Вхід|Реєстрація
Єдина країна - Единая Страна!

 Єдина країна - Единая Страна!

Москаль повідомив, хто наказав розігнати мітинг на Банковій 1 грудня

Понеділок, 12 Травень, 2014 - 20:15

Розігнати силою мітинг на вул. Банковій біля будівлі Адміністрації Президента 1 грудня 2013 р. дав особисто міністр МВС України Захарченко.

Як повідомляє «Українська правда», це з’ясувала перевірка Тимчасової слідчої комісії (ТСК) Верховної Ради під головуванням Геннадія Москаля.

Як повідомив Москаль, екс-міністр МВС Захарченко віддав відповідний наказ своєму заступнику з громадської безпеки В. Ратушняку.

Під час перевірки ТКС з’ясували, що у діях колишнього міністра МВС Захарченка, його заступника  Ратушняка, начальника головного управління МВС у Києві Коряка, його заступника з громадської безпеки Фетчука, начальника управління громадської безпеки київської міліції Мариненка, а також командирів спецпідрозділів «Беркут», прикомандированих до ГУ МВС у м.Києві з Кіровоградської, Київської, Луганської, Полтавської, Тернопільської, Харківської та Чернігівської областей, є грубе  порушення низки міжнародних актів, які Україна зобов’язувалася неухильно дотримуватися.

Під час подій 1 грудня працівники міліції також скоїли низку злочинів, передбачених Кримінальним кодексом України.

ТСК направляє в Генпрокуратуру список мітингувальників (165 осіб) та представників українських і закордонних ЗМІ (44 особи), які внаслідок побиття міліцією отримали тілесні ушкодження різного ступеню важкості.

Невелика частина постраждалих зверталася за допомогою до бригад швидкої допомоги, але переважна більшість людей не зверталася в медичні заклади, оскільки боялась переслідування з боку правоохоронних органів. 

ТСК також встановила, що 1 грудня 2013 року працівники міліції розгромили Спілку письменників України неподалік Адміністрації Президента по вул.Банковій. Вони жорстоко побили письменників та мітингувальників, які намагалися сховатися в будівлі від переслідування правоохоронців, а також знімальну групу грузинського телебачення.

Тимчасова слідча комісія закінчила перевірку щодо правомірності дій працівників МВС під час подій 1 грудня 2013 року біля Адміністрації Президента. Усі матеріали комісія направляє в Генпрокуратуру й просить на їх підставі притягнути винних до кримінальної відповідальності.

Як писав «Вголос», 1 грудня 2013 р. у Києві на Банковій декілька тисяч працівників «Беркуту» напали на мітингувальників та відтіснив їх. Особливо жорстоко спецпризначенці добивали людей під Адміністрацією президента.

Серед побитих 1 грудня на Банковій і польський журналіст від «Політичної критики» Павел Пєньонжек.

4 березня 2014 року екс-міністра МВС Віталія Захарченка, який втік з України, оголосили у розшук.