Вхід|Реєстрація
Єдина країна - Единая Страна!

 Єдина країна - Единая Страна!

У Варшаві відкрили виставку «Чого ми не могли викричати світові»

Вівторок, 14 Листопад, 2017 - 23:46

У Єврейському історичному інституті у Варшаві відкрито виставку «Чого ми не могли викричати світові», присвячену творцям і долі Підпільного архіву Варшавського гетто. Тут уперше показано документи з гетто, які зібрав Емануель Рінґельблюм та його співробітники.

Передає Польське радіо

Присутній на цьому заході президент Польщі Анджей Дуда відзначив, що завдяки творцям архіву Варшавського гетто нам відомі реалії життя тих часів. У період окупації до будинку, де міститься Єврейський інститут, приходили люди, щоб обмінятися інформацією про те, кого вбили німецькі солдати, і кому вдалося втекти з гетто. За словами польського президента, творці Архіву бачили систематичне знищення єврейського народу, у чому відповідальною є німецька сторона, що створила на польських землях свої фабрики смерті.

Глава Польщі звернув увагу на заслуги творця Підпільного архіву Варшавського гетто Емануеля Рінґельблюма, який вирішив повернутися з Женеви до окупованої Польщі. Якби він цього не зробив, можливо, залишився б живим, але не створив би архіву і знання про геноцид єврейського народу були б меншими. За словами президента Анджея Дуди, Емануель Рінґельблюм був євреєм, але також був польським патріотом і не міг залишатися байдужим після нападу гітлерівської Німеччини на свою країну.

На виставці показано 20 тисяч оригінальних документів часів Другої світової війни. Метою творців архіву було задокументувати все, що відбувалося з євреями під час війни та німецької окупації.