All news News Home Home RSS RSS Twitter Twitter
  Економіка
  Інфраструктура
  Нерухомість
  Торгівля
  Зв’язок
  Транспорт
  Туризм і рекреація
  Сільське господарство
  Паливо та енергетика
  Промисловість
  Фінанси
  Ринки і компанії
  Події


Курси валют НБУ 17.03.2010
USD 791.42 0.0000
EUR 970.123 0.0000
RUB 2.5157 0.0000
PLN 238.16 0.0000
GBP 1166.01 0.0000

Статті економіки

Інтерв’ю

Зіновій Сідорський: Якщо нашому ринку не нададуть земельну ділянку, ми зробимо для депутатів з "Нашої України" коридор ганьби

24.03.2010 13:26
Зіновій Сідорський: Якщо нашому ринку не нададуть земельну ділянку, ми зробимо для депутатів з "Нашої України" коридор ганьби

Зіновій Сідорський - директор ТзОВ «Любінське сяйво».

Торгівці ринку, що на вулиці Петлюри, 11 у Львові, уже декілька років безуспішно домагаються від міської влади надати їм у користування земельну ділянку, на якій їхній ринок працює з 70-х рр. минулого століття. Міська влада нібито й не проти, але є одне «але». Про це – в інтерв’ю з директором ринку Зіновієм Сідорським.

Пане Зіновію, відколи діє ринок? Хто є його власником?

Ринок діє ще з 70 років, він побудований як комунальний ринок, пізніше якимись дивними шляхами на ньому з’являлися власники, та це все відбувалося за спинами торговців. Очевидно, власники призначались владою чи наближеними до неї людьми, бо нас просто ставили перед фактом, що є нові власники. Я на той час мав на цьому ринку свій павільйончик.

Скільки людей працює на ринку?

На сьогодні на ньому працює близько 400 людей. Ми колись проводили опитування між тими, хто торгує на ринку, і виявилось, що на ньому працювали на той час люди з 27 довколишніх сіл. Хочу зазначити, що наш ринок – єдиний ринок в мікрорайоні (Любінська-Виговського).

Ми думали, що ті підприємці, котрі сплачують податки у м. Львові, чогось вартують для міської влади, та зараз бачу, що вони нічого не варті. Неодноразово звертались в міську раду, щоб провели слухання чи такий собі міні-референдум. Звичайно, відповіді жодної не було, всі відмовлялись. Ми звертались до депутатів зі всіх фракцій у міській раді, щоб хоча б приїхали, подивились, та з жодної фракції ніхто не з’явився. Тому вирішили опитати людей, які мешкають в мікрорайоні, чи потрібен їм цей ринок. Таким чином зібрали 10 тис. голосів людей, які за ринок. Ми ці підписи демонстрували депутатам, та вони їх просто проігнорували. Амбіції «нашоукраїнця», члена групи НРУ Романа Шлапака стали вище, ніж 10 тис. громадян.

З чого почались всі ці заворушення?

Все почалося у 2006 році: нам, торгівцям на ринку по вул. Петлюри 11, стало відомо, що ринок фактично пішов під приватизацію з правом викупу. Нові власники запевняли, що ринок працюватиме і надалі, тільки більш-менш цивілізовано облаштований. Тобто люди, обіцяли вони, залишаться на своїх робочих місцях. Але це виявилось елементарною брехнею, бо ніхто і не збирався залишати ринок. Після приватизації ринок опинився у власності компанії «Інтермаркет».

Коли справа наблизилась до закриття ринку і ми розуміли, що всі можемо втратити роботу, ми вперше вийшли з протестом на вулицю у березні 2006-го, перед виборами міського голови. Тоді почалася оця вся боротьба. Андрій Садовий, будучи на той час кандидатом на посаду мера Львова, запевнив, що зробить все для того, аби зберегти ринок, і фактично по сьогоднішній день він дотримує слова.

Тобто зараз ви працюєте на території ТК «Інтермаркет» як комунальний ринок?

