Головна | Стартова | Контакти | RSS
  Економіка
  Інфраструктура
  Нерухомість
  Торгівля
  Зв’язок
  Транспорт
  Туризм і рекреація
  Сільське господарство
  Паливо та енергетика
  Промисловість
  Фінанси
  Ринки і компанії
  Події


Курси валют НБУ 27.01.2010
USD 800.48 0.0000
EUR 1127.48 0.0000
RUB 2.6407 0.0000
PLN 275.653 0.0000
GBP 1291.05 0.0000
Мета новости...


Статті економіки

Інтерв’ю

Ігор Іванів: Об’єднання теплопостачальних підприємств навіть не планується

23.12.2009 15:09
Ігор Іванів: Об’єднання теплопостачальних підприємств навіть не планується

Останнім часом теплопостачальні підприємства Львова опинились у центрі уваги. І не через проблеми з оплатою за газ, що було традиційним для зимового періоду, а через зміну структури. Депутати обурювались що без їхнього відома проводиться реорганізація «Львівтеплоенерго», що керівником стратегічного підприємства призначено не інженера, а менеджера і підозрювали, що об’єкт готують до продажу.

Якою є ситуація на підприємстві в інтерв’ю Вголосу розповів директор МЛКП «Львівтеплоенерго» Ігор Іванів

У мас-медіа активно обговорюється об’єднання «Львівтеплоенерго» з «Львівводоканалом». Чи справді готується злиття комунальних підприємств? 

Як такого об’єднання не планувалося. Розглядається питання як покращити фінансовий стан всіх комунальних підприємств. Що таке об’єднання, що таке створення холдингу? Слово холдинг тепер стало мало не лайливим. Насправді, у даній ситуації, є підприємства, які мають спільні функції, і об’єднання допомагає тільки більш якісно управляти функціями, уникнути їх дублювання. Якщо поєднати ці служби, то зменшаться непродуктивні витрати і все. А створення якоїсь додаткової структури, про це мова не йде.

Зараз йде вивчення цього питання, міжнародного досвіду. Хоча, міжнародна практика говорить, що холдинг дозволяє правильно розподілити фінансовий потік. І від створення холдингу виграють тільки споживачі.

Як саме? Послуги стануть дешевшими?

Послуги стають якіснішими, оскільки йде спільна маркетингова політика, орієнтована на споживача. І тоді можна комунікувати з нашими мешканцями, які отримавши пакетом послуги голосують своїм гаманцем за те, що вони дійсно задоволені тими послугами. Зараз покращення відчутне – було проведено соціологічне дослідження мешканців, вони більше задоволення станом послуг, але нам є ще над чим працювати.

Тобто, створення холдингу – це наразі тільки плани?

Навіть планів таких немає. Йдуть тільки консультації з цього приводу.

В чому суть реорганізації на «Львівтеплоенерго»? Мова йде про скасування одних відділів і створення інших?

Немає як такої реорганізації. Це просто чітко розподілені функції. Окремо виділені напрямки: виробництва теплової енергії, транспортування, закупівлі, транспортний цех, відділ персоналу – тому що робота з працівниками в запущеному стані, ніколи тут не звертали увагу на робітника.

І цю ситуацію певними людьми було використано, щоб попіаритись.

Ви кажете, що робота розподіляється по напрямках, а раніше як виглядала структура? Один відділ мав по вісім напрямків роботи?


Так! Один відділ мав вісім напрямків роботи і в результаті кожен заступник вибирав собі «самий жирний» напрямок, а всі інші страждали.

Коли чекати закінчення реорганізації?

Вона вже пройшла. Верхня ланка керівництва вже давно переведена на нову структуру. Тепер поетапно треба зробити перевід середньої ланки, нижньої ланки і самих робітників. Був неграмотно оформлений наказ, поки я був в Києві, вирішував питання в ДК «Газ України», чомусь це відбулось за моєї відсутності.

З працівниками проблемні питання з’ясували?

З’ясували – я відмінив ці накази (про звільнення працівників у зв’язку з скороченням - Вголос), вони будуть доопрацьовані, щоб не виникало ніяких соціальних непорозумінь. Працівникам буде збережена їхня заробітна плата при переведенні з одного підрозділу в інший.

Тобто, страйкувати працівники не будуть?

Вони повинні розуміти, що працівники «Львівтеплоенерго» не можуть страйкувати. Це кримінальна відповідальність. Це підприємство категорії «А», яке забезпечує життєдіяльність міста. Конфліктна ситуація знята. Особливих проблем я не бачу. Людям погано пояснили ситуацію, тобто зовсім не пояснили, що і спричинило збурення.

