Вхід|Реєстрація
Єдина країна - Единая Страна!

 Єдина країна - Единая Страна!

У Слов’янську бойовики під дулами автоматів допитали телегрупу ICTV і пограбували

П'ятниця, 9 Травень, 2014 - 06:45

8 травня знімальну групу ICTV на одному з блок-постів м.Слов’янська зупинили сепаратисти. Під дулами автоматів вони кілька годин проводили обшук і допити, після чого вилучили всю техніку і, погрожуючи зброєю, змусили поїхати.

Про це повідомляє сайт каналу ICTV.

Журналісти каналу перебували на Донбасі для зйомок документального фільму. Перше авто без будь-якої символіки чи брендових знаків пропустили без обшуку, проте другому – не пощастило. Під час обшуку у багажнику знайшли сховану телевізійну техніку та документи на авто від імені ICTV.

- Коли вони дізнались, що ми журналісти ICTV, почали діяти жорстко. Після фраз на кшталт «українські журналісти – всі фашисти», «нарешті ви нам попались», наші аргументи, що ми лише хочемо зафіксувати події, були марними, – розповідає шеф-редактор Ірина Соломко. – Фразу «виходьте з машини» вони говорили вже з направленою на нас зброєю зі зведеними курками.

Погрожуючи розстрілом, журналістів вистроїли в ряд. Надалі з ними спілкувався командир групи на прізвисько Рись, який і наказав відправити авто на штраф-майданчик для обшуку.

– Почався обшук особистих речей. Нишпорили в гаманцях, передивлялись фото, відео, повідомлення, а коли знаходили фото з Майдану, говорили: «За цю одну фотографію я б тебе розстріляв!», – розповідає Ірина. – Розмовляти з ними було марно, у відповідь ми чули лише «ви, майдануті, ніколи не поставите Донбас на коліна», «ви всі продажні». А коли я намагалась пояснити, що вони не мають право нас затримувати, мені заклеїли рот скотчем.

У журналістів вилучили дві великі камери, дві маленькі ручні, два ноутбуки та особистий фотоапарат режисера. Невідомо, як би надалі розгортались події, якби на КПП не під’їхав джип з прапором України на лобовому склі, на обшук якого і переключились бойовики.

– Ми досі не знаємо, хто був у тій машині. Водієві надягли наручники, не давали подзвонити, а потім надягли на голову пакет, замотали голову скотчем і запхали в машину. З нашою технікою його і повезли в приміщення захопленого СБУ. Командир пояснив: «Мені трапилась велика риба. Я б вас заарештував, і вам пощастило, що вас багато, а у мене вже весь підвал переповнений».

Під прицілом автоматів знімальну групу змусили сісти в авто та поїхати в протилежному напрямку.

– Коли ми почали вмовляти їх повернути нам техніку, казали, що вони не мають права її забирати, нам почали погрожувати, що стрілятимуть по колесах, якщо ми зараз же не заберемося з посту, – завершує розповідь Ірина Соломко.

Як повідомляв «Вголос», 25 квітня, близько 20-ї години невідомі захопили львівського журналіста Юрія Лелявського, вже більше 15 днів з ним немає зв’язку.