Вхід|Реєстрація
Єдина країна - Единая Страна!

 Єдина країна - Единая Страна!

Львівський журналіст повернувся додому з полону сепаратистів

Вівторок, 13 Травень, 2014 - 02:45

Після 15 днів полону у сепаратистів Слов’янська, журналіст Юрій Лелявський сьогодні повернувся додому до Львова. Його затримали ввечері 25 квітня, побачивши львівську реєстрацію у паспорті.

Як повідомляє Радіо «Свобода», 9 травня його звільнили з-під варти, а сьогодні, 12 травня, він повернувся до Львова і дав прес-конференцію.

За словами Юрія Лелявського, він не мав із собою посвідчення позаштатного кореспондента російського інформагентства «РИА Новости». У Слов’янськ він приїхав писати репортажі і статті для цього агентства і для українського телеканалу ZIK, але нічого не встиг зняти. Журналіста утримували в камері у приміщенні СБУ у Слов’янську, в непристосованих підвалах. Разом із ним перебували інші затримані. «До мене ставили нормально, навіть, я б сказав, лояльно. Годували, один раз на день виводили на вулицю. Очі замотували скотчем, словом, стандартні методи при затриманні. Але потім дозволили десь на десятий день бути без нього. Інколи чув допити, постріли починались уже вночі. Коли нарешті когось відпускали з полонених, то це було справжнє шоу», – каже журналіст. Юрій Лелявський відмовився розповідати подробиці, як йому вдалося звільнитись, а відпустили його ще 9 травня. Нагадаємо, що  Слов’янськ є одним із головних осередків збройного проросійського сепаратизму на Сході України.

Іншого викраденого журналіста Сергія Лефтера, слов’янські сепаратисти звільнили 8 травня.