All news News Home Home RSS RSS Twitter Twitter
  Економіка
  Інфраструктура
  Нерухомість
  Торгівля
  Зв’язок
  Транспорт
  Туризм і рекреація
  Сільське господарство
  Паливо та енергетика
  Промисловість
  Фінанси
  Ринки і компанії
  Події


Курси валют НБУ 17.03.2010
USD 791.49 0.0000
EUR 969.496 0.0000
RUB 2.5169 0.0000
PLN 237.796 0.0000
GBP 1166.94 0.0000

Статті економіки

Прийняли

Бюджет Львівщини: версія 2.010

14.05.2010 12:02
Бюджет Львівщини: версія 2.010

Основний фінансовий документ області на 2010 рік характеризують як бюджет проїдання. Половина видатків, які зафіксовані у сумі 3,6 млрд. грн., спрямовані на соціальну підтримку населення, підвищення мінімальної зарплати, прожиткового мінімуму, зростання обсягу допомоги малозабезпеченим сім’ям тощо. Крім проїдання, новий бюджет можна назвати ще й культурним.

Загальний обсяг видатків складає 3 млрд. 618 млн. грн., що на 772 млн. грн. (27%), більше ніж було витрачено минулого року. Спеціальний фонд бюджету – 389,9 млн. грн., з яких 41,8 млн. – бюджет розвитку. Якимись значними змінами від свого попередника 2009 року документ не різниться.

«Принципово він нічим не відрізняється – це бюджет проїдання, – висловився голова бюджетної комісії Ростислав Бондаренко, – бюджет соціальної підтримки незахищених верств населення, бюджетної сфери області».

Депутат розповів, що у зв’язку з тим, що криза ще не закінчилася, підтримка соціальної сфери потребує такої уваги зі сторони держави. Частка видатків на соціальний захист населення від загальної кількості витрат складає 53% або 1,9 млрд. грн..

Найбільше коштів, порівняно з минулим роком, у цьому році отримає культура. Теперішній уряд врахував рішення свого попередника щодо надання звань «національних» та «академічних» низці мистецьких колективів області і виділив культурі в цьому році 76,5 млн. грн., що на 48% більше ніж у попередньому році. У цій сумі також врахована минулорічна постанова Кабміну «Про підвищення заробітної плати працівникам бібліотек», виплати працівникам музеїв, заповідників та допомога на їхнє оздоровлення.

«Найбільш проблемна галузь залишається, мабуть, культура. У нас дуже велика мережа, порівняно з іншими областями, закладів культури, мистецького спрямування тощо. У нас у Львові оркестрів різних існує близько 50. Також капітальні вкладення у галузь культури є незначними. Відносно невеликі є вкладення в охорону культурної спадщини. Якщо нам умовно потрібно 100, 200, 300 млн. грн. для того, щоб відновити культурну спадщину, то кошти, які передбачаються це  - 10-15 млн. грн.. Але з кожним роком вони збільшуються. В центрі є розуміння, що це надбання всієї України», - розповів Бондаренко.

Своєю чергою освіта отримає в цьому році 681,2 млн. грн. (на 22% більше ніж у 2009 році), охорона здоров’я - 643,7 млн. грн. (ріст 27%), фізична культура і спорт – 32,1 млрд. грн. (ріст 29%), будівництво – 42,2 млн. грн., сільське, лісове, рибне господарство та мисливство – 11 млн. грн., транспорт, зв'язок, телекомунікації та інформатика – 37,3 млн. грн..

Для фінансування видатків залучать 1,8 млрд. субвенцій державного бюджету, що на 30% більше, ніж у 2009 році. Крім того, правильна минулорічна бюджетна політика, за словами начальника управління фінансів Львівської ОДА Олега Демківа, допомогла обласній владі зберегти 115 млн. грн.., які використають для збалансування цьогорічного бюджету.

Дохідна частина складає 3 млрд. 503 млн. грн.. У цьому році планують стягнути з населення на 11,7% податків та зборів більше, ніж минулого року. Олег Демків такий показник називає дуже амбітним, проте реальним. Перший квартал Львівщина мала приріст у надходженнях до бюджету, що становив 6% порівняно з минулим роком, тому наповнення, за словами начальника управління фінансів, немає бути великою проблемою.

Своєю чергою проблемним питанням при такому обсязі соцдопомоги може стати утримання на належному рівні видатків  установ, а також інвестиції. Вже сьогодні передбачають, що на фінансування органів місцевого самоврядування бракуватиме близько 200 млн. грн.. Цю суму прийдеться взяти у медицини або освіти.

Що ж до інвестицій, то вперше бюджет приймався так, що усі інвестиційні кошти розмістили в окремому додатку. На розвиток Львівщини передбачено 123 млн. грн.. Куди їх направлять, депутати вирішать у вівторок, 18 травня, під час продовження сесії обласної ради.

«Я сподіваюся, що депутатський корпус і облдержадміністрація сконцентрують ресурс на тих напрямках, де буде швидка віддача до завершення року. Не зовсім комфортно приймати бюджет за 7 місяців до завершення року. Складний буде процес освоєння бюджетних коштів», - зазначив Олег Демків.

Натомість бюджет 2010 року таки обділив область фінансуванням інвестиційних проектів.

«Є певна проблема, що дуже незначна частина бюджету направлена на розвиток території», - говорить голова бюджетної комісії Ростислав Бондаренко.

«Для економіки безперечно було б краще, якби більше коштів вкладали в економіку. В цьому році цей відсоток дуже малий. Якщо в цілому брати бюджет України, то 92% - це є соціальна допомога чи утримання, чи проїдання в той чи інший спосіб», - додає він.

Водночас відповідь на це питання дав начальник управління фінансів Львівської ОДА.

«Логікою не розподілу інвестиційної складової було те, що сьогодні у державному бюджеті України є величезний ресурс у стабілізаційному фонді інвестиційного характеру, який не розподілений по територіях, – відзначає Олег Демків, – ми цілком сподіваємося на лобіювання в інтересах області значної суми з державного бюджету для Львівщини», - повідомив Олег Демків.

Обов’язковою умовою для отримання цих коштів є співфінансування з обласного бюджету.

Тому, приймаючи бюджет, депутати Львівської обласної ради дали завдання новому губернатору Василю Горбалю випросити для Львівщини якомога більшу суму з державного бюджету, де у стабілізаційному фонді знаходиться 30 млрд., поки що нікуди не призначених, гривень. Їм вже відомо про наміри ЛОДА залучити 38 млн. грн. на ремонт театру Заньковецької, а також ідея закінчення кільцевої дороги міста Львова.

“В цьому напрямку ми будемо пробувати працювати з обласною адміністрацією і переконувати їх, зобов’язувати відстоювати інтереси області”, - заявив Ростислав Бондаренко.

Крім того, на цей рік ще не розписані витрати, передбачені регіональною угодою між Львівщиною та Кабінетом Міністрів, підписаною минулого року. Затвердження її фінансування на центральному рівні також залежить від діяльності Василя Горбаля у Києві. Якщо буде погоджено усі об’єкти, то співфінансування з обласного бюджету у рамках угоди складатиме 14 млн. грн..

Депутати покладають надію на нового губернатора, водночас 18 травня, крім питання розподілу коштів згідно обласних програм, розглянуть питання висловлення недовіри Василю Горбалю у контексті питання про події, що мали місце у Верховній Раді України 27 квітня 2010 року під час голосування щодо ратифікації угоди про перебування ЧФ РФ у Криму.

“Є політична оцінка. Можна згадати усі мої голосування, починаючи з 2002 року і робити детальнішу хроніку. Згадувати, коли я голосував за уряд, 2004 рік, 2005 тощо. Я завжди був послідовний і відкритий. Я не буду, як деякі мої колеги, казати, що я був відсутній. Я був у залі і голосував особисто. Це питання депутатів, тому як вони вирішать так і буде. У будь якому випадку не скорочується підготовка виїзного засідання Ради регіонів, не знімається з порядку денного робота міжвідомчої земельної комісії і решта розпоряджень теж”, – відповів Василь Горбаль.

P.S. Перебуваючи у Львові у 2008 році польський політик Лешек Бальцерович (завдяки його реформам Польща вчинила перехід на ринкову економіку) відзначив, що однією з найважливіших проблем української економіки є постійний ріст видатків бюджету. Тоді він назвав Україну святим Миколаєм, який роздає усім подарунки. За розвиток потрібно боротися не через популізм, а значна кількість соціальної допомоги деморалізує суспільство – у людей пропадає бажання працювати.

Виглядає на те, що українська влада бачить позитиви саме у такому розвитку країни. Постійні проблеми черговий раз консервуються, а шляху виходу з них ніхто не вказує. Бюджет виглядає, як літак у відомому анекдоті, де у ньому є і тенісні корти, басейн, футбольне поле. “А тепер ми попробуємо з тим всім взлетіти”.

Фото - incredimazing.com

Богдан Швед


  Проголосувало (2)   1 2 3 4 5
Також читайте:
 Коментарі (4)
цибуля, 09:34 26.05.2010
Львове, керуватися, що депутати - це зріз виборців, не до кінця правильно. по-перше: виборці голосують за партію і інколи не помічають, що партія ховає в собі імбецилів. по-друге: навіть коли депутати проходять по партійному списку, навіть хороші депутати, їм партія каже заплатити ще немаленьку суму, для того, щоб попасти на місце, на яке вони і без того пройшли. є люди, яких це просто вкурвулює і вони ідуть з партії, бо, де тут справедливість. а на їх місце часто попадають ідіоти, які мають гроші і ідуть для того, щоб їх "відбити". без тих двох речей - це справді зріз виборців, які поняття не мають, що означає половина прізвищ в облраді. а в облраді депутати, як курви, справжні, львівські, вже здаються тому чи іншому спонсору з потрохами.
львів, 08:12 26.05.2010
шановний "цибуля"! депутати-це зріз виборців,що їх обрали. тому дивіться на все простіше.
а для самореалізації не потрібно йти в депутати,тут ви праві. хоча що тоді тут обговорюєте ви,де нікого крім журналістів не буває?
цибуля, 23:03 19.05.2010
"кращого бюджету" ніж цей нема. через ці цифри можна ще дорікнути центральній владі, а от усю свою працездатність облрада вчергове показала при голосуванні за недовіру горбалю. так само не варто надіятися, що депутати нормально розпорядяться грошима на облпрограми. вони ідіоти. більшість з них це зграя імбецилів, без совісті і взагалі життєві імпотенти. а горбаль захоче візьме гроші в києві для області, не захоче не візьме. йому пофіг на то, як беззубому на гриляж
derevo, 18:59 17.05.2010
Сумно. Дуже вдале "P.S."

Залишити коментар

І'мя:
Коментар:
Введіть число зображене на малюнку:

Новини


Новини компаній

Підприємства

Групи підприємств


Загрузка информации о депозитах, кредитах, автостраховках каско и банковских ячейках от Maanimo.com…

LAST CHANGE %
Dow Jones 0.00 0.00 0.00
S&P 500 0.00 0.00 0.00
Nasdaq Comp 0.00 0.00 0.00
Nasdaq 100 0.00 0.00 0.00
FTSE 100 0.00 0.00 0.00
DAX 0.00 0.00 0.00
AEX 0.00 0.00 0.00
CAC 40 0.00 0.00 0.00
SMI 0.00 0.00 0.00
RTS 0.00 0.00 0.00
USD Index 0.00 0.00 0.00

Цікавинки

Завантаження...


Газета Ратуша Новости Дня