкраденими коштами. Деталізація займе не один том кримінальної справи.
hrin, 19:28 28.08.2009
chomu ne tak.ja po viku starshij vid vas pane djakiv.to sho za zyttja ja dosvidu ne maju ? xto z todi mae ja ne ti komu za 60. a vy sho sadiku xabari davaly? chy vasha rodyna chi vashi druzi chi znajomi? i chomu sadik zlodij ?sho i v kogo vin pocupyv ? goloslivja ce vse .za duputativ mozu skazaty sho majze vsi vykorystovujut svoe polozennja dlja vlasnyx potreb i cilej.
Т.Дяків, 13:00 28.08.2009
До "хрін, 19:09 27.08.2009" -
1. Не треба прикидатися людиною з життєвим досвідом бо це не так.
2. Я в Садового (як і в будь-кого іншого) нічого ніколи не просив, тому він мені ні в чому не міг відмовити.
3. "...мери мають бути молодими.як садік гірняк тощо..." - Не думаю, що цей критерій головний. Кандидати в мери щонайменше не мають бути злодіями і хабарниками. Тільки тоді і чиновники і депутати не зможуть розкрадати місто так, як вони роблять це сьогодні всі разом.
хрін, 19:09 27.08.2009
до zzz.в тебе з біологіі певно одиниця була бо я не тваринка а рослинка.зрозуміло зудило.до дяків.на разі вибачте.не доглядів що на цей раз іншій знадовило чухню написало яке дальше телевізора не бачило життя.завдання писати про вас не маю.не той вік.я хрін старий.сам кому хочу завдань навішаю.просто дратуе часом одноманітна стрілка на садіка який вам щось не дав.і ваш передмерський піар.мери мають бути молодими.як садік гірняк тощо.от і нехай змагаються.
zzz, 13:50 19.08.2009
пане теодор, не зважайте на хріна. це мило звірятко давно живе в коментах, і як і всі тваринки любить гадити
Т.Дяків, 17:04 18.08.2009
До "hrin, 20:00 17.08.2009" - Я розумію, що є завдання писати про мене і мені подібних всіляку брехню, але ти, матолку, подивися спочатку, х т о пише про Європу і до чого тут я?!
hrin, 20:00 17.08.2009
i kolyz to djakiv buv u evropi i bachiv ti xaty z bagatoditnymy simjamy? jaka xrenoten. smishno.v evropi jak i vsjudy vse podileno na bagatyx i bidnyx .i vsi zyvut tam de dozvoljae doxid tobto groshi. i ne prydumujte chuxnju , najshovsja plastyr na vsi dupy.
переглянути всі коментарі (13)

Залишити коментар

І'мя:
Коментар:
Введіть число зображене на малюнку:

Якщо ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Пряма мова

Дмитро Завтур: Постанова Кабміну про порядок безоплатних оформлення та видачі держактів на право власності на земелі — приклад реальної соціальної допомоги людям з боку держави
Заступник Голови Державного комітету України із земельних ресурсів Дмитро Завтур про Постанову Кабміну № 844, якою передбачена можливість для понад 6 млн. власників безкоштовно отримати акт права власності на землю
Коментарів (1)

Чи знаєте Ви, що...


Спецпроекти

Серіал "МЕРІЯ"
Круглий стіл експертів і політиків
Зміни влади на Львівщині
Шенген
14-й Форум Видавців (2007)

Хто є хто на ЛьвівщиніLoading...

Новини партій

Петро Писарчук привітав школярів та освітян із Днем знань
31.08.2009 11:46, Коментарів (0)
Володмир Кожан: Допомагати багатодітним родинам –святий обов’язок кожного
29.08.2009 11:59, Коментарів (0)
18 палаючих вершин, тризуб біля пам’ятника Тарасу Шевченку та святковий концерт – БЮТ Львівщини долучився до святкування 18-ї річниці незалежності
26.08.2009 17:56, Коментарів (0)
'Проваленими' тендерами - по школах
26.08.2009 10:57, Коментарів (0)
Привітання Петра Писарчука з Днем Незалежності України
24.08.2009 15:46, Коментарів (1)
Вітання Володимира Кожана до Дня Незалежності
21.08.2009 13:40, Коментарів (0)
«Свобода» заявляє про рейдерське захоплення землі у Львові
21.08.2009 12:57, Коментарів (1)
Володимир Кожан посприяв відпочинку дітей
20.08.2009 11:22, Коментарів (0)
У Львові створено ініціативну групу для проведення всеукраїнського референдуму
18.08.2009 13:47, Коментарів (0)
Заява виконкому ЛОО Партії регіонів
06.08.2009 15:50, Коментарів (1)


Газета Ратуша Новости Дня 
Rambler's Top100
Вголос інтернет-газета Copyright ©2009
Інформаційне агентство "Presstime.com.ua"
При повному або частковому відтворенні матеріалів активне посилання на Вголос обов'язкове.
Адмініcтрація сайту може не поділяти думку автора і не несе відповідальності за авторські матеріали
Система Orphus