про політику та економіку
ГОЛОВНА  |  НОВИНИ |  НАГОЛОС |  СТАТТІ |  ІНТЕРВ'Ю |  ХРЕНІКА
ОГЛЯД ПРЕСИ |  ЧАТ |  ІНФОРМАЦІЙНІ БАЗИ  |  КУЛЬТУРА  |  ТУРИЗМnew!!!
      

ЧАТ


Ярослав Рущишин – голова комітету підприємців Львівщини, депутат Львівської обласної ради (народний союз "Наша Україна"), генеральний директор ВАТ "Троттола", колишній співвласник "Львівської газети".
Середа Юрій 23.01.2007 13:59:13
Славко!Щиро радий за тебе,за впевнені кроки вперід!Так тримати! Шкода що не зустрічаємось частіше а тільки раз в 5 років.Будь здоров!!!
Дуже дякую. На жаль маю враження, що ми топчемося на місці, а не рухаємось вперед
Бермес 23.01.2007 14:07:51
Раніше, коли податкова зловживала своїми функціями, Славко Рущишин виводив людей під її стіни на масові акції протесту. Що зараз змінилося?
Не змінилось нічого, як тільки податкова зловживатиме своїми функціями - реакція буде миттєва. Інша справа, що змінились інструменти боротьби. КПЛ має 14 чоловік у депутатському корпусі, в тому числі я є секретарем комії підприємництва Львівської обласної ради. Якщо ситуація з відшкодуванням ПДВ моєму підприємству буде такою ж, то незабаром ми будемо спілкуватись з податковою іншими методами. Інакше мені скоро не буде чим виплачувати зарплату.
NSNU 23.01.2007 14:29:47
Пане Рущишин! Як Ви оцінюєте діяльність Олійника на посаді голови ЛОО НСНУ? І чи правда, що Мандюк збирається йти у відставку з посади голови ЛМО НСНУ. Цю думку пробують накинути нашоукраїнські місцеві ЗМІ.
З приводу оцінки Олійника. Нажаль я не бачу, хто б інший міг очолити партію в той момент. Хоча, на мою думку, посади голови ОДА та партійного лідера повинні бути розділені. Я не є партійним функціонером і тому внутрішньої інформації з приводу відходу Мандюка я не маю. Знаю тільки, що в нього повинна бути досить складна операція коліна.
цікавий 23.01.2007 14:33:08
Діяльність нового старого уряду позначилась на взаємодії митниці та ДПА із підприємцями? як що так, то в кращу чи гіршу сторону?
Поки що окрім додаткових заступників в цих органах, які не володіють державною мовою, змін ніяких немає. Але й підприємництво вже не те, що було до революції. Ми піднялися до розуміння необхідності об’єднання своїх зусиль задля створення справедливого ринку. Це маленька цеглинка у побудову громадянського суспільства.
Олександр 23.01.2007 14:46:47
Пане Ярослав, поділіться досвідом: чи реально звичайній молодій людині без вагомих звязків почати власну справу?
Тестя не було і близько, коли я починав. В мене була економічна освіта, я окінчив факультет бухобліку Львівської комерційної академії. Там було вчитися тяжко, але це, напевно, єдиний факультет, на випускників якого був попит. Крім того ми факультативно змогли вивчити англійську мову. Отож з інституту я вийшов також зі знанням англійської мови і розумінням економічних термінів, що дало можливість легко знайти представника аглійської фірми для розміщення роботи на умовах давальницької сировини у Львові і області. Починали зі всього орендованого. Окільки зарпалату і оренду треба було платити на місяць пізніше, ми за цей час отримували оплату з-закордону, отож потреби в кредитах не було. Зарплата швачки тоді була 4 долари в місяць або 800 тис. купоно-карбованців. І це дало можливість обійдися без великих інвестицій на початках. Після цього ми залучили інвестиції американців, що нам дозволило докупити засоби виробництва. Тоді в нас почався значний ріст. Коли мені було 26 років, на наших заводах працювало біля 3000 працівників. Я часто виступаю перед студентами як підприємець і всюду закликаю не боятися починати свою справу. Нажаль, в Україні є ситуація, яка не є природньою, коли за ведення господарської діяльності може бути передбачена карна відповідальніть, що дуже відлякує молодь. Сучасні ринки є "пурпуровими", перенасиченими від крові. Треба створити нові "блакитні" ринки. Це модна сьогодні теорія "блакитних океанів". Я її дотримуюсь. Молодь, яка мислить не стандартно, має в цьому шанс. Ми з цього починали. Навіть якщо досвід молодої людини буде невдалим у бізнесі, вона вийде з неоціненним досвідом, який знадобиться їй у других видах діяльності: наймі, державній службі. В нас сьогонді стоїть черга молодих хлопців в податкову міліцію, які не знають, що таке конкуренція і що таке комусь заплатити зарплату. Тому там можливі неморальні вчинки щодо підприємництва загалом.
умка 23.01.2007 14:46:49
