Вхід|Реєстрація
Єдина країна - Единая Страна!

 Єдина країна - Единая Страна!

Ціна 1 дол. сьогодні мала б бути не вища за 10-11 грн. – експерт

Понеділок, 4 Серпень, 2014 - 14:25

Курс долара у співвідношенні до гривні за всіма макроекономічними розрахунками сьогодні мав би бути на рівні 11, навіть 10,5-10 гривень.

Про це повідомив професор кафедри банківської справи Львівського інституту банківської справи Університету банківської справи НБУ Ярослав Грудзевич на прес-конференції «Криза банківської системи України та механізми порятунку коштів вкладників», інформує кореспондент «Вголосу».

«Звичайно, сьогодні гривня дуже девальвувала, і навіть при такій важкій ситуації, вона не мала б так девальвувати. На мою думку, міністр фінансів О.Шлапак вліз не в свою ситуацію: він почав командувати Центральним банком. За 1,5 міс. він чотири рази називав інший курс, все вищий та вищий. Тиждень тому, він сказав 12, коли курс вже був на рівні 11,65 грн. за дол. І вже сьогодні ми маємо 12», – висловив свою думку експерт.

Ярослав Грудзевич наполягає на тому, що Україні потрібна незалежність НБУ від органів виконавчої і законодавчої влади.

«У нас НБУ просто знаходиться у ручному управлінні Кабміну, а особливо О. Шлапака. Не його право коментувати і давати прогнози щодо курсу. Це прерогатива НБУ», – заявив він.

При цьому Грудзевич додав, що в жодній країні Європи немає такого, щоб Керівництво НБУ могло бути змінено в один день, його обирають з довгостроковою перспективою, що також впливає на ситуацію.

Разом з тим економіст фінансового відділу Українського католицького університету Роман Довбуш висловив свої прогнози щодо валютного курсу: «За нашими даними, курс буде 12 грн за дол. до кінця року. Але це ще залежить від домовленостей щодо газу, домовленостей щодо погашенню кредитів і військової ситуації в країні».