У березні 2006 року ми зрозуміли, що потрібно щось зробити. Садовий запропонував організувати юридичну особу, для якої вже тоді зможуть виділити земельну ділянку. З торгуючих треба було організувати якесь товариство. Ми створили ТзОВ та назвали його «Любінське сяйво», і у вересні 2006 року ми запрацювали вже як товариство. Ми на той час отримали рішення виконкому, яке давало нам право збирати ринковий збір, тобто організувати роботу.

Після того, як власником приміщення, де розташовувася ринок, став «Інтермаркет», ми змушені були залишити його, і ТзОВ «Любінське сяйво» запрацювало на прилеглій території до будівлі, яка колись належала «Інтермаркету», а на сьогоднішній час вже й не знаю, кому належить.

Фактично «Любінське сяйво» організовано виключно з торгівців (на той час офіційно у ТзОВ було включено 129 чоловік), тобто посторонніх людей , які б хотіли прийти та заробити на цьому гроші, у нас немає. Я – обраний директор саме тими людьми, що торгують. На сьогоднішній день ми сплачуємо абсолютно всі податки, жодної копійки заборгованості у нас немає. Тільки податку і ринкового збору за час існування ми сплатили приблизно 1 мільйон гривень, виплачується вчасно заробітна плата працівникам (у нас 13 осіб обслуговуючого персоналу на ринку). Тобто товариство, що чесно працює та вчасно все виплачує. І єдине, що тривожить – земельне питання. Але у нас з’явились перспективи його врегулювати. Справа в тому, що ТК «Інтермаркет» вже майже рік не сплачує за оренду цієї ділянки. Ми з міською владою у зв’язку з цим досягли певних домовленостей, але для остаточного результату необхідно, щоб депутати проголосували за те, щоб розірвати угоду з «Інтермаркетом» у зв’язку з несплатою оренди. Тоді, відповідно, ми зможемо отримати земельну ділянку, за яку, до слова, свого часу сплатили 31 тис. грн. по договору з міськрадою.

Сподіваємось, міські обранці прислухаються до побажань громади, і приймуть розумне рішення.

Розкажіть детальніше, що ринок зробив для того, аби отримати ділянку у користування?

Як тільки ми довідались, що будівля ринку продана, ми подали пакет документів для того, щоб нам відвели земельну ділянку, що знаходиться збоку біля ринку. Це була вільна земельна ділянка землі розміром у 14 соток, яка на той час нікому не належала. Тобто ми вже змирилися з тим, що на ринку розташовуватимуть супермаркет, хотіли лише добитися, щоб при ньому працював такий собі міні-ринок, щоб хоча б більша частина торгівців могли працювати надалі.

Та в ході розгляду нашого питання документи, які ми подали, у міській раді дивним чином загубилися. Ми підключили прокуратуру, вона знайшла документи повністю завізовані для включення у порядок денний сесії міської ради в архіві. Документи ми знайшли, але вже було пізно, бо міська рада прийняла ухвалу на користь «Інтермаркету».

Далі ми пішли в Господарський суд. Його ми програли, відтак подали позов в Апеляційний адміністративний суд, який визнав дії судді госпсуду незаконними. Після цього Адміністративний суд відправив справу знову в Господарський суд, який скерував її в Галицький районний суд, а той, не розглядаючи справи, відправив у Залізничний районний суд, який справу закрив. Тобто зробили коло і залишились на тому ж місці, з чого почали. Це тривало рік часу.

Зараз у нас є можливість залишитися на ринку, оскільки за борги з ТК «Інтермаркет» можуть розірвати договір оренди, і надати його тим людям, що користуються земельною ділянкою. Ми зобов’язуємось за неї сплачувати, облаштуємо нормально ринок, який до цього часу не облаштовувався, оскільки люди боялись, що їх з дня на день виженуть та знесуть ринок. Коли нам дадуть гарантії хоча б на певний час, тоді і буде вкладений у ринок певний капітал, і відповідно, у розвиток. На даний момент люди працюють в такому «підвішаному» стані, і ніхто не знає, чого чекати завтра. Наближаються Великодні свята, а торгуючі навіть не завозять товар, бо, можливо, завтра підуть з пікетом під міськраду.

