Вхід|Реєстрація
Єдина країна - Единая Страна!

 Єдина країна - Единая Страна!

Лоукост «Wizz Air» готовий піти з України через нові правила допуску на маршрути

Понеділок, 24 Листопад, 2014 - 17:54

Компанія «Wizz Air» заявляє, що ухвалення нових правил допуску авіакомпаній на маршрути може зупинити розвиток або навіть призвести до закриття «Візз Ейр Україна», якщо вона не зможе забезпечити собі можливість функціонувати.

Про це в коментарі заявив генеральний директор компанії «Wizz Air» Акош Буш, передає «ЛІГАБізнесІнформ».

Він зазначив, що авіакомпанія має намір оскаржувати документ.

«Ми брали участь у форумах експертів, дискусіях Державіаслужби та міністерства, писали листи владі, пояснюючи, чому цей крок недостатньо продуманий. Однак бачимо, що наш голос не почули, а умови документа ставали все жорсткішими», – наголосив він.

Акош Буш сказав, що цей документ суперечить нормам відкритого ринку. «Влада говорить про прозорі й чіткі правила отримання призначень, але документ не відповідає цьому», – зазначив гендиректор компанії.

За його словами, порядок встановлює жорсткіші правила й умови для авіаперевізників, порівняно з тими, що діяли раніше. Натомість авіаційна галузь очікувала, що обмежень стане менше, і всі вимоги уніфікують з правилами ЄС, беручи до уваги те, що Україна прагне відповідати європейським нормам відкритого неба. «Документ суперечить нормам відкритого ринку і спрямований на те, щоб захистити інтереси однієї групи», – заявив він.

«Цей документ встановлює правила для авіакомпаній, зареєстрованих в Україні, які прагнуть отримати призначення на рейси від Державіаслужби. Тому кількість авіаперевізників і число маршрутів може скоротитися», - сказав Акош Буш.

Минулого тижня Державіаслужба, яку очолює колишній топ-менеджер МАУ Денис Антонюк, опублікувала новий Порядок видачі та анулювання прав на експлуатацію повітряних ліній, реєстрація якого викликала скандал на авіаринку.

«Тепер шанси отримати яке-небудь призначення або право на повітряну лінію дорівнюють майже абсолютному нулю, якщо, звичайно, ви не МАУ», – прокоментував ситуацію юрист «Marchenko Danevych» Андрій Гук.

 

Post by Andriy Guck.

 

 

«Віз Ейр Україна» входить до групи компаній Wizz Air. Перевізник використовує два літаки Airbus-320 та літає за 17 маршрутами у 9 країн.

Група Wizz Air почала працювати у 2004 році. Компанії, які входять до її складу, виконують рейси у Великобританію, Німеччину, Італію, Іспанію, Польщу, Норвегію, Фінляндію, Швецію, Туреччину, Грецію та інші країни. Флот групи налічує 39 літаків Airbus-320.

2013 року «Віз Ейр Україна» наростив пасажиропотік на 60% і перевіз 1 млн. пасажирів.

Міжнародні авіалінії України (МАУ) – найбільший авіаперевізник України, контролюється олігархом Ігорем Коломойським.