Вхід|Реєстрація
Єдина країна - Единая Страна!

 Єдина країна - Единая Страна!

У «ваш-не-наш» Крим?

Середа, 14 Травень, 2014 - 14:00

Про відпочинок з політичним підтекстом. Скоро би заспівав пісеньку, як в рекламі «А я на морі». Та от куди поїхати? Певно, вже більшість українців задумалися над тим і віддали перевагу Феодосії, Ялті чи Бахчисараю. Донедавна найріднішим «місцем під сонцем» для нас був Крим, який тепер навряд чи годиться для веселих безтурботних відпусток, радше його можна назвати закритою зоною а-ля Чорнобиль.

Крим перетворився на маріонетку Російської Федерації? Маю великий сумнів, що визначальну роль тут відіграла туристична привабливість для українців та іноземних громадян. А для кримчан цього літа точно прибутки не зростуть. Знаючи усю історію кримського конфлікту, світ на противагу сонячному гостинному півострову на півдні України, а тепер привласненій території Росії швидше подасться у гарячу Туреччину чи палючий Єгипет. Ось так ще донедавна процвітаюча точка туристичної інфраструктури за короткий період втратила принади і тепер пляма крові та загарбництва назавжди штампуватиме цей регіон.

Для Росії це неважливо. Втрачені кримські туристичні позиції замінить їхнє славнозвісне Сочі. Адже з кожним роком це місто набуває більшої популярності, а тепер і поготів.

Виринає питання: а що чекає Крим? Враховуючи теперішні докази фактично цілковитої ізоляції від світу ця територія перетворюється на зону закритого характеру. Ймовірно, там планується база для російських військ чи щось такого роду. От і все. А кримчани можуть забути про райське життя під прапором Російської Федерації, обіцянки гарного безтурботного існування. Не можна вірити тому, чого не знаєш насправді. Яке життя зараз в Росії? Там далеко до раю. Знаєте, смачним та дешевим сир буває тільки у мишоловці. І за все треба у житті платити. А колишня Таврія ще не встигнувши відчути омріяну насолоду з російським присмаком, починає пожинати плоди зробленого.

Навряд чи хтось захоче їхати у ту ж Одесу чи Херсон. Так цьогоріч південь України у відпочинковий сезон, ймовірно, загубить своїх перманентних та новоявлених відвідувачів через загострені політичні колізії. Наразі невідомо, як довго триватимуть АТО на Сході України, коли завершиться ця надто затягнута гра.

Люди бояться, тому не ризикуватимуть своїми вихідними, та й зрештою життями. Невідомо, які перипетії можуть трапитися там. Краще податися у безпечний закордон. А Крим сьогодні все більше ізолюється. От російська влада, вважаючи територію півострова вже цілковито своєю, забороняє ввіз продукції українського виробника – «рошенівських» солодощів, молочних продуктів, навіть алкоголь з Молдови став їм на заваді. Що чекати далі, через місяць-два, спрогнозувати важко.

І ніяк не можу дати собі відповідь на питання – чи ще повернеться Крим до України, чи зможемо вільно сказати «відпочиватиму у нас, в Криму», а не сторонитися його як «русской земли». Чи зможуть/захочуть поїхати туди ті