Вхід|Реєстрація
Єдина країна - Единая Страна!

 Єдина країна - Единая Страна!

На Львівщині відбудеться понад 500 заходів до дня народження Шевченка

П'ятниця, 6 Березень, 2015 - 16:24
До 201-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка на Львівщині відбудеться 500 заходів.

До 201-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка на Львівщині відбудеться 500 заходів.

Про це інформує прес-служба Львівської ОДА.

9 березня з 09:00 біля пам’ятника Т. Шевченку звучатимуть музичні твори з проекту «В шану Тарасові Шевченку» та поезія Кобзаря у виконанні народних артистів України Святослава Максимчука і Богдана Козака.

З 13:00 твори митця читатимуть відомі львівські письменники: Марія Чумарна, Марія Людкевич, Оксана Лозова, Олесь Дяк, Віктор Палинський, Богдан Стельмах, Ярослав Камінецький та Ігор Гургула.

О 14:00 відбудеться урочисте покладання квітів за участю керівництва області.

О 14:10 розпочнеться молебень за Україну, який проведуть військові душпастирі гарнізонного храму свв. апп. Петра і Павла.

У мистецькій програмі передбачено участь капели бандуристів та хору Львівської національної музичної академії імені М. Лисенка, заслужених артистів України Тараса Курчика і Романа Ковальчука та переможця проекту «Голос. Діти», учня Львівської державної спеціалізованої школи-інтернату імені Соломії Крушельницької Романа Сасанчина.

10 березня о 15:30 у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбудеться урочиста академія з нагоди дня народження Тараса Шевченка. Доповідь виголосить кандидат історичних наук, доцент Василь Кметь. У концертній програмі беруть участь: народна капела бандуристок «Зоряниця», народний дівочий хор «Ліра», хор факультету культури і мистецтв. Поезію Тараса Шевченка читатимуть студенти факультету культури і мистецтв.

11 березня на урочисті заходи запрошує Львівський палац мистецтв спільно з народним музеєм Тараса Шевченка. З 16:00 тут відбудеться презентація проекту Юрія Гнатковського «Відчути Україну», відкриття виставки живопису Валерія Шаленка «Навколо Шевченка», Урочиста академія за участю капели бандуристів «Карпати» та відеолекція Анни Шиделко «Погляд Тараса Шевченка у майбутнє України. Його Слово – символ Майдану».

11 березня у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. С. Крушельницької відбудеться концертна програма «Уклін тобі, Тарасе!», де звучатиме кантата-симфонія «Кавказ» С. Людкевича.

У Національному академічному українському драматичному театрі ім. М. Заньковецької цього місяця відбудеться показ вистав, пов’язаних з життям та творчістю Т. Шевченка: на великій сцені глядачі зможуть побачити «Назара Стодолю» та виставу «Державна зрада» Р. Лапіки; на камерній сцені – моновистави Святослава Максимчука «Моя Шевченкіана» та сучасне прочитання Шевченкової «Катерини». Окрім того, 9 березня за участю оркестру театру та сестер Тельнюк презентують музичний проект «Наш Шевченко».

До постаті Тараса Шевченка звернеться також Львівський академічний обласний театр ляльок, в репертуарі якого буде вистава «Садок вишневий коло хати».

10 березня у Львівській обласній філармонії слухачам запропонують пісенну симфонію «За чумацьким шляхом…».

Книжково-ілюстративні виставки підготували для відвідувачів Львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка та Державний меморіальний музей Михайла Грушевського у Львові.

 

ЗА ТЕМОЮ