Питання у розділенні функцій – чітко виділене виробництво тепла і транспортування. Бо якщо виробництво, це та складова, яка більш-менш оформлена, то транспортування – на нього мало хто звертав увагу. Насправді це найважливіший логістичний підрозділ, який доставляє послугу до споживача. Якщо ми ліквідуємо всі проблеми з транспортуванням, мешканці отримають якісні послуги, а ми отримаємо кошти. 

У зв’язку з цим чи немає планів забрати у ЖЕКів функції збору коштів у населення?

Наразі не планується. Ця система є доволі прогресивна і має право на існування. Так само як комерційні структури мають дистриб’юторів. Зараз приходить одна квитанція, де і теплопостачання, і вода, і каналізація, звичайно, добре було б туди включити ще газ.

Зараз працюємо над створенням електронної системи платежів. Розробкою займається фірма SoftServe і робота вже закінчується. Система фактично готова, в кінці січня можна буде починати її тестувати.

Скільки часу потрібно на тестування і коли буде запущено цю систему?

Оскільки це питання є доволі важливим для нас, то не хотілось би ламати дров. Як правило, на це потрібно робочий місяць. Система розрахована на більш багатих споживачів, які працюють в офісах, які є максимально спроможними платниками, але часто є боржниками. Коли затримка йде по два-три місяці, то люди не платять тільки тому, що не мають часу стояти в чергах в Ощадбанку. Ми живемо в 21 столітті і практично кожна людина користується і Інтернетом і комп’ютером. Це буде великий плюс для нас – ми отримаємо додаткові кошти.

На останній прес-конференції міський голова Львова Андрій Садовий повідомив, що варто очікувати підняття тарифів на тепло. Коли і наскільки зростуть тарифи?


Для того, щоб тарифи зростали має бути економічне обґрунтування. Це може статись у тому випадку, якщо буде зростання ціни на енергоносії, мінімальної заробітної плати. Наразі підстави хвилюватись я не бачу. У нас розроблена процедура прийняття тарифу і «вставити» туди складову газу чи іншу і подати документи – це питання 5-10 хвилин. Особисто підприємство рішень про підняття не приймає, це чисто політичні рішення.

З 1 листопада піднято мінімальну зарплату, через це можливе підняття тарифу на 10%.

А якою буде ціна на газ, який є основною складовою тарифу?

Газ і зарплата – це основні складові тарифу. Наразі інформації про подорожчання газу нема. Є різні прогнози, але, очевидно, до виборів цього не буде. 

Фото з сайту Львівської міської ради

Розмовляла Уляна Куйдич


  Проголосувало (0)   1 2 3 4 5
 Коментарі (6)
Свій, 18:56 17.01.2010
"робота з працівниками в запущеному стані, ніколи тут не звертали увагу на робітника"
Який сором таке говорити! Сам довів людей до відчаю - оце вже точно "звернув увагу" на робітника!
Мешканці Львова! Допоможіть трудовому колективу позбутися "суперспеціаліста" та його байдужої до долі людей команди!
хрін, 19:49 14.01.2010
не знаю хто такий іванів но ви всі заказушні
1631, 23:05 04.01.2010
http://www.100p.com.ua/statti_3/mriji_zbuwajutsja.html
ой, 17:31 04.01.2010
Ткої безграмотної,злодійкуватої,команди Львів ще не бачив. Питаю Садіка. Садік, де та європейська
фірма "Альпіна",що ти місяць піарився? Що, не дали тобі відкату і ти їх викинув? Де ті 300 доріг відремонтовані, добре що хоч турки щось зробили і то відкат
дали. Садік ! Ну іди бав дітей.
тигр, 15:08 02.01.2010
Таких як іванів горе-менеджерів гнати треба нете що з підприємства. а й зі Львова взагалі. Садолизуни накоіли дуже багато біди в господарці міста.Це лайно треба негайно викидати на смітник . Забути як страшний сон роки суцільного дерибану і відкатів за часів правління злодія-мера Садіка
працівник, 18:46 28.12.2009
Незнаю,чи стоматолог Іванів вміє лікувати зуби,а заговарювати точно вміє..)))Геть Іваніва і його непрофесійну команду!!!!

Залишити коментар

І'мя:
Коментар:
Введіть число зображене на малюнку:

Якщо ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

последние новости

Новини


Loading...

Новини компаній

Підприємства

Групи підприємствНовости Дня 
Rambler's Top100
Вголос інтернет-газета Copyright ©2009
Інформаційне агентство "Presstime.com.ua"
При повному або частковому відтворенні матеріалів активне посилання на Вголос обов'язкове.
Адмініcтрація сайту може не поділяти думку автора і не несе відповідальності за авторські матеріали
Система Orphus