Головна | Стартова | Контакти | RSS
  Економіка
  Інфраструктура
  Нерухомість
  Торгівля
  Зв’язок
  Транспорт
  Туризм і рекреація
  Сільське господарство
  Паливо та енергетика
  Промисловість
  Фінанси
  Ринки і компанії
  Події


Курси валют НБУ 29.01.2010
USD 800.12 0.0000
EUR 1120.09 0.0000
RUB 2.6352 0.0000
PLN 275.172 0.0000
GBP 1300.01 0.0000
Мета новости...


Статті економіки

Інтеграція

Аптеки доведуть до кінця. Логічного

14.12.2009 18:04
Аптеки доведуть до кінця. Логічного

Після нового року у Львівській облраді мають намір повернутися до питання про створення обласної комунальної аптечної мережі.

Як повідомив Вголос голова постійної комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку Ростислав Бондаренко, уже на першу ж сесію облради у 2010 році комісія може повторно винести питання про створення такої мережі. «По любому будемо виносити, тому що питання не знялося, і, з точки зору громади, його треба довести до логічного завершення, незалежно від того, що частина депутатів це свідомо блокує», — сказав він.

Нагадаємо, 2 грудня ц.р. обласна рада в черговий раз не змогла прийняти рішення про об’єднання комунальних аптек області в одну мережу. «За» проголосували лише 44 депутати. (Детальніше з результатами голосування можна ознайомитись на сайті ЛОР)

Якби прихильники створення мережі задалися метою будь-що «продавити» це питання ще у цьому році, пояснює Бондаренко, рада не встигла б розглянути інші важливі питання, зокрема політичні та звіт Головного управління Державного казначейства у Львівській області з приводу затримок платежів на об’єкти Євро-2012.

Одна комунальна на чотири приватні

У Львівській області загалом налічується 567 аптек, в т.ч. 106 комунальної форми власності. За даними начальника управління майном спільної власності Львівської облради Миколи Бандри, із 106-ти діючими є лише 77 аптек. З них, за результатами 9 місяців 2009 року, 46 спрацювали з чистим прибутком у сумі 693,4 тис. гривень, решта 31 «заробили» 866,8 тис. гривень чистого збитку.

Комунальні аптеки на сьогодні працюють як окремі юридичні особи. За словами Ростислава Бондаренка, якщо за попередньої каденції облради (у 2002-2006 роках) діяльність комунальних аптек курувала Львівська облдержадміністрація, то після 2006-го вони на певний час залишилися без нагляду, і лише згодом ними стало займатись управління майном спільної власності ЛОР.

Разом — дешевше

Ідею створення обласної комунальної аптечної мережі, яка передбачає реорганізацію 63 із 106-ти комунальних аптек в одну юридичну особу, в облраді проштовхують більше року. Головний аргумент, на якому акцентують увагу автори проекту: створивши таку мережу, облрада зможе забезпечити малозабезпечених мешканців області дешевими ліками.

«Нам потрібна мережа аптек, які виконуватимуть соціальну функцію, — сказав у коментарі Вголосу перший заступник голови ЛОР Роман Ілик. — Реально, особливо в частині ціноутворення, ми не впливаємо на аптеки. Вони є окремі юридичні особи і кожен сам по собі. Займаючись закупівлею ліків, підприємництвом, вони не можуть вийти на конкурентні ціни. Зрозуміло, що вони стараються, працюють, але, якщо б було об’єднання і воно проводило б закупівлю за спеціальними цінами, то тоді легше виконувати соціальну складову».

Іншими словами, прихильники такого об’єднання вважають, що здешевити ліки вдасться за рахунок збільшення партій медикаментів, які закуплятимуться в оптовиків.

Сьогодні ціни у комунальних аптеках подекуди є навіть вищими на 25%, ніж у приватних, зазначає депутат обласної ради Юрій Моравецький. «Основне завдання комунальних аптек — не прибуток, а забезпечення мешканців дешевими ліками», — підкреслив він.

Потребу у створенні аптечної мережі пояснюють також існуючою тенденцією до їх закриття через невдалу господарську діяльність та проблемами із їхніми директорами. Вони, за словами Р.Бондаренка, часто є просто неконтрольованими і тільки й думають, як би то аптеку приватизувати.

Аптеки — проти

Категорично проти об’єднання ГО «Львівська обласна аптечна корпорація». Щойно на розгляд сесії облради виноситься відповідне питання, аптекарі організовують під стінами ради акції протесту, тримаючи в руках плакати з написами на кшталт «Ні рейдерству комунальних аптек!», «Геть брудні руки від білих халатів!». За словами генерального директора громадського об’єднання Неоніли Бик, об’єднання аптек призведе до повного їх знищення, зокрема у сільській місцевості.

Найбільший ризик корпорація аптекарів вбачає у тому, що після об’єднання у випадку виявлення порушення у роботі хоча б однієї із аптек, згідно з чинним законодавством, ліцензії позбавляться всі аптеки мережі. «Це брехня! — відповідає Ростислав Бондаренко. — Тому що в ліцензії розписано кожен окремий пункт аптечний — де він знаходиться і його адреса. Це одне. Друге: на таких самих умовах працюють мережі приватні, і я щось не чув ні разу, щоб десь когось позбавили ліцензії».

Аптекарі висувають альтернативу. Замість того, щоб об’єднувати усі аптеки в одну юридичну особу, пропонують створити наглядову раду з представників депкорпусу, управління охорони здоров’я Львівської ОДА, які б здійснювали оперативне управління мережі зі збереженням юридичних структур аптек.

Підтримує аптекарів у цьому депутат облради Ярослав Грибальський: «Потрібно, щоб була ця мережа, але щоб кожна аптека мала статус юридичної особи… Мені здається, що можна б було організувати сьогодні так, як було в радянські часи, коли були аптекоуправління, коли існувала система керування цілою мережею, але кожна аптека відповідала за свої дії… Але не потрібно зводити це все в один колгосп, в одну юридичну особу».

На запитання Вголосу, чи врахує комісія з питань бюджету та соціально-економічного розвитку побажання аптекарів, коли «аптечне питання» знову винесуть на розгляд облради, пан Бондаренко відповів: «Це не може бути враховано». За його словами, це йде у розріз концепції об’єднання аптек, за якою мережею керуватиме один директор, який, у свою чергу, підпорядковуватиметься облраді.

Тоді як аптекарі невтомно говорять про рейдерство, в облраді кажуть, що створення комунальної аптечної мережі — кістка в горлі власників мереж приватних аптек, які роблять все можливе, аби цього не сталося. «Дуже великий спротив іде конкретно від приватних аптечних мереж, які не хочуть, щоб такий гравець з’явився, від директорів аптек, які хочуть їх приватизувати, частини депутатів, які так само до аптек мають відношення», — зазначив Р.Бондаренко.


Фото: tsn.ua

Василь Хомин, «Вголос»


  Проголосувало (0)   1 2 3 4 5
Також читайте:
 Коментарі (2)
львівянин, 14:05 29.12.2009
дадуть добро на створення,коли все самі приватизують-а тоді і створювати буде нічого
Правда, 20:52 16.12.2009
Значить комусь в області припали до "душі" ці аптеки, якщо так наполягають, певно і грошики вже поділили...

Залишити коментар

І'мя:
Коментар:
Введіть число зображене на малюнку:

Якщо ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

последние новости

Новини

Львів винен ЛАЗу 12 млн. грн.
28.01.2010 17:31, Коментарів (0)

Loading...

Новини компаній

Підприємства

Групи підприємствНовости Дня 
Rambler's Top100
Вголос інтернет-газета Copyright ©2009
Інформаційне агентство "Presstime.com.ua"
При повному або частковому відтворенні матеріалів активне посилання на Вголос обов'язкове.
Адмініcтрація сайту може не поділяти думку автора і не несе відповідальності за авторські матеріали
Система Orphus