Що збираєтесь робити надалі?

Поки що чекаємо. Кажуть, що власник приміщення змінився, ми побоюємося, що він теж претендуватиме на нашу земельну ділянку. В будь-якому випадку ми відстоюватимемо свою ділянку. Люди не мають наміру віддавати свої робочі місця, оскільки самі їх створили, після того, як позакривались заводи і вони залишились без роботи. Люди готові до кардинальних дій, до протистоянь, і я, в свою чергу, їх не залишу та боротимусь до кінця.

Надіюсь, що все налагодиться. Я спілкуюсь з міським головою Андрієм Садовим, який нам дуже допоміг, фактично тільки завдяки йому ринок ще досі існує. Свого часу, коли земельну ділянку відводили «Інтермаркету», ми провели пікет міської ради (12 червня 2007 року), і міський голова Андрій Садовий наклав вето на ухвалу про передачу землі «Інтермаркету». Але вже 26 червня того ж року за ініціативи голови фракції «НУ» Василя Трача накладене вето подолали.

Якщо не буде вирішено це питання, то ми зробимо для представників «Нашої України» коридор ганьби, бо їхні дії антинародні. Якщо буде потрібно – ми візьмемо вила в руки, щоб захистити чесних громадян.
 

Розмовляла Катерина Кожан


  Проголосувало (9)   1 2 3 4 5
 Коментарі (11)
хрін, 11:55 14.04.2010
та нас старих хрінів багато і шо всіх будеш вішати.от козел тупий
так!, 20:14 30.03.2010
Тоді, що виходить? Хруню ухвали хто готує? Хто робить порядковість? Чому нема розписаного розділу різне? Та інше... Ми хоть і мавпи а тихрунь і будеш рано чи пізно підвішаний разом з двома яйками! Вот так!
хрін, 11:28 25.03.2010
777 і решта боже які ви темні і злобні як ті мавпи.ви до сього часу не розуміете що землею керуе дупу татський корпус.і кожний за лобіювання його питання купуе дупутатів.а садовий всі роки красти дупутатам не дає.,а підтримуе простих громадян.садовий це виконавча влада а вони законодавча і їх е більшість,тупаки блін
Олег, 00:20 25.03.2010
Дійсно Шлапак зі своїми амбіціями вже догрався.
не байдужий, 21:20 24.03.2010
Щось тут зеню не клеїться.Ти звертаєшся до міської ради щоб зробили референдум авони тебе вертіли.То верещиш про любов до садового.Акерівник міської ради садовий.Не дури громаду.А піар службі садового порадь краще текти писати.ТИ жтакого не напишиш йолопе.
не байдужий, 20:41 24.03.2010
Щось тут зеню не клеїться.Ти звертаєшся до міської ради щоб зробили референдум авони тебе вертіли.То верещиш про любов до садового.Акерівник міської ради садовий.Не дури громаду.А піар службі садового порадь краще текти писати.ТИ жтакого не напишиш йолопе.
громадянин, 19:41 24.03.2010
Причому тут багаті і бідні.Запитайте Зеня за скільки садіку продався іуда.Ахто не в темі не суньте пятаки в коментарі.А ти Зеню дійсно чумазих з ринку забери.
переглянути всі коментарі (11)

Залишити коментар

І'мя:
Коментар:
Введіть число зображене на малюнку:

Новини


Новини компаній

Підприємства

Групи підприємств


Загрузка информации о депозитах, кредитах, автостраховках каско и банковских ячейках от Maanimo.com…

LAST CHANGE %
Dow Jones 0.00 0.00 0.00
S&P 500 0.00 0.00 0.00
Nasdaq Comp 0.00 0.00 0.00
Nasdaq 100 0.00 0.00 0.00
FTSE 100 0.00 0.00 0.00
DAX 0.00 0.00 0.00
AEX 0.00 0.00 0.00
CAC 40 0.00 0.00 0.00
SMI 0.00 0.00 0.00
RTS 0.00 0.00 0.00
USD Index 0.00 0.00 0.00

Цікавинки

Завантаження...


Газета Ратуша Новости Дня