Вхід|Реєстрація
Єдина країна - Единая Страна!

 Єдина країна - Единая Страна!

Сьогодні роздали «Шевченківські премії-2015»

Понеділок, 9 Березень, 2015 - 14:56

У день 201-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка Президент Петро Порошенко вручив Національну премію України імені Тараса Шевченка 2015 року.

Про це інформує прес-служба Гаранта.

Лауреатами Шевченківської премії стали поет Юрій Буряк – за книгу поезій «Не мертве море», художник Микола Компанець – за мистецький цикл «Земля моїх батьків» та ілюстрації до творів Миколи Гоголя, письменник Костянтин Москалець – за книгу літературної критики та есеїстики «Сполохи», а також актор Петро Панчук – за втілення образу Тараса Шевченка на вітчизняній театральній сцені.

Церемонія вручення премій відбулася у Національному музеї Тараса Шевченка.

Як пише «BBC-Україна», розмір премії у 2015 році становить 240 тис. грн. Водночас кількість нагород цього року скоротили: премії в номінаціях «Публіцистика і журналістика», «Музичне мистецтво» і «Концертно-виконавське мистецтво» не вручали.

Нагадаємо, від 06:00 на каналі «Культура» Національної радіокомпанії України з включеннями на Першому національному телеканалі та Першому каналі Українського радіо  триває радіомарафоні «Шевченко мобілізує», під час якого твори Кобзаря читають урядовці, політики, діячі науки, культури, військовослужбовці, волонтери тощо.

У Львові поети прочитала біля пам’ятника Шевченку свої вірші, присвячені поету.

 

ЗА ТЕМОЮ