Головна | Стартова | Контакти | RSS
  Економіка
  Інфраструктура
  Нерухомість
  Торгівля
  Зв’язок
  Транспорт
  Туризм і рекреація
  Сільське господарство
  Паливо та енергетика
  Промисловість
  Фінанси
  Ринки і компанії
  Події


Курси валют НБУ 31.08.2009
USD 798.9 0.0000
EUR 1147.54 0.0000
RUB 2.5307 0.0000
PLN 280.778 0.0000
GBP 1306.4 0.0000
Мета новости...


Статті економіки

Інвестиції

Порушуємо?

25.08.2009 17:29
Порушуємо?

Шукаючи факти порушень прав російських інвесторів у Львівській області, Вголос натрапив на дані про мізерно малі обсяги російських інвестицій у регіон.

Президент Росії Дмитро Медведєв у скандально відомому зверненні до українського колеги Віктора Ющенка серед іншого нарікав на те, що в Україні нічого не робиться для того, щоб припинити порушення прав російських інвесторів. Дослівно Медведєв написав: «Несмотря на наши многочисленные обращения на различных уровнях, практически ничего не сделано для того, чтобы прекратить нарушение имущественных прав российских инвесторов на Украине. Все это существенно подрывает некогда прочный экономический фундамент двустороннего партнерства».

«Вголос» слова російського керманича схвилювали. Невже справді в Україні порушуються права російських інвесторів? Які наслідки може мати для нашої економіки «підрив» партнерства з північним сусідом?

Ми з нетерпінням чекали, що на це все скажуть на Банковій. Але не дочекалися. У листі-відповіді Віктора Ющенка, як ми не вчитувались в його текст, про російських інвесторів — ні слова. Голова Секретаріату Президента Віра Ульянченко (щоправда, в статусі голови політради «Нашої України») констатувала, що між українськими і російськими діловими колами налагодився активний діалог: «Ми бачимо мудрість у діях російських інвесторів, які не лише створюють нові робочі місця в Україні, платять податки до українського бюджету, але й по-братньому допомагають нам у відновленні національних святинь та історичних пам’яток української державності». Будемо відвертими, відповідь вийшла не по суті.

Тому ми вирішили самі пошукати відповіді на запитання, що випливають зі звернення Медведєва. Щоб далеко не ходити, зосередились на Львівській області, адже ж кажуть, що російський капітал тут прибрав до рук немало місцевих підприємств.

Офіційна статистика, проте, свідчить про зовсім інше. За даними Головного управління статистики у Львівській області, станом на 1 липня 2009 року з Російської Федерації у підприємства та організації Львівщини залучено всьо-на-всього 4,7 млн. дол. прямих іноземних інвестицій. Це за весь період інвестиційної активності! Зазначимо, що загальна сума прямих інвестицій в економіку області перевалила за 1 млрд. дол. Тобто частка російських інвестицій складає якихось 0,4%. Якщо брати останні неповні дев’ять років, то потік інвестицій з РФ коливався від 708,2 тис. дол. у 2002 році до 18,7 тис. дол. — у 2006-му. Протягом першого півріччя 2009 р. з Росії не надійшло взагалі ні копійки інвестицій.

Ну, і щоб завершити вже зі статистичними даними, зазначимо, що найбільш привабливими для російських партнерів в області є підприємства з металургійного виробництва та виробництва готових металевих виробів (інвестовано 2,5 млн. дол., або 52,9% від загального обсягу з РФ). В цілому інвестиції з Росії залучено у 41 підприємство Львівської області.

Радник губернатора Львівщини з питань промисловості Ростислав Сорока пояснив Вголосу, що офіційна статистика не відображає у повній мірі масштаби присутності російського капіталу в економіці регіону: «Статистика не відображає реальну картину. Російські інвестори, як правило, заходять в Україну через інші країни. Йдеться не тільки про офшори. Офшори були актуальні в середині 90-х років, коли там були серйозні податкові пільги. Зараз багато російських інвесторів мають свої структури в країнах, які стали новими членами ЄС, і їм стало дуже зручно працювати, скажімо, через Чехію чи, наприклад, Угорщину або Польщу. Через це ми не бачимо російських інвестицій, хоча вони присутні».

Що стосується порушень прав російських інвесторів. На жаль, думку Генерального консульства РФ у Львові з цього приводу Вголосу довідатись не вдалося. Генконсул Євген Гузєєв повідомив телефоном, що у нього відпустка, і тому ніяких коментарів він давати не буде.

Уже згаданий нами Ростислав Сорока сказав, що йому не відомо, щоб хтось з російських інвесторів, які мають бізнес на Львівщині, скаржились на певне дискримінаційне до себе ставлення. «Практично, по тих інвесторах, які ведуть бізнес чесно, ніяких проблем немає. Ну, деколи бувають питання по поверненню ПДВ. Але це для всіх характерно — не лише для інвесторів з Росії», — зазначив він.

Керівник Львівського обласного відділення Центру Національного Відродження ім. С. Бандери Юрій Антоняк взагалі вважає, що скаржитись потрібно не росіянам, а українцям. Мовляв, ні до чого хорошого прихід російських інвесторів у ту ж таки Львівську область не привів. «Мені важко назвати успішно працюючий проект на території Львівської області, в якому би домінував російський капітал. На превеликий жаль, більшість підприємств, які були приватизовані або куплені росіянами, зараз перебувають або в стадії банкрутства, або на межі банкрутства», — наголосив він. (Заради справедливості зазначимо, що успішні проекти таки є. Конкретно не називатимемо, бо це виглядатиме, ніби ми їх рекламуємо).

Якихось негативних потрясінь у зв’язку з гіпотетичним послабленням інвестиційної активності росіян у регіоні Юрій Антоняк не передбачає. Львівщина, переконаний він, надзвичайно приваблива інвестиційно. І якщо росіяни раптом не захочуть сюди інвестувати, їхнє місце займуть західні інвестори. До слова, найбільш активно в область інвестують з Польщі (27,6% від загального обсягу), Великобританії (10,1%), Кіпру (8,5%), Німеччини (7,3%), США (6,9%), Швейцарії (6,8%) та Данії (6,8%). (Проте тут, знову-таки, варто згадати слова пана Сороки, що російський капітал останнім часом заходить до нас через молоді країни ЄС, зокрема Польщу).

Іван Троян, Вголос


  Проголосувало (0)   1 2 3 4 5
Також читайте:
 Коментарі (2)
L., 08:31 26.08.2009
Автонавантажувач і структури при ньому взагалі як "ракова пухлина" в економіці області
К., 20:00 25.08.2009
написав багато, а тему не розкрив. А експерти хто і скільки їх? Хоча реально на Львівщині офіційні особи відмовчуються і не тільки по цій темі. Бо нема що казати. Адже ніхто нічого не робить. І ще, чому не прояснити ситуацію з Долотним, з ЛАзом, росфіськими банками?

Залишити коментар

І'мя:
Коментар:
Введіть число зображене на малюнку:

Якщо ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Новини


Loading...

Новини компаній

ЛАЗ пояснив ситуацію з гуртожитками
07.08.2009 14:55, Коментарів (0)
Будьте уважними та обережними!
24.07.2009 14:26, Коментарів (0)

Підприємства

Групи підприємствНовости Дня 
Rambler's Top100
Вголос інтернет-газета Copyright ©2009
Інформаційне агентство "Presstime.com.ua"
При повному або частковому відтворенні матеріалів активне посилання на Вголос обов'язкове.
Адмініcтрація сайту може не поділяти думку автора і не несе відповідальності за авторські матеріали
Система Orphus