Минулого року представники КПЛ з мінімальним скандалом вийшли зі складу Громадської колегії при ДПА. Невже колегія справді не виконувала свої функції? Як ви оцінюєте її роботу зараз?
Можна провести аналіз порядку денного засідань Колегій і проаналізувати які питання з винесених на розгляд знайшли своє вирішення або хочь якось просунулися до переду. Колегія, як дорадчий орган при голові ДПА, можливо, для нього і виконує свою функцію — говорять компліменти йому. Але статутний документ Колегії писав КПЛ і цей орган був передбачений як майданчик швидкої, миттєвої, реакції на несправедливість, яка діється щодо пдіприємництва в царині оподаткування. Такої функції Колегія однозначно не виконує. Я не думаю, що тут був взагалі якийсь скандал. Ми собі ставим за мету бути конструктивною орагнізацією. І цей крок був відповідно символом неефективності цього органу для суспільства.
Саша 23.01.2007 14:47:20
Як Ви оцінюєте роботу мера Львова та його команди щодо взаємодії з підприємцями? Зокрема щодо МАФів, ігрових автоматів тощо
Він єдиний, хто зреагував на наші листи з приводу МАФів і привів діяльність мерії у цьому питанні в законне русло. На жаль, з іншими державними установами, в нас негативна практика реакції на наші листи. На останній зустрічі з мером ми більш-менш обговорили шляхи розвитку Львова на майбутнє. Я не помітив великих розбіжностей, але в нас ще досить питань стоїть таким чином, що тільки буде запроваджено. Моя думка, що меру вже пора показати певні результати своєї роботи задля розуміння громадою Львова, що ми таки рухаємось. Мені важно збоку оцінити труднощі, які є на цьому шляху, оскільки я не працював у мерії, але зі всього видно, що там є дуже багато роботи. Особливо у цьому ланцюжку переходу від рішення до його реалізації. Щодо взаємодії з підприємцями, ми повинні навести порядок в нашій дзвільній системі, з приводу розміщення рекламних носіїв, тих самих МАФів, воно ще остаточно узгоджене. КПЛ запропонував проекти своїх документів в мерії для обговорення. Також ми подаємо програму розвитку підприємництва у Львові на розгляд мерії для подальшого прийняття. Власне реакція мерії на цей документ стане лакмусовим папірцем.
Олександр 23.01.2007 14:48:13
Які види підприємницької діяльності ви вважаєте перспективними на Львівщині і у Львові зокрема?
Я вже говорив, ті види, про які мені не відомо. Тобто, нові ринки, які ще не створені, але які будуть з часом досить прибутковими. На мою думку, це ІТ-індустрія, і все що з нею пов’язане. Кожен вид бізнесу має певний цикл прибутковості, наприклад давальницька сировина, яка була дуже прибутковою, сьогодні ледь зводить кінці з кінцями. І це є природно в країні яка розвивається. Тому головне завдання підприємців правильно сформулювати цю точку переходу з однієї якості в іншу. Це може бути методом зміни ринку, але частіше шляхом інноваційної діяльності. Сьогодні бум на ринку будівельної промисловості. Але це не означає, що якщо сьогодні заснувати будівельну фірму, то завтра можна зберегти рентабельність на позитивному рівні. Тут ми можемо вивчати досвід найближчих сусідніх країн. Якщо говорити про Львів зокрема, то звичайно, за мудрого керівництва місто мало б перетворитися з туристичну Мекку. Тому все, що пов’язане з розвитком туристичної інфраструктури матиме величезну перспективу.
агата 23.01.2007 14:49:02
Якою була причина продажу "Львівської газети"? Чи правда, що Марек залишається співвласником?
Причина — була необхідність втримання цього проекту надалі на високому рівні. Ми з Маркіяном на той час не могли цього забезпечити. Ви знаєте про кримінальні справи, підписки про невиїзд, арешт майна. Наскільки мені відомо, Маркіян не залишається власником. Зараз я шкодую про продаж газети. Проте, це не був бізнес-проект. У наших умовах місцева газета не може бути прибутковим проектом, хіба загальнонаціональна. Я на цьому переконався з власного досвіду. Так "Львівську газету" читали люди освідчені, інтелігентні, але вони не можуть довзолити собі оплатити такий проект. Ми мусили опустити ціну, щоб наростити тиражі. З рекламою було ще тяжче — у всіх наших рекламодавців була податкова міліція. Навіть до бабусь, які продавали газету, підходили податкові міліціонери. Зараз це дико звучить, але тоді таке було
умка 23.01.2007 14:50:14
Наскільки відбилась ваша боротьба з податковою на стосунках з братом-податківцем?
