All news News Home Home RSS RSS Twitter Twitter
  Економіка
  Інфраструктура
  Нерухомість
  Торгівля
  Зв’язок
  Транспорт
  Туризм і рекреація
  Сільське господарство
  Паливо та енергетика
  Промисловість
  Фінанси
  Ринки і компанії
  Події


Курси валют НБУ 17.03.2010
USD 793 0.0000
EUR 1058.89 0.0000
RUB 2.6868 0.0000
PLN 272.258 0.0000
GBP 1176.03 0.0000

Новини компаній

Енергетика

Недержавницька позиція депутатів Бориславської міськради та керівництва НГВУ „Бориславнафтогаз”

31.03.2010 10:42

Неоднозначна ситуація складається з електропостачанням побутових споживачів, які отримують електроенергію від технологічних мереж НГВУ „Бориславнафтогаз”: ще з радянських часів з розвитком видобутку нафти частину побутових споживачів міста Борислава та смт.Східниця підключали до технологічних мереж НГВУ „Бориславнафтогаз”, таким чином надаючи послуги з електропостачання. Така схема послуг електропостачання залишилось дійсною і на сьогоднішній день.

Станом на сьогодні це близько 400 побутових споживачів, які здійснюють розрахунки за спожиту електроенергію з НГВУ „Бориславнафтогаз” і не є споживачами ВАТ „Львівобленерго”. В свою чергу НГВУ „Бориславнафтогаз” має договір з ВАТ „Львівобленерго”, згідно з яким розраховується за спожиту електроенергію.

НГВУ «Бориславнафтогаз» звернулось з листом до ВАТ «Львівобленерго» з проханням прийняти на баланс побутових споживачів, які отримують електроенергію від НГВУ «Бориславнафтогаз», і укласти з ними прямі договори про користування електроенергією. Своє звернення НГВУ „Бориславнафтогаз” мотивувало відсутністю ліцензії на надання послуг з електропостачання і необхідністю припинити електропостачання 400 побутових споживачів.

В свою чергу ВАТ „Львівобленерго” створило робочу комісію, яка провела обстеження електроустановок та приладів обліку електроенергії побутових споживачів НГВУ „Бориславнафтогаз” на відповідність до вимог Правил улаштування електроустановок (ПУЕ) та Правил користування електроенергією для населення (ПКЕЕН).

За результатами проведеного обстеження, комісією складено Акт від 08.12.08р., в якому зазначено поетапність переведення абонентів на прямі розрахунки з ВАТ „Львівобленерго”, а також перелік робіт по приведенню обліків електроенергії до вимог ПКЕЕН та ПУЕ.

Для визначення термінів переведення абонентів НГВУ „Бориславнафтогаз” на прямі розрахунки за спожиту електроенергію у ВАТ „Львівобленерго” та джерел фінансування робіт по приведенню обліків електроенергії до вимог ПУЕ та ПКЕЕН, 28.01.09р. була організована спільна нарада за участю НГВУ „Борисланафтогаз”, ВАТ „Львівобленерго” та балансоутримувачів житлових будинків. Результати проведеної наради зазначені у протоколі, який затверджений міським головою Борислава О.Іваницьким.

Проте роботи по приведенню обліків електроенергії до вимог ПУЕ та ПКЕЕН не проводились.
5 жовтня 2009 року була проведена нарада вже за участю представників Стрийського відділення інспекції Держенергонагляду у Львівській області, ВАТ „Львівобленерго”, НГВУ „Бориславнафтогаз”, начальника ДКП „ЖЕК №3” міста Борислава, міського голови Борислава, представників ЗМІ.

За результатами наради було складено протокол, в якому було зазначено необхідність приведення електроустановок та приладів обліку електроенергії побутових споживачів НГВУ „Бориславнафтогаз” у відповідність до вимог ПУЕ та ПКЕЕН, а також запропоновано міській владі Борислава та керівництву НГВУ „Бориславнафтогаз” звернутись до Львівської облдержадміністрації та ВАТ „Укрнафта”, підрозділом якого є НГВУ „Бориславнафтогаз”, з проханням виділити кошти на проведення вищезазначених робіт.

Депутати Бориславської міськради замість сприяти вирішенню вищезазначеного питання своїми некомпетентними заявами ігнорують ст.1 Закону України „Про електроенергетику”, згідно з якою електроенергія є ”товарною продукцією, призначеною для купівлі-продажу”, а також вимоги чинних нормативних документів до улаштування електроустановок та приладів обліку електроенергії.

Наслідком недержавницької, безгосподарної позиції керівництва НГВУ „Бориславнафтогаз” та депутатів Бориславської міськради є відсутність на сьогоднішній день належного обліку електроенергії, невідповідність технічного стану електроустановок до вимог Правил улаштування електроустановок і, відповідно, значні витрати електроенергії в мережі.

Як результат, 400 побутових споживачів Борислава та Східниці, знаходяться в невизначеній ситуації і є її заручниками.

ВАТ „Львівобленерго” як соціально відповідальна компанія, яка діє виключно в правовому полі, наголошує на необхідності з боку керівництва НГВУ „Бориславнафтогаз”, міського голови та депутатського корпусу Борислава швидко та конструктивно розв’язати проблему з електропостачанням 400 побутових споживачів Борислава та Східниці.

Для довідки:

1. ПКЕЕ, п.5.3: „Якщо в разі зміни споживача, форми власності чи власника електроустановки фактичний стан розрахункових засобів обліку не відповідає вимогам нормативно-технічних документів, відповідні договори з новим власником укладаються після приведення розрахункових засобів обліку у відповідність до вимог нормативно-технічних документів”.

2. ПКЕЕН, п.8.: „Прилади обліку електричної енергії (далі - прилади обліку) мають бути придбані, встановлені, підключені енергопостачальником, а їх вартість та вартість послуг з встановлення оплачена:
а) для новозбудованих будинків — забудовниками;
б) у разі розділу обліку електричної енергії — організаціями, які здійснюють розділ обліку”.

Відділ корпоративних зв’язків ВАТ “Львівобленерго”


  Проголосувало (0)   1 2 3 4 5
Також читайте:
 Коментарі (0)

Залишити коментар

І'мя:
Коментар:
Введіть число зображене на малюнку:

Новини


Новини компаній

Підприємства

Групи підприємств


Загрузка информации о депозитах, кредитах, автостраховках каско и банковских ячейках от Maanimo.com…

LAST CHANGE %
Dow Jones 0.00 0.00 0.00
S&P 500 0.00 0.00 0.00
Nasdaq Comp 0.00 0.00 0.00
Nasdaq 100 0.00 0.00 0.00
FTSE 100 0.00 0.00 0.00
DAX 0.00 0.00 0.00
AEX 0.00 0.00 0.00
CAC 40 0.00 0.00 0.00
SMI 0.00 0.00 0.00
RTS 0.00 0.00 0.00
USD Index 0.00 0.00 0.00
Газета Ратуша Новости Дня