Економіка
  Інфраструктура
  Нерухомість
  Торгівля
  Зв’язок
  Транспорт
  Туризм і рекреація
  Сільське господарство
  Паливо та енергетика
  Промисловість
  Фінанси
  Ринки і компанії
  Події


Курси валют НБУ 17.03.2010
USD 796.35 0.0000
EUR 1046.96 0.0000
RUB 2.5877 0.0000
PLN 261.963 0.0000
GBP 1237.25 0.0000

Новини партнерів

Погода, Новини, завантаження...

Статті економіки

Фоторепортаж

«Спрощенці» проти Податкового кодексу. День перший

16.11.2010 16:22
«Спрощенці» проти Податкового кодексу. День перший

Сьогодні по цілій Україні розпочались маніфестації проти Податкового кодексу, розгляд у другому читанні якого почала Верховна Рада.

Понад 40 тисяч підприємців зібрались під стінами Верховної ради, понад 5 тисяч вийшло на пікет на центральній площі Харкова, в Житомирі протестують таксисти, у Чернівцях та Львові перестали працювати ринки, а в Хмельницькому 10 тисячний мітинг під стінами ОДА виніс двері з будівлі адміністрації.

До акцій також доєднались таксисти. Про намір оголосити страйк вже заявляють і аграрії.

Не зважаючи на вчорашні заяви прем’єра Азарова, що кодекс приймуть за один день, сьогодні «регіонали» вже заявляють, що документ настільки об’ємний, що його розглядатимуть як мінімум четверга. Чи злякались депутати багатотисячного натовпу чи справді тільки зараз оцінили розміри кодексу, але варто очікувати, що до четверга акції стануть ще більш масовими.

У сесійному залі досягнення теж «вражаючі». Депутати розглянули 586 поправок, який загалом внесено майже 5 тисяч (більшість поправок відхилили, окрім поданих «податковим» комітетом, а нардеп Сергій Терьохін свої поправки відкликав) та 20 статей (загалом кодекс нараховує 340 статей і 19 розділів). При цьому, парламентська більшість відмовилась проголосувати за трансляцію сьогоднішнього засідання під стінами ВР.

Працювати депутати будуть до 22.00, підприємці-пікетувальники вже заявили, що з радістю складуть їм компанію.

Київ

 

Львів

 

Хмельницький (фото - УНІАН)

Дивитись повний фоторепортаж

Вголос


  Проголосувало (6)   1 2 3 4 5
 Коментарі (4)
LEONID, 19:25 21.11.2010
Янукович зробив ставку не на сильні риси характеру українців - "гідність", "самодостатність", "активність", "внутрішню силу", "тверді цінності" і готовність їх "захищати". Януковича більше влаштовує покірне поліцайське суспільство, і тому він зробив ставку на найгірше і найгірших серед нас - на поліцаїв,які не дадуть далі гвалтувати Україну ,Янукович повинний дати поштовх для сплати усіх громадян податків,та створити справжне правову державу.Слава Праці!!!
LEONID, 21:48 20.11.2010
Акции протеста предпринимателей, требующих пересмотра отдельных положений Налогового кодекса, свидетельствуют о наличии в Украине гражданского общества и свободы на выражение своей позиции, в том числе в форме митингов. Об этом заявила народный депутат Украины от Партии регионов, первый заместитель председателя парламентского Комитета по вопросам культуры и духовности Инна Богословская в эфире программы «Шустер-live» на канале «Украина».

Политик отметила, что акции протеста – это нормальная практика выражения гражданской позиции. По ее словам, проведение таких акций свидетельствует о наличии в Украине гражданского общества и демократических свобод. «Нужно с уважением относиться к тем предпринимателям, которые пытаются защитить свои права. Это нормальный процесс, свидетельствующий о том, что общество у нас действительно становится более зрелым. Вот такие неполитизированные акции протеста– это признак того, что гражданское общество растет, оно создается», – подчеркнула Инна Богословская.
LEONID, 17:43 18.11.2010
У нас вільна демократична країна, тому вчора ті, хто побачив у кодексі мінуси, – вийшли на вулиці і заявили про свою незгоду.

Уряд з повагою ставиться до всіх громадян, до всіх законних інтересів, але, наголошую, що рішення ми приймаємо в інтересах переважної більшості нашого суспільства. Так, багатьом підприємцям доведеться перебудовувати свою діяльність згідно з європейськими, цивілізованими нормами. Але робиться це для того, щоб виграло все суспільство, щоб економіка, отримавши потужні стимули для прискореного розвитку, дала нам можливість вийти на принципово нову якість життя.

Я з задоволенням можу відзначити, що більшість у Верховній Раді України виходить саме з такої позиції – підтримує податкову реформу і йде до затвердження, без перебільшення, доленосного для України Податкового кодексу. Тому я прошу Міністерство фінансів, Державну податкову адміністрацію, інші міністерства і відомства, яких це стосується, терміново розпочати розробку документів, які повинні бути затверджені після введення в дію Податкового кодексу.

Всім прошу підготуватися до масштабного вивчення основних положень цього системного закону і їх роз’яснення платникам податків. Ми повинні зробити все так, щоб введення в дію нових норм пройшло з мінімальними ускладненнями. Безумовно, треба також ретельно аналізувати практику втілення в життя податкової реформи і миттєво реагувати, якщо виявляться якісь помилки або недоречності. Вони завжди трапляються під час реалізації таких масштабних проектів, і головне – вчасно і точно вносьте корективи.

Уряд завершив чергові переговори з місією Міжнародного валютного фонду в рамках перегляду програми співпраці. В цілому я задоволений цим етапом співробітництва з фондом. Як завжди, це відбувається з нашими вимогливими і водночас вкрай відповідальними кредиторами, ці переговори були непрості. Проте можу засвідчити, що ми вийшли на новий рівень взаєморозуміння і взаємодовіри. МВФ пересвідчився, що українська влада добросовісно виконує свої зобов’язання. Ми однаково оцінюємо, що головне надбання діяльності нашого Уряду – це досягнення макроекономічної і фінансової стабільності.

Як я вже зазначав, економіка України відновлюється. Останні дані Державного комітету статистики це підтверджують. Промислове виробництво за 10 місяців зросло на 10,7%. За січень-жовтень валовий внутрішній продукт зріс на 4,6%, при цьому з жовтня ВВП збільшився на 5,7%.

Окремо слід зазначити істотне нарощення виробництва машинобудування – на 33%, хімічної та нафтохімічної промисловості – на 20%, металургійного виробництва, виробництва готових металевих виробів. За жовтень зростання цих виробів склало 12%. За 9 місяців в Україні введено в експлуатацію в 1,6 раза більше житла, ніж за аналогічний період минулого року.

Але, на превеликий жаль, ми ще не вийшли на докризові обсяги будівництва. Забудовники чекають зростання цін і не поспішають продавати житло за цінами, які суттєво знизились за останній час. Мінрегіонбуд має знайти стимули для таких забудовників. Того рівня рентабельності, який мали забудовники у 2006-2007 роках, вже не буде. Вони повинні зрозуміти, що якщо ми вийдемо на нормальну рентабельність, це буде дуже добре для всіх.

Відповідно сформувався високий попит на послуги вантажного транспорту. Тільки залізницею за 10 місяців поточного року було перевезено на 12% більше вантажів, ніж роком раніше. Пожвавилося і вкладення в економіку країни іноземних інвесторів, які за 9 місяців зросли на 6,4%. Обсяг роздрібного товарообігу в порівняльних умовах зріс на 5,8% до відповідного періоду 2009 року.

Стабільно підвищується рівень громадян, збільшуються їх заощадження, за жовтень - більше, як на 3 млрд. грн. Середньомісячна заробітна плата проти минулорічної збільшилась у номінальному обсязі майже на 20%. Ця стабільність буде продовжена і наступного року.

Керівник місії пан Арванітіс вчора заявив, що місія досягла порозуміння на рівні експертів з представниками органів влади щодо питання про завершення першого перегляду програми. Таким чином, Рада директорів МВФ до кінця року може розглянути питання про завершення перегляду програми. Результатом стане виділення траншу в розмірі біля 1,6 млрд. доларів США.

Хочу нагадати, що з першого траншу МВФ ми не витратити на даний час жодного цента. В першу чергу, ці кошти нам потрібні не як ресурс на поточні потреби, а як резерв, який перекриває ризики першого етапу здійснення реформ, а також як сигнал міжнародним інвесторам, що Україні можна знову довіряти і покладатися як на абсолютно надійного партнера.

Цей сигнал у світі почутий і відповідно оцінений, всі системні інвестори, міжнародні фінансові організації вважають, що Україна вдало повернулася на ринок капіталів, зацікавила світ новою економічною політикою. Взагалі, на відміну від попереднього уряду, ми всі кредити, я підкреслюю, всі кредити витрачаємо виключно на розвиток, на інфраструктурні проекти.

Шановні колеги, Уряд постійно тримає на контролі питання соціального захисту населення, визначальні соціальні стандарти. Посадови оклади працівників бюджетної сфери в поточному році переглядалися вже 4 рази. У травні 2010 року ми прийняли рішення про збільшення посадового окладу працівника 1 тарифного розряду єдиної тарифної сітки, з 1 січня, до речі. Також збільшення було запроваджено з 1 квітня, з 1 липня, з 1 жовтня. Відповідно пропорційно збільшувалися посадові оклади інших працівників бюджетної сфери.

Сьогодні на розгляд Уряду виноситься рішення щодо чергового підвищення цього індикатора з 1 грудня. Як рішення Уряду відобразиться на рівні оплати праці цієї категорії працівників? Наприклад, посадовий оклад бібліотекаря, порівняно з початком року, збільшиться майже на 100 грн. в місяць. Вчителя вищої категорії – на 117 грн., лікаря-терапевта вищої категорії – на 125 грн. Звертаю увагу, що це тільки посадовий оклад.

Фактично збільшення буде ще вищим, адже практично всі працівники бюджетної сфери мають надбавки і доплати до посадового окладу, наприклад, за вислугу років – від 10 до 30%, за складність і напруженість у роботі – до 50%, за виконання обов'язків тимчасово відсутніх працівників, за сумісництво професій, посад – до 50%, за науковий ступінь – от 15 до 25, за класне керівництво – до 20%, за престижність праці – 20%, бібліотечним працівникам за особливі умови роботи – 50% тощо. В цілому підвищення отримають майже 3,5 млн. працівників бюджетної сфери.

Продовжується робота над вдосконаленням та приведенням українського законодавства до європейських стандартів. Ми розглянемо зараз проект указу Президента, який містить план заходів з виконання обов’язків та зобов’язання, що випливають з членства у Раді Європи. Ці заходи, зокрема, спрямовані на забезпечення прав і свобод людини, верховенства права і функціонування демократичних інститутів.

Уряд системно працює над скороченням кількості дозвільних документів. Сьогодні ми розглянемо зміни до Закону «Про ветеринарну медицину», якими пропонується виключити норми обов’язково одержання експлуатаційного дозволу.

Також у рамках зменшення кількості контролюючих органів ми розглянемо проект змін до чинного законодавства, згідно з якими функції з контролю за дотриманням нормативів робочих місць для працевлаштування інвалідів буде передано Держнаглядпраці.

Буде розглянуто нормативний документ – акт, який визначає періодичність проведення перевірок додержання вимог законодавства про працю на основі ризикоорієнтованої системи за відповідними критеріями: чисельність працівників, стан оплати праці, додержання вимог законодавства про працю і т.д.

Також ми плануємо розглянути законопроект, який закладає основу підтримки державою малого та середнього підприємництва в Україні. На відміну від Закону «Про державну підтримку малого підприємництва» 2000 року пропонується заходи державної підтримки поширити не тільки на малі, а й на середні підприємства. Прийняття законопроекту дозволить підтримати підприємницьку ініціативу громадян, сприятиме забезпеченню зайнятості та збільшення частки ВВП продукції, виробленої малими та середніми підприємствами.

Хочу підкреслити, що інструменти податкового стимулювання малого бізнесу, визначені в цьому рамковому законопроекті, Урядом уже реалізуються в проекті Податкового кодексу.

Також буде розглянуто проект розпорядження щодо ратифікації угоди між урядами України та Російської Федерації про співробітництво у будівництві енергоблоків 3-го та 4-го Хмельницької АЕС.

Багато уваги на сьогоднішньому засіданні ми маємо намір приділити посиленню кадрового потенціалу держави. Так, буде розглянуто проект Стратегії державної кадрової політики до 2020 року та проект Концепції формування і розвитку вищого корпусу, розраховану на 2011-2015 роки.

Також розглядатиметься проект розпорядження, яким передбачається вдосконалити систему професійного навчання державних службовців. Головна мета цих документів – сформувати висококваліфіковане державне управління, забезпечити надання якісних послуг громадянам, швидке адаптування до змін та досягнень пріоритетів, визначених політичним керівництвом держави.

Сьогодні ми розглянемо декілька документів у сфері міжнародного співробітництва. Також буде розглянуто законопроект «Про ратифікацію восьмого Додаткового протоколу до Статуту Всесвітнього поштового союзу».

З метою реалізації досягнутих міждержавних домовленостей сьогодні буде розглянутий проект Протоколу до Меморандум про взаєморозуміння між Урядом України та Урядом США, який передбачає надання Україні на безповоротній основі додаткової технічної допомоги. Кошти будуть спрямовані на запровадження кращого світового досвіду та посилення аналітичної складової, реалізації своїх функцій державної прикордонної служби.

Шановні колеги, на одному з попередніх засідань Уряду я доручав терміново розібратись з ситуацією, коли генеральний директор ДП «Дніпростандартметрологія» Турчин порушив пряму заборону Уряду, придбав за позабюджетні кошти дорогий автомобіль «Лексус». Також я доручав повернути автомобіль продавцеві, кошти зарахувати до бюджету, а щодо генерального директора провести службове розслідування.

Хочу повідомити, що наказом Держспоживстандарту цей чиновник звільнений з посади. Підкреслюю, що така жорстка реакція Уряду буде в усіх випадках, коли чиновники спробують витрачати такі дорогі зараз для нас народні кошти на свої забаганки, а не на те, що абсолютно не є нагальними потребами стабілізації і розвитку.

Дякую за увагу.

Урядовий портал
LEONID, 16:26 18.11.2010
Податковий кодекс повинен бути чітким і зрозумілим для бізнесу. Про це на брифінгу у Верховній Раді України заявив народний депутат від Партії регіонів, голова парламентського Комітету з питань податкової та митної політики Віталій Хомутиннік.

За його словами, ті статті, що були проголосовані, не є остаточною редакцією Податкового кодексу. «Особливо це стосується 14 розділу кодексу щодо спрощеної системи оподаткування. Це не є остаточна редакція. Ми будемо дискутувати з Урядом, щоб повернути певні види діяльності, які викреслені з системи спрощеного оподаткування. Багато видів діяльності не заслуговують на це», - наголосив народний депутат. При цьому він зазначив, що буде наполягати на тому, щоб у Прикінцевих положеннях кодексу було записано необхідність доопрацювання цієї частини.

На думку парламентаря, підприємцям, які працюють за спрощеною системою оподаткування і з касовим апаратом, цілком можливо підняти верхню межу до 800 тисяч гривень.

Віталій Хомутиннік висловив переконання, що сьогодні вдасться прийняти законопроект і виправити найбільш дискусійні питання. «В результаті додаткових консультацій з Урядом ми мусимо вийти на остаточну редакцію. Ця редакція повинна бути більш чіткою і зрозумілою для бізнесу», зазначив він.

«І максимально завтра приймемо остаточну редакцію з урахуванням усіх регламентних норм», - додав політик.

За словами Віталія Хомутинніка, комітет відстоює необхідність введення в дію норм щодо спрощеної системи не з 1 січня, а як мінімум з другого кварталу 2011 року. «Це потрібно для того, щоб люди встигли розібратися з тими новаціями, які вводяться. Принаймні для цього потрібно 3-4 місяці. Ця позиція має бути врахована при доопрацюванні Податкового кодексу.

Голова парламентського Комітету також наголосив на тому, що ще серед новацій, які відтерміновані у часі, - податок на депозити у банківських установах. «Пропозицію щодо оподаткування депозитів комітет підтримав, але переніс застосування цієї норми на 2015 рік», - заявив він.

Говорячи про податок на транспортні засоби, Віталій Хомутиннік сказав, що він скасований. «Транспортний податок скасовується. Буде єдиний збір за першу реєстрацію автомобіля. Але щоб компенсувати втрати бюджету, запроваджується підвищення акцизу на паливо. Це та логіка, яка підтримувалася багатьма асоціаціями. І ця норма вступає в силу з 1 січня 2011 року. А ті, хто сплатили транспортний збір на два роки вперед, повинні отримати компенсацію. Рішення щодо цього буде обов’язково», - підсумував депутат-регіонал.

Прес-служба Партії регіонів

Залишити коментар

І'мя:
Коментар:
Введіть число зображене на малюнку:

Новини


Новини компаній

Підприємства

Групи підприємств


Загрузка информации о депозитах, кредитах, автостраховках каско и банковских ячейках от Maanimo.com…

LAST CHANGE %
Dow Jones 0.00 0.00 0.00
S&P 500 0.00 0.00 0.00
Nasdaq Comp 0.00 0.00 0.00
Nasdaq 100 0.00 0.00 0.00
FTSE 100 0.00 0.00 0.00
DAX 0.00 0.00 0.00
AEX 0.00 0.00 0.00
CAC 40 0.00 0.00 0.00
SMI 0.00 0.00 0.00
RTS 0.00 0.00 0.00
USD Index 0.00 0.00 0.00

Цікавинки

Завантаження...


Анонси   —   Анонси
  —   Афіша
  —   Погода
  —   Дні народження
  —   Гороскоп
  —   Пам'ятні дати
  —   Хто є хто
  —   Курси валют
Львівська газета вісник міста ВАТ "Львівобленерго" Володимир Кожан - (персональний сайт) Офіційний сайт ЛОДТРК Газета Ратуша Християнсько-Демократичний Союз Львівські новини Кримінальне Чтиво.UA