Головна | Реклама | Контакти | RSS
  Економіка
  Інфраструктура
  Нерухомість
  Торгівля
  Зв’язок
  Транспорт
  Туризм і рекреація
  Сільське господарство
  Паливо та енергетика
  Промисловість
  Фінанси
  Ринки і компанії
  Події


Курси валют НБУ 01.10.2009
USD 800.9 0.0006
EUR 1164.43 -0.0065
RUB 2.6642 -0.0011
PLN 274.306 -0.0101
GBP 1278.4 -0.0082
Мета новости...


Статті економіки

Хотіли як краще

Орендарям дали привід для хвилювання

17.06.2009 12:58
Орендарям дали привід для хвилювання

У львівських підприємців біда. Скаржаться, що міське управління комунальної власності відмовляється приймати у них заяви на перерахунок і зменшення розміру орендної плати. Таке зменшення їм обіцяне квітневою ухвалою міськради. В управлінні запевняють: заяви приймають, все нормально.

Львівське міське управління комунальної власності не виконує ухвалу міської ради, за якою підприємцям знижено розмір плати за оренду комунального майна. Про це журналістам заявив голова Асоціації роботодавців Львівщини Зеновій Бермес. «Ухвала приймалась з метою запровадження антикризових заходів, але її ніхто не виконує. Тобто, виходить, її прийняли для піару, мовляв, ми зробили, ми задекларували, ми любимо бізнес. А насправді виконувати цю ухвалу не збираються», — сказав він.

Нагадаємо, мова йде про ухвалу №2569, яку Львівська міськрада прийняла 9 квітня 2009 року. Нею встановлено нові орендні ставки за використання нерухомого комунального майна. Подекуди розмір ставок знижено на 30%. Приймаючи цю ухвалу міськрада нібито керувалась наміром допомогти місцевому бізнесу, послабивши для нього в силу своїх можливостей наслідки економічної кризи.

Однак, за словами Зеновія Бермеса, підприємці не можуть скористатися такою допомогою. За його словами, до нього масово звертаються керівники львівських фірм зі скаргами на управління комунальної власності, яке, як стверджують вони, відмовляється приймати у них заяви на перерахунок орендної плати. «Ні один підприємець не може дочекатися змін. Заяви не приймаються», — наголосив він.

Як повідомив Вголос Руслан Батрух, юрист Асоціації роботодавців Львівщини, відкоша отримали уже майже дав десятки членів асоціації. Подібні проблеми, каже він, є і в інших підприємців, які не входять до неї.

Власник невеликої торговельної фірми на правах анонімності розповів «Вголосу», що уже певний час безуспішно добивається, щоб йому знизили орендну плату: «Вони мене просто «футболять». В дозвільному офісі (через нього підприємці звертаються у міську раду у господарських питаннях. – «Вголос») немає ні типової заяви, ні процедури, нічого. Відсилають в управління комунальної власності. А в управлінні кажуть: «Ми нічого не знаємо. Ухвала є, але нам ніякої вказівки не було».

Інша підприємець, яка також побажала не називати її, повідомила, що їй, аби мати змогу платити менше, у міськраді запропонували переукласти наново договір оренди. Бізнесменка в шоці. Каже: на це піде більш ніж півроку. Проте, за її словами, в міськраді натякають, що проблему можуть вирішити й іншим способом. За, так би мовити, грошову винагороду. «Між рядками звучить: заплатите — будете мати», — сказала вона.

«В принципі, якщо керуватися чинним законодавством, — говорить юрист Руслан Батрух, — ніхто з підприємців і не мав би звертатись за перерахунком оренди. Міська рада прийняла ухвалу і повинна була б автоматично здійснити перерахунок». Відтак він пропонує підприємцям звертатись до суду. Проте вони з таким кроком не поспішають — бояться, що коли надійде час продовжити термін оренди, їм відмовлять.

Те, що у Львові є проблеми з виконанням «орендної ухвали», на одній з останніх сесій міськради заявив і заступник голови постійної депутатської комісії комунального майна та власності Роман Зафійовський (один з ініціаторів прийняття ухвали). Він попросив, щоб міський голова Андрій Садовий у письмовому вигляді пояснив, в чому справа. Що відповів (і чи відповів) мер, на жаль, не відомо – з депутатом Зафійовським «Вголосу» на час підготовки матеріалу до публікації зв’язатись не вдалося. Натомість нам вдалося поспілкуватись із головою згаданої депутатської комісії Тарасом Коцем. За його словами, масштаби проблеми, як з’ясувалось, насправді не настільки значні, як вважалось спочатку: в управління комунальної власності хоч і в невеликій кількості, проте таки надходять заяви на перерахунок орендної плати, і в управлінні їх поступово розглядають. Пан Коць зазначив, що обов’язковою умовою для перерахунку є переукладання договору оренди.

Як пояснила у коментарі «Вголосу» Олеся Цюбченко, заступник начальника управління комунальної власності ЛМР, управління не може, більш за те не має права, автоматично зменшити всім підприємцям розмір орендної плати, бо це було б порушенням договірних відносин: «Договір оренди – це цивільно-правовий акт, який підписується між управлінням і орендарем. А відтак будь-які зміни, що стосуються договору оренди, – і це передбачено у договорі, – повинні відбуватися за ініціативою. Ми таку ініціативу у примусовому порядку проявляти не можемо. А може, хтось і не хоче (щоб йому зменшили орендну плату. – «Вголос»)! Тому орендар має сам до нас звернутися».

Пані Цюбченко запевнила, що необхідними бланками заяв дозвільний офіс забезпечений. Заяви від підприємців, переконує, приймають. «Можливо, комусь і відмовили, хто не мав повний пакет необхідних документів», — припустила вона. Декому із тих, хто звернувся, за її словами, уже нараховують орендну плату за новими, зниженими, ставками.

Чиновник також відзначила, що донедавна звернень від підприємців було досить мало. Проте останнім часом заявників побільшало. Пожвавлення активності вона прогнозує у серпні.

Василь Скріба


  Проголосувало (0)   1 2 3 4 5
 Коментарі (1)
Т.Дяків, 12:01 20.06.2009
Це лише один з маси прикладів, які підтверджують - посадові особи не керуються ні чинними нормативними актами (не лише Львівської міської ради), ні законами України. Все вирішує "пахан", а депутатам пофіг - вони свою орендну плату давно зменшили.
Коли Садовий ПУБЛІЧНО говорить: "Закон законом...", а його попередник, Буняк: "Маю право робити те, що хочу" то це означає, що цих типів не можна допускати до влади на гарматний постріл.

Залишити коментар

І'мя:
Коментар:
Введіть число зображене на малюнку:

Якщо ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Новини


Loading...

Новини компаній

Підприємства

Групи підприємствНовости Дня 
Rambler's Top100
Вголос інтернет-газета Copyright ©2009
Інформаційне агентство "Presstime.com.ua"
При повному або частковому відтворенні матеріалів активне посилання на Вголос обов'язкове.
Адмініcтрація сайту може не поділяти думку автора і не несе відповідальності за авторські матеріали
тел.: +38 (032) 235-70-92   email: westnews@mail.lviv.ua, vgoloseditor@gmail.com
Система Orphus