Вхід|Реєстрація
Єдина країна - Единая Страна!

 Єдина країна - Единая Страна!

Відомій картині Ель Ґреко повернули давній лоск (ФОТО)

П'ятниця, 25 Листопад, 2016 - 22:03

У реставраційній майстерні Національного музею у Кракові завершилися роботи над одним із найцінніших шедеврів, котрі зберігаються в польських зібраннях.

Про це повідомляє ?Польське радіо?.

Як відомо, роботи тривали протягом року. Завдяки зусиллям реставраторів поверхню картини вдалося збільшити на майже 7 відсотків. Під час досліджень з?ясувалося, що чималі фрагменти твору були загнуті під рамою.

?Картина збільшилася на 4 сантиметри у ширину, та на 2 сантиметри у висоту. У результаті у нас більше картини Ель Ґреко?, ? розповідає Януш Чоп, віце-директор Національного музею у Кракові.

Разом з тим, дослідники відкрили третє слово у підписі Ель Ґреко ? ?epoiei?, що значить ?виконав?. Це підтверджує, що у польській колекції зберігається твір, написаний самим Ель Ґреко. Також на сутані святого Франциска реставратори усунули стиґмат, якого автор картини не малював. Згідно з дослідженнями, його додали пізніше.

Починаючи з п?ятниці, картину після реставрації експонуватимуть на спеціальній виставці у Галереї мистецтва XIX століття в краківських Сукенницях. Також на виставці представлено ще одну приписувану Ель Ґреко картину, що на ній зображено екстаз св. Франциска. Її позичив приватний колекціонер.

Після тижневої експозиції у Кракові, ?Екстаз святого Франциска? повернеться до міста Сєдльце, де полотно виставлять у Музеї дієцезії. Реставрація полотна коштувала 50 тисяч злотих.