Вхід|Реєстрація
Єдина країна - Единая Страна!

 Єдина країна - Единая Страна!

У Дніпрі показують давньоєгипетську мумію, в якої поцупили ноги (ФОТО)

Понеділок, 20 Листопад, 2017 - 10:43
Унікальний артефакт можна побачити на власні очі на виставці в історичному музеї.

Унікальний артефакт можна побачити на власні очі на виставці в історичному музеї.

У Дніпрі 17 листопада у стінах Дніпропетровського національного історичного музею ім. Т. І. Яворницького відкрилася виставка, присвячена культурі стародавнього Єгипту й античності. Найяскравішим представленим експонатом стала справжня мумія.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.Ранок.

Виявляється, мумія давньоєгипетської жінки давно зберігалася у фондах музею. Її замовили з Єгипту на бажання місцевого губернатора близько 150 років тому. Доля експонату була нелегкою: вона пережила війну, розірвані труби в музейному сховищі й заморозки, коли в приміщенні не було опалення. А під час транспортування з країни пірамід до Дніпра хтось поцупив ноги мумії.

Версії, для чого й кому вони знадобилися, вражають. Старший науковий співробітник історичного музею Катерина Грищенко розповіла, що їх подрібнювали й використовували як панацею від будь-яких хвороб, додавали у фарбу заради особливого відтінку, навіть робили з них добрива.

На виставці всього представлено більше 200 експонатів часів древнього Єгипту й античності. Це скарабеї, скульптури сфінксів і єгипетських богів, посуд, що має різні форми й призначення, теракотові й бронзові статуетки, світильники, монети, медальйони, прикраси тощо.