All news News Home Home RSS RSS Twitter Twitter
  Економіка
  Інфраструктура
  Нерухомість
  Торгівля
  Зв’язок
  Транспорт
  Туризм і рекреація
  Сільське господарство
  Паливо та енергетика
  Промисловість
  Фінанси
  Ринки і компанії
  Події


Курси валют НБУ 17.03.2010
USD 790.38 0.0000
EUR 998.803 0.0000
RUB 2.5666 0.0000
PLN 245.412 0.0000
GBP 1194.74 0.0000

Статті економіки

Інтерв‘ю

Євген Пастух: На Львівщині поки що не планується відновлення пільг для СЕЗ

23.06.2010 12:04
Євген Пастух: На Львівщині поки що не планується відновлення пільг для СЕЗ

Заступник голови Львівської облдержадміністрації з питань промислової політики Євген Пастух про останні події у економічному житті Львівщини та плани ЛОДА.

Про плани стосовно покращення роботи шахт на Львівщині.

Потрібно залучати та ініціювати з державою допомогу в розвитку цієї галузі. Ті пропозиції конкретні, які сьогодні мають керівники шахт. Вони ліпше знають сьогодні, як добувати вугілля, де і скільки. Їм лише потрібна наша підтримка як влади і підтримка держави щодо фінансування, повернення тих коштів, які ми повинні віддати, дотування, нормальної роботи по закриттю шахт. Процес закриття шахт потрібно відпрацювати, оскільки виникатимуть проблеми вже не у шахтарів, а у населення.

Коли влада розпочне закриття шахт? Про це вже досить давно говориться.

Закриття шахт зараз не буде проходити ніде. Ті що є в плані закриття, ті будуть потихенько виводитися за рахунок нарощення потужностей на інших шахтах та будівництва нових. Дуже великі перспективи покладаємо на Любельську площу.

Згідно з нинішніми розрахунками у часі короткострокова програма займе 3 роки, а дальше це є 5-7 років. Щодо коштів, то сьогодні я не готовий відповісти конкретно, яка саме сума. Я знаю, що сьогодні є підписана сума щодо програми ліквідації діяльності шахт – це 7,4 млн. грн.. Решта всі кошти розглядаються і вивчаються.

Поки що я говорю лише про державні кошти.

Львівська ОДА повідомляла, що на підприємствах ВАТ «Іскра» та ВАТ «Жидачівський целюлозно-паперовий комбінат» повністю погашено борг із виплати заробітної плати. Це сталося в достатньо короткий термін. Що саме заважало раніше вчинити такий крок?

Я б сказав, що стосовно «Іскри» ця проблема була надута. Я не вивчав ким вона була спровокована. Підприємство функціонує, працює, люди випускають продукцію, а якщо були збої щодо реалізації продукції, то це могли бути питання технологічно тимчасові. Те, що частина людей не отримували повністю зарплату, то треба, напевно, спитати тих людей, чому вони не отримували до кінця зарплату. Можливо, десь не були нормально відформатовані відносини оплати праці керівництва і колективу. Я ще це питання не вивчав стосовно колективного договору. Проте я вважаю, що там проблема просто роздута.

Що стосується «Жидачівського целюлозно-паперового комбінату, то там зарплата була виплачена. Але проблема є. Зараз, я думаю, найближчий тиждень ми будемо мати програму захисту цього заводу і я вірю, що він буде функціонувати.

Які, на Вашу думку, хороші сторони та недоліки є у новому Податковому кодексі?

Я думаю, він має шанс покращити діяльність не так малого. як середнього бізнесу. Для малого там ще треба допрацьовувати. Є питання, що малий бізнес, а це переважно приватний підприємець, досить часто не є малим бізнесом. Особливо, наприклад, автоперевезення. Якщо б малий бізнес платив водіям автобусів на Львівщині 1800-2000 грн., то я б підтримував таке, а якщо він платить 600 грн., то це несерйозно.

Чи новий податковий кодекс покращить залучення інвестицій на Львівщину?

Покращить. Там передбачені механізми, пільги щодо інноваційних проектів, створення кластерних механізмів, які зараз Львівщина пропагує і є лідером у цьому. Це є перспективним.

Сьогодні частішають нарікання підприємців на податкову, зокрема за видумані донарахування, штрафи. Чи є вони обґрунтованими?

Від коли існує людство, завжди була проблема митаря та фарисея. Митар ніколи не був тою людиною, яку любили. Людині завжди здаватиметься, що податківець, митник старається мати великий зиск з її діяльності. Але ми повинні зрозуміти, що цей податківець і митник збирає ті кошти для тої ж людини, щоб сформувати бюджет, який дозволить її охороняти, тобто міліція, лікувати, тобто медицина, вчити тощо. Мусить бути спільний знаменник, який потрібно найти спільний знаменник між податками і людино. Сьогодні його ще немає. Ще є перекос. Десь держава винна, десь бізнесмен, оскільки хоче якнайменше платити, а держава хоче якнайбільше забрати. Є конфлікт інтересів. Це є в кожній країні, але є механізми вирішення цього. В деякий країнах він вже відпрацьований, а у нас ще ні.

Чи планується відновлення пільг для Спеціальних економічних зон на Львівщині?

Зараз це питання не стоїть. Я не вивчав достеменно, яка там перспектива, але знаю, що зараз це питання не стоїть. Якщо до цього підходити, то потрібно в кожному окремому випадку. Щоб не було так загально, як тоді. Ми загально повідкривали вільні економічні зони, а потім всі закрили, а деякі мали право на існування, вони б давали хороший результат.

фото: прес-служба Львівської ОДА

Підготував Богдан Швед


  Проголосувало (0)   1 2 3 4 5
Також читайте:
 Коментарі (1)
юрий, 17:21 03.07.2010
возможно ли организовать подгруппу по типу казацких формирований школьного возраста и не только а так же кому эти формирования присягнут ,сейчас они присягают мэру но завтра этот мэр предаст нац интересы и что тогда ? а ведь это 100 казаков школьного возраста только в одной школе,умение ездить на лошади приветствуется но в современных реалиях этот вид боя неприемлем ,тут вопрос в другом кому они лояльны в конфликте будут местной власти или центральной власти через какой промежуток времени они могут быть вооружены и каким видом оружия не шашками надеюсь а минимум автоматами и существует ли план вооружения населения для борьбы с пред полагаемым противником и какой промежуток времени на вооружении должен быть пока предположим противник остановлен пограничниками и армией ? ну примерно хоть по времени сколько это может занять? я имею ввиду расстояние от складов с оружием реальное и на перевозку его автотранспортом до городов ,просчитывал ли кто то это и есть ли план таковой в случае конфликтных ситуаций на будушее я считаю с населением противнику будет тяжелее воевать чем с армией это показал опыт боёв ираке и не только и надо обратить на это внимание также армия в ираке была быстро уничтожена а от боевые действия с населением нанесли американским и не только силам потери не сопоставимо большие и тут уже не бронежилет ни броня танка не в состоянии спасти солдата потому что пуля или мина или фугас могут быть выпушены или заложены где угодно ,а как вы считаете россия попытается оккупировать донбасский регион ?
юрий, 16:14 03.07.2010
Как считаете может ли россия ввести оккупационные войска на территорию донбасского региона?какие проваохранительные органы будут задействованы в отражении агрессии и выполнят ли они свой долг?как это было при попытке агрессии в грузии,я уверен что командование в полном составе будет дезинформировать руководство страны и общественность и сдаст не только технику противнику но и оденет форму оккупантов предложи они им должности, считаю частично боевой дух в командовании на донбасском направлении потерян нет уверенности в завтрашнем дне и надо что то делать а то тузла покажется цветочками граница у нас фиктивная, смешно сказать перекопали они ров подумаеш два бревна и ров переезжаеш и заметаеш следы вот и всё ,тут надо как на львовских постах сделать вот там неплохо сделали процент что нелегалов что мигрантов намного меньше а тут идут все кому не лень один погронец на километр,тут не ров надо а видео посты и чтоб с ночным видением !
юрий, 15:50 03.07.2010
Я украинец и хотел бы обратить ваше внимание на донецкий регион я из донецкой области и вижу только по телевизору и в интернете небольшие митинги и на этом фоне считаю не эфиктивную работу руководства в донецкой области ,приглядитесь по лутше в сёлах как говорили на украинском так и говорят это в городах на суржике но это не вина людей это время только может изменить это ,считаю, молодёж непоколебимо в месте с украинским народом и украинскими интересами ,но многие родители этих молодых людей сдерживают а иногда и дезинформируют об истории приводя ложные исторические факты из ссср прошлого,считаю срочно пересмотреть и обратить внимание на издания истории в 8 -9 классах и взять их под контроль достоверности и гласности ,министра образования предавшего историю своей страны считать предателем нац интересов и продолжать контролировать его деятельность молодёж это будушее страны незабывайте пожалуста об этом,слава украине,героям слава

Залишити коментар

І'мя:
Коментар:
Введіть число зображене на малюнку:

Новини

У Львові створять науковий парк
09.07.2010 18:25, Коментарів (0)

Новини компаній

Підприємства

Групи підприємств


Загрузка информации о депозитах, кредитах, автостраховках каско и банковских ячейках от Maanimo.com…

LAST CHANGE %
Dow Jones 0.00 0.00 0.00
S&P 500 0.00 0.00 0.00
Nasdaq Comp 0.00 0.00 0.00
Nasdaq 100 0.00 0.00 0.00
FTSE 100 0.00 0.00 0.00
DAX 0.00 0.00 0.00
AEX 0.00 0.00 0.00
CAC 40 0.00 0.00 0.00
SMI 0.00 0.00 0.00
RTS 0.00 0.00 0.00
USD Index 0.00 0.00 0.00

Цікавинки

Завантаження...


ВАТ "Львівобленерго" Володимир Кожан - (персональний сайт) Офіційний сайт ЛОДТРК Газета Ратуша Християнсько-Демократичний Союз Львівська Поштa Львівські новини