Мій брат Олег, ми двійнята. Він на 15 хвилин старше від мене, але зовсім на мене не подібний. Олег, я вважаю, є чи не найкращим фахівцем з податкового законодавства в Україні. Моя діяльність йому тільки шкодить. За нашої війни з медведчуками і козаками його зіслали з Львівщини в Закарпатську область. Зараз Олег повернувся у Львівську податкову. В нас чудові братські відносини, але ми, нажаль, дуже рідко бачимося.
vlad 23.01.2007 14:51:26
Чи читали ви в тижневику 2000 за 19.01.07 статтю "Афера з тарифами на тепло". Як Ви відноситесь до того, що Марчак хоче закупити найдорожчі німецькі котли замість тих, котрі повинен був модернизувати, та замість цього пустив гроші на вітер? Чому винахідник Єкимовських модернізує котли( економія газу до 50%) на Вінничині і Херсонщині, а не у Львові?
Нажаль не читав цієї статті. Але підхід до кумунального господарства і теплоенергозбереження повинен базуватися на стратегічних розрахунках. Мій викладач на ЕмБіЕй (Києво-Могилянська Академія) був консультантом Київської міської ради з проблем водопостачання. Він довів математично, що вигідніше повністю прокласти нове водопостачання у мікрорайонах, яким лише 25 років, ніж ремонтувати діри щодня. В даному випадку повинна бути значна вага науковців у вирішенні цієї проблеми.
укапіст 23.01.2007 14:57:51
Чи правда, що завдяки вашому тестю, який працював на митниці, ви придбали дорогий мотоцикл за півціни?
Ні, неправда. Більша половина вартості мотоцикла — це були збори та податки сплачені у бюджет у повному розмірі. Якщо ви думаєте, що під час війни з податкової мені не пересмкотали кожну кісточку, не перебрали кожну ниточку, щоб було за що зачепитись? Для того щоб це перевірити, треба хвилинку часу.
андрій 23.01.2007 15:01:12
У вас є претензії до Ющенка?
Є. Не можна розкидатись оцим золотим фондом, який є зараз у нашій партії. Мені не зрозумілі багато речей, які робляться в Києві, і про які не повідомляється низові організації партії. Саме тому я вважаю, зрештою завжди вважав, що не можна обожнювати Ющенка. У нас є досить потужна ідеологія, в нас розвинута структура, яка працює на легальних засадах, нам потрібно робити відповідний поступ вперед, в тому числі в кадрових питаннях.
ігор 23.01.2007 15:04:01
Пане Ярославе, як ви оцінюєте роботу львівської міліції? Які зміни у її роботі стануться зі зміною начальника?
Максимов коли прийшов на Львівщину, порівняно з іншими керівниками державних установ виглядав дуже добре. Ми підписали навіть меморандум про співпрацю в покращенні роботи міліції, що стосується підприємницького середовища. Що для нас, як для організації, характеризувало Максимова як дуже просунутого керівника. Але поступово, надсилаючи листи з конкретними та конструктивними пропозиціями, ми зіткнулись з тим, що міліція навіть не реагує на наші листи. Ми зіткнулися з фактом, що наші звернення реєструвались в журналі, що нам дали відповідь, а КПЛ нічого не отримував. Ми подали очевидні факти порушення законодавства міліцією, — жодної реакції. Ми замість них навіть провели певне слідство, де залишилось тільки взяти і віддати в суд — жодної реакції. Але потім, ми зрозуміли, що міліція — це інша країна, де інші закони, де за грабунок речей не садять в тюрму, а переводять з одного підрозділу в інший. І таких фактів, на жаль, є багато. Тому моя харакетиристика діяльності Максимова є негативна. Зараз ми почнемо все спочатку з новим креівником, і запропонуємо йому напрацьовані матеріали. Що відповідно буде показником його діяльності.
Ігор 23.01.2007 15:04:53
Чому Ви вступили до партії тестя (НСНУ), а не до партії соратників-друзів, як Марек та ін. (ПОРА)? Розрахунок?
Тесть, Микола Горинь, є членом НРУ, а не НСНУ. Я був довіреною особою Ющенка у 118 в.о. і логічним продовженням політичної роботи був вступ в партію, де головою був Ющенко. З приводу соратників-друзів — не знаю про що йде мова, в мене є друг Маркіян Іващищин, з яким ми пройшли дуже тяжки часи як студентські, коли ми засновували Студентське браство, так помаранчеві. Я не маю жодних розбіжностей з маркіяном у поглядах на розиток України. Ми просто робимо з ним це з різних боків. Я не шкодую, що я член НСНУ, оскільки ця партія створена в своїй більшості з людей, які були на Майдані і до цього не були в інших партіях. Я маю на увазі рядових членів партії. Їх я вважаю золотим фондом нації. Керівництво — це наша проблема. Нам треба вказати нашим керівникам на їх помилки, і Ющенкові і Олійникові. І ми це робимо. Саме з цього приводу я стверджую, що НСНУ зараз хвора. І нам треба докласти зусиль для оздоровлення і виведення партії на бойові позиції. З рештою, цей процес вже почався.
Сторінки: 1  2 


зробити стартовою

НОВИНА ГОДИНИ

  Львівські «пористи» вимагають заборонити комунізм в Україні »»  

Чи знаєте Ви, що...

… Секретаріат президента присвоїв звання Героя України князям Олегові та Святославу за прибивання щитів на ворота та істотний внесок у розгром нерозумних хозарів; »»

ЛЬВІВСЬКІ НОВИНИ

  Жителі Львова та області вдвічі більше довіряють громадським організаціям аніж політичним партіям ? соцдослідження  »»  
  Львівські «пористи» вимагають заборонити комунізм в Україні  »»  
  У Львівській облраді створено міжфракційну депгрупу «Нова Галичина» (доповнена)  »»  
  „Галнафтогаз” відкрив АЗК «ОККО» поблизу митного переходу Ягодин у Волинській області  »»  
  Через тиждень на площі Ринок почнуть монтувати сезонну ковзанку  »»  

НОВИНИ УКРАЇНИ

  Заява міського голови про ситуацію, що склалася у міській раді »»  
  Нинішнє засідання міської ради знову не відбулося. Його перенесли на 8 листопада »»  
  Соціалісти запустять нову газету для Бокого »»  
  Сайт Ющенка атакували »»  
  В Україні росте грошова маса »»  

РЕЙТИНГ СТАТТЕЙ

  Фоткі голих дівчат на форумі "Євро-2012:Україно, вперед!" »»  
  Дубовий гай навколо Бандери »»  
  Бандера без пам'ятника (фото) »»  
  Фанатська кров арсеналівських плейбоїв »»  
  Владімір Ілліч Лєнін – брат-близнюк Степана Бандери »»  

СПЕЦПРОЕКТИ

  14-й Форум Видавців (2007)»»  
  Вибори 2007 на Львівщині»»  
  Євро-2012 у Львові»»  
  Все про львівських VIPів»»  

ВАШІ ВІДЗИВИ

Те, яким він був, і те, яким він став - це небо і земля. Можна брати гроші і лишатись порядною людин »»
Пане Олександр! Чому не покажете найбільший прикол під час сесії - Кожан змінив генеральський мундир »»
Насправді Процик не говорить неправду, а коментує те, що що йому належить за професійними обов"язка »»
Він замахав любуватись сам собою. Хлоп просто отримує таски, коли слухає сам себе (навіть коли говор »»
Не можу збагнути, що особливого в тому, що двоє співвласників найбільшої в західному регіоні будівел »»
              Новости Дня деревообробний портал
ГОЛОВНА  |  НОВИНИ  |  НАГОЛОС  |  СТАТТІ  |  ІНТЕРВ'Ю  |  ХРЕНІКА |  ОГЛЯД ПРЕСИ  |  ЧАТ  |  ІНФОРМАЦІЙНІ БАЗИ  |  КУЛЬТУРА  |  ТУРИЗМnew!!!
Rambler's Top100
© VGOLOS.COM.UA. Використання матеріалів з обов'язковим посиланням.
Думка редакції може не збігатися з думкою авторів. Редакція також не несе відповідальності за істинність інформації, наведеної в нередакційних матеріалах.

Передрук, копіювання, а також відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "PRESSTIME.COM.UA",
ЗАБОРОНЕНО В БУДЬ-ЯКОМУ ВИГЛЯДІ, лише з .

        Написати листа:       Дизайн: А. Черкашин