Вхід|Реєстрація
Єдина країна - Единая Страна!

 Єдина країна - Единая Страна!

Замість ВДВ в Україні будуть ДШВ

Вівторок, 21 Листопад, 2017 - 12:59

В Україні вперше відзначили День десантника не 2 серпня, а 21 листопада - у день покровителя десантних військ архістратига Михаїла.

Передає ВВС

За рішенням президента Порошенка офіційна назву \"Високомобільних десантних військ\" (ВДВ) змінили на \"Десантно-штурмові війська ЗСУ\" (ДШВ ЗСУ).

Королівська піхота і танковий кулак: як змінюють символи армії України

\"Варан\" та \"мазепинки\" - як змінюється вигляд української армії

Також замінили колір беретів десантників з блакитного на темно-бордовий.

Заходи до Дня десантника пройшли на Михайлівській площі в Києві у вівторок зранку.

Зміну символіки десантників українська влада пояснює бажанням відійти від радянської спадщини та атрибутів російських військ, яких Київ звинувачує в участі у анексії Криму та боях на Донбасі.

Кремль такі звинувачення послідовно заперечує.

\"Започаткування нового Дня десантника є частиною українізації історико-політичного календаря - на заміну нав\'язаному нам радянсько-російському\", - заявив Петро Порошенко.

\"Відсьогодні моїм рішенням кольором українського десанту стає темно-бордовий. Це - колір крові, вашої крові, пролитої в боях за Україну\", - додав президент.

Він повідомив, що за час конфлікту на Донбасі загинули 469 українських десантників.

Запровадили і новий беретний знак десантників. На ньому зображено купол парашута, а також крила й вогняний меч архістратига Михаїла. Цей святий у християнстві вважається \"верховним командувачем божого війська у битві проти нечистих сил\", пояснюють розробники нової концепції форми.

\"Як президент та верховний головнокомандувач також прийняв рішення відійти від радянсько-російської абревіатури ВДВ. Відтак, постановляю запровадити нову назву - Десантно-штурмові війська Збройних сил\", - підсумував Петро Порошенко на Михалівській площі.

Під час церемонії заміни беретів новий головний убір отримав командир десантних військ генерал Михайло Забродський, який передав бордові берети командирам десантних бригад, а ті - особовому складу.