All news News Home Home RSS RSS Twitter Twitter

Наголос

Корпоративний аврал Починка

21.07.2010 11:35
Корпоративний аврал Починка

Корпоративні конфлікти – не вельми цікава тема: кому цікаво продиратися крізь хащі параграфів договорів і юридичних хитросплетінь? Однак, перед Вами розповідь про цей типовий конфлікт.

І на це є дві причини. По-перше, для багатьох читачів добре знайомим є об’єкт конфлікту – ТзОВ, власники якого мають безпосереднє відношення до газети «Експрес», а по-друге – продовжується дослідження теми «Журналіст у бізнесі» (один із співвласників є редактор газети «Експрес» Ігор Починок – засновник рекреаційного центру для журналістів і борець з несправедливістю).

«Я не порушую закони. Мені немає що приховувати, я відкритий до будь-яких журналістських розслідувань моїх справ, готовий надати всі необхідні документи будь-якому прокурору, будь-якому журналісту, кого це цікавитиме», – заявив він нещодавно на Українській правді.

Схема даного корпоративного конфлікту просто класична: через збори акціонерів збільшується статутний капітал, одного із співвласників про збори попередити «забувають», без його відома вносять зміни в статутні документи і вже незабаром до слова співучасник додається частка «екс». Зрозуміло, що такі прості й навіть банальні схеми можуть бути ефективними тільки за двох обов’язкових умов: відсутності совісті та наявності підтримки з боку влади.

У Починка завжди було все нормально і з першим (власний бізнес Починка, наприклад, стартував з одного відомого львівського видання, от тільки інші його засновники – відомі львівські журналісти – чомусь при цьому залишилися ні з чим) і з другим – завжди вмів жити з владою, то йдучи їй назустріч, то лякаючи розголосом різних неприглядних сторін її діяльності.

Саме тому панові редактору вдалося порівняно просто і без сумнівів позбавитися свого партнера, людину не наївну і зовсім не новачка у бізнесі, до того ж, яка реально доклалась до зростання статків медіа-імперії. Ось як це було.

У розпорядження Вголосу потрапили копії судових рішень, а також скарга в Прокуратуру Львівської області одного з учасників ТзОВ «Видавнича група «Експрес» (Х.), якому належить частка статутного капіталу – близько ¼.

Короткий зміст скарги в прокуратуру: 12 квітня 2010 року учасник Товариства Х. отримує повідомлення від директора ТзОВ «Видавнича група «Експрес» Ігоря Починка про загальні збори акціонерів, які відбулись … за місяць до того – 12 березня. У листі Х. просять завітати до нотаріуса та завірити нову редакцію статуту. А на цих зборах «Видавнича група «Експрес» змінила назву на ТзОВ «Супердрук» та місцезнаходження.

Рішення даних зборів оскаржено Х. і зараз знаходиться на розгляді в господарському суді.

Далі ще цікавіше: 2 червня Х. отримує повідомлення про проведення зборів акціонерів 16 червня з двома пунктами в порядку денному: про припинення діяльності Товариства і про затвердження складу ліквідаційної комісії. Того ж дня приходить наступне повідомлення від ТзОВ «Супердрук» – про відкликання повідомлення про проведення зборів. На цьому розсилка «спаму» від «Супердруку» не припинилась, фінальне повідомлення інформувало – 18 червня відбудуться збори акціонерів, на яких Х. виключать зі складу учасників товариства.

Насправді це далеко не поодинокі приклади порушення закону з боку «Експресу» та Ігоря Починка.

Х. також оскаржив у суді рішення інших загальних зборів Товариства – від 20 лютого 2009 року і суд визнав його претензії законними (рішення господарського суду Львівської області по справі від 07.05.2009 р. залишено без змін постановою Львівського апеляційного господарського суду 17.08.2009 року).

Учасник Товариства також змушений був через суди добиватись інформації про діяльність товариства, адже ТзОВ не надало цю звітну інформацію за період 2001-2008 рр. Наприкінці березня 2010 року Вищий господарський суд виніс остаточну постанову в цій справі на користь Х. Проте, станом на сьогоднішній день, всупереч вимогам, встановлених ст.124 Конституції України, рішення суду по цій справі ТзОВ «Видавнича група «Експрес» не виконало. А невиконання рішення суду в Україні, як відомо, тягне за собою кримінальну відповідальність.

На розгляді у судах також зараз знаходяться судові позови Х. про його незаконне звільнення з керівних посад у Товаристві та невиплату заборгованості по зарплаті.

Нагадаємо, що для Починка порушення законів уже давно стало звичною справою. Це він, прикриваючись ідеєю створення Центру рекреації для журналістів, незаконно приватизував декілька гектарів землі в урочищі Вишенька Звенигородської сільради Пустомитівського району.

