Вхід|Реєстрація
Єдина країна - Единая Страна!

 Єдина країна - Единая Страна!

Львів’яни озеленять Городоцьку

Понеділок, 12 Травень, 2014 - 14:45
Львів’яни озеленять Городоцьку

Після нещодавньої реконструкції вул. Городоцької у Львові виникла ідея щодо її озелення. Тут на роздільній смузі замість припаркованих автомобілів незабаром «постануть» кулясті клени, а також кущі спіреї та барбарису.

Також біля входу до церкви св. Анни змонтують три кільцеві лавки з деревцями та облаштують велику клумбу трикутної форми. А щоб захистити зелені насадження від заїзду машин, по краях порозставляють кам’яні брили.

Сценарієм втілення цього проекту з «Вголосом» поділився його ініціатор, дизайнер та архітектор Олександр Шутюк.

Пане Олександре, що ж послужило певним стимулом до зародження проекту?

Основний рушій створення проекту – брак зелених насаджень на вулиці Городоцькій. Реконструкція – це добре, але потрібно ще висадити дерева та кущі, щоб оживити магістраль, захистити будинки від пилюки та надмірної кількості вихлопних газів.

Хто ще долучився до розроблення проекту?

Головний ініціатор озеленення – Михайло Закопець. Саме із Михайлом ми придумували благоустрій на невеликому трикутничку біля газетного кіоску, що на площі Галицькій. Ми там змонтували лавочки та висадили дерева.

А яка ділянка вулиці Городоцької має бути озеленена?

Йдеться про озеленення ділянки від церкви Анни до вулиці Данилишина. Там є дві смуги: одна – довша, інша – коротша. На довшій пропонуються висадити куші та дерева, на коротшій – тільки кущі.

Які саме дерева висадять?

Засадимо кулясті клени. Ці дерева зараз ростуть на площі Галицькій, а також на проспекті Шевченка. Помітно, що вони добре пристосовані до життя в місті. Загалом, висадимо 11 дерев та близько 100 кущів.

Чи не заважатимуть «нові» дерева видимості руху?

Переконаний, що дерева у ніякому разі не будуть заважати видимості руху. Більше того, вважаю, що зараз там проблема у видимості руху внаслідок припаркованих на роздільній смузі вантажівок та легкових автомобілів.

Які декоративні елементи будуть біля церкви Анни?

Біля церкви змонтуємо кілька кільцевих лавок, які зараз є на площі Галицькій. Але наразі ці лавки в кошторис проекту не входять.

А настоятелі церкви дали дозвіл на створення відпочинкової зони?

Ми ще конкретно не встановили, яка вартість лавок, тому поки не спілкувалися із настоятелями церкви. Розмова із ними у нас в найближчих планах.

За чиї кошти здійснюватиметься реалізація проекту?

У квітні ми відкрили рахунок, на який кожен бажаючий може перерахувати кошти для реалізації проекту. Загальний кошторис проекту складає 160 тисяч гривень. Це за винятком трьох лавок, які планують встановити біля церкви Анни. У вартість входить трикутна клумба з квітами, яку облаштуємо на роздоріжжі Городоцька-Шевченка, дерева, кущі, ну і, звичайно, інші сукупні роботи.Скільки уже зібрали грошей?

Наразі зібрали 9 тисяч гривень. В принципі зараз треба ще 20 тисяч гривень зібрати, щоб можна було висадити лише дерева. Тільки після цього ми зможемо зробити якийсь перший крок. Думаю, коли люди побачать, що ми щось розпочинаємо робити, то збір коштів на реалізацію проекту активізується.

Чи шукали ви спонсорів?

Перераховують кошти звичайні львів’яни. Спочатку ми розраховували на бюджетні кошти, але зараз не дуже вдалий час. Не з нашої вини і не з вини міської ради – зараз у бюджеті немає для цього проекту грошей.

Звичайно, ми шукали спонсорів та інвесторів. Однак, під час розмови, вони усі відмовлялися, мовляв: «Ми собі цього дозволити не можемо, оскільки зараз в країні важкий економічний стан».

Яким чином будуть виконувати роботи?

Ми будемо проект реалізовувати в життя якимись частинами, певними етапами. Щоб зробити усе одним шматком – потрібно досить великий обсяг грошей. Ми так усе одразу, звичайно, не зберемо.

Хто буде залучений до реалізації проекту?

В принципі плануємо залучати людей, які професійно займаються озелененням. Потрібно спершу розпланувати правильне розсадження дерев та кущів. Має також бути розмітка засадження трикутної клумби. Далі будемо залучати людей на волонтерських засадах, щоб вони допомогли. Можливо, мешканці навколишніх вулиць, а також усі, хто підтримував проект фінансово, також допоможуть в озелененні Городоцької.

Власноруч будуть озеленювати вулиці чи використовуватимуть техніку?

Потрібно частково зняти плитку, вивезти піскосуміш, завести родючий грунт. Для таких робіт ми плануємо орендувати ескалатор.

Вулиця буде закрита для проїзду під час проведення робіт?

Вулицю перекривати не будемо, можливо, максимум – якусь одну із смуг для заїзду техніки. У будь-якому випадку одна смуга буде працювати. Та й перекриття іншої смуги ми плануємо здійснювати у такий час, коли у місті найменше машин.

Чи дала дозвіл на реалізацію проекту міська комісія з безпеки руху?

Так, міська комісія з безпеки руху уже погодила проект. Наразі проблема реалізації проекту – фінансова.

Коли за вашими прогнозами проект буде втілений в життя?

Хотілося реалізувати проект цього року, але, прогнози – річ не вдячна, зважаючи на те, що робиться навколо країни та всередині. Складно наразі щось прогнозувати. Ми, звичайно, будемо робити від себе усе можливе, щоб реалізувати проект якомога швидше. Надіюся цього року розпочнемо роботу.

Можливо, ще якісь схожі проекти плануєте втілити у Львові?

Паралельно із тим, я малював проект озеленення «верхньої» Городоцької (роздільна смуга вздовж Приміського залізничного вокзалу). І, наскільки я знаю, він також уже погоджений комісією із безпеки руху, але, думаю, що спершу треба із одним закінчити, а потім за інший братися.

Ліля Чміль, «Вголос»