Попри нещодавні гучні заяви нової влади про десятки випадків незаконної приватизації в цьому районі Львівщини, чомусь ніхто із високопосадовців жодним чином про це не згадав. Ігор Починок також звів на цих землях самобуд. Справа щодо цих незаконних дій бізнесмена-журналіста зараз перебуває на розгляді суду і неправомірно затягується.

Головний журналіст газети «Експрес» за безцінь приватизував будинок дитячого садочку неподалік від центру Львова, в той час коли малечам не вистачає місць у дошкільних установах міста. Однак цей факт також чомусь замовчується владою міста.

Що ж, давно відомо, що в Україні перед законом не усі рівні. Когось від його дотримання убезпечує депутатське звання, а декого – посвідчення журналіста.

Далі буде...

фото: museum-online.ru

Теодор Лапітак


  Проголосувало (8)   12345
Також читайте:
 Коментарі (43)
Observer, 03:14 28.07.2010
Пропоную:
- привести у відповідність реаліям прізвище "героя" і надалі іменувати "Падлючок"
Хоча, в сенсі першопочинання непорядності у всіх його мотивах, прізвище мало б виглядати так "Падлючок-Починок"
нехайвам, 01:09 27.07.2010
bal, 16:04 21.07.2010
курпіль - комсомольський перевертень
было неприятно, когда меня впервые упрекнули за «неправильность» такой формы имени Александра, и посоветовали величаться Лесей. Правда, это случилось, когда я уже была взрослой, на работе (по иронии судьбы тот довольно известный львовянин и в настоящем политик, который «докапывался» ко мне, сам женат на русскоязычной, а их ребенок в быту говорит по-русски. Он же, кстати, советовал поменять фамилию моему коллеге-грузину, который в течение жизни не раз слышал от «дружественных» украинцев колкости по поводу своего имени).

bal, 16:03 21.07.2010
Главная / Блоги / Александра Харченко | Соб. корр. во Львове

Как нелегко Саше и Маше во Львове жить
Комментариев: 118 Просмотров: 6600

Националисты гонят Ален и Миш в Москву. Куда ехать Каринам с Артурами? Вопиющий случай во львовском детсаду, где местная депутатша от националистической партии отчитала деток с «неукраинскими» именами, потряс и шокировал многих. Блогосфера и интернет-форумы гудят. Мишам, Аленам, Васям, Петям и Наташам заявили призабытое с 90-х «чемодан-вокзал-Россия». Ну, если не исправятся и не станут Мыхайлыками, Олэнками, Васыльками, Петрыками и Наталочками. Особенно жалко девочку Лизу, которую «патриотичная» дама унизила при сверстниках, мол, имя это произошло от глагола «лизать».

Каково теперь ребенку, которого будут подкалывать и дразнить после горе-урока? На месте родителей подала бы в суд на обидчицу. У остальных ребят, имена которых «проанализировали», могут развиться комплексы.«Ликбез» известная поборница чистоты «мовы» провела, мягко говоря, в неэтичной форме, беспардонно. Если уж и хотела поведать детям об украинских именах, то следовало это корректно, не персонализируя.

Каждый человек вправе называться так, как хочет, как его зовут с детства домашние. Вон теперь мода пошла на необычные имена – от Кармелиты до Принцессы. Как-то писала о мальчике, которого назвали Ангелом. Между прочим, «щыри» львовяне все чаще нарекают своих чад не традиционными Оксанами и Богданами, а Дианами, Анжелами, Каринами и Артурами, считая это более престижным. Интересно, куда им-то выезжать?.. По логике националистов - в Англию, Скандинавию и Италию, откуда эти имена родом…

То, что почувствовали обиженные дети, я давно испытала на себе. Очень люблю свое имя – Саша, в детстве зачитывалась одноименной поэмой Николая Некрасова. И было неприятно, когда меня впервые упрекнули за «неправильность» такой формы имени Александра, и посоветовали величаться Лесей. Правда, это случилось, когда я уже была взрослой, на работе (по иронии судьбы тот довольно известный львовянин и в настоящем политик, который «докапывался» ко мне, сам женат на русскоязычной, а их ребенок в быту говорит по-русски. Он же, кстати, советовал поменять фамилию моему коллеге-грузину, который в течение жизни не раз слышал от «дружественных» украинцев колкости по поводу своего имени). Что ж, Леся тоже хорошее имя. Но я себя с ним не ассоциирую. При всем моем огромном уважении к украинскому языку, которым владею так же хорошо, как и русским, оставляю за собой право на родное имя. В конце концов, младшую дочку Обамы зовут Саша, и в «москализме» американского президента никак не обвинишь.

К сожалению, горе-патриоты, устроившие «допрос» в детсаду, только укрепляют реноме Львова как «русофобного», «бандеровского» города. Хотя на самом деле не так страшен Львов, как его малюют. Здесь живет много толерантных мудрых людей, которые вежливо отвечают, если к ним обратились по-русски и не имеют претензий к Мишам и Машам. А неадекватных везде хватает. Это вопрос уровня культуры.
Безіменний, 15:06 26.07.2010
Ні для кого не секрет , що журналісти Львівщини добре знають героя націїї .як Починка так і Курпіля!!! Чоботи з однієї пари ! Злодійня! Гидко , що своїх наєбали! А там і там -читати нічого! Починок давно має шлейф злодюги, як Курпіль, Климович,Хвойницький! Тільки інтелект дещо різниться . ОТ і все!
ВСІМ!!!, 11:19 23.07.2010
Да!!!!! прочитавши весь цей брєд задумаєшся які люди тебе оточують,з ким спілкуєшся,в якому світі ти живеш? Цей поганий а цей добрий смішно...брудом полили тут всіх згадали навіть покійних,а чи задумався хтось чи вартий цей починок цього!!! В нього всі погані крадії,аферисти,брехуни бориться він зізлом спасає неньку Україну від паганих прокурорів, суддів, податківців,сбу,даї,от побільшеб таких починків а може його в президенти-подумайте! Як гарно розписує як швидко він справляється зі всіма хто встав не на його захист виходить всі довкола хирові один починок чесний і бориться зі всією тією нечистю але так небуває щоб всі довкола хринові ,а один починок добрий і святий.Всі ми люди і здатні помилятись,в кожного з нас є проблеми в когось більші в когось менші,а в починка соцільні проблеми по житті от він і звик таким чином їх вирішувати прикривати свій кримінал журналіським посвідчинням один раз попробував вдалось,так і досі продовжує.Саме більше вразила стаття про суддю який відмовив почину закрити кримінальну справу,от і почин витяг все гавно про розлучення дітей дружину ,а ви всі хто тут присутні на цьому сайті хотілиб щоб такий собі починок копався у вашому житті розписував як живети в сімї з ким спите що ділите бо ви щось йому недогодили не так зробили як він задумав.Шановні дописувачі хай самі розбираються в своєму болоті, а що вам від цього? можливо вам платять за це що обливаєте брудом інших,прикро шановні що ви керуєтесь емоціями а не розумом!!!
Тевес, 17:08 22.07.2010
Прям Джон Террі
знаючому, 16:54 22.07.2010
знаючий може разом з почином про Х статтю напишеш або компромат- фото зробиш де і з ким він живе чи спить може до його колишньо дружини підійдеш заплатиш щоб розказала як він її обікрав і що забрав ,цікаво що можна забрати у колишньої дружини пальто, взуття труси чи у дорослих дітей у яких є сімя і свої діти обікрав це коли заліз у чуже помешкання в чужу кишеню це в стилі починка він залазить в кишені працівників нагло обкрадає кроїть те що заробили, Х хоч і працював в експресі но жодного відношення до зарплати немав почин малював і вирішував кому дати а кому втяти, це у вашому стилі вперед.пишіть успіхів
знаючому, 16:10 22.07.2010
Якби не цей Х то починок разом з силюхом команом просралиб цей Експрес КОман в універі трусами торгував в протертих штанах на роботу ходив а за паро місяців машину купив чи може знаючий знає за чиї гроші коман хату збудовав чи єжежанська признається що почин 100 000тисяч їй позичив на хату щоб прикривала його зад чи може знаючий знає що почин мав за душею коли прийшов цей Х, купу боргів,чотири компи і в садочку чотири кімнати де ще стояли дитячі горщики хай ще подякує космині доречі космині теж добряче наплював в душу тут можна поеми писати тай зрештою кому від цього стане легше але такий народ в свому оці поліно небачить а в чужому скалку зауважить а цей Х невкрав а заробив як можна вкрасти квартири так можна говорити про експресівців кому почин за такі собі послуги продав житло дацкові мартинець куфрик бондаренко коману пропонував своє житло яке знаходиться на площі ринок знаючий буть чесним до кінця чи почин і тобі щось підкинув,а з ким хто живе і що робить це жодного відношення до справи немає в експресі не один Х мав коханку а були й такі що поодружувались смішно що щей таке обговорюється.
переглянути всі коментарі (43)

Залишити коментар

І'мя:
Коментар:
Введіть число зображене на малюнку:

  Новини

рекомендує

Погляд політика

Степан Кубів – голова ЛОО політичної партії «Фронт змін»

Слово експерта

Борис Возницький - директор Львівської галереї мистецтв, Герой України.

Відео дня

Візит президента УЄФА Мішеля Платіні до Львова.

Наголос

З фондів Національного музею у Львові зникли 40 предметів: серед них рукописи та стародруки, датовані ще XV століттям. Про це пише "Львівська пошта".

Статті

Перші сто дні нинішнього губернатора Львівщини Василя Горбаля – замалий термін, щоб зрозуміти, яким керівником він буде, але попередні висновки вже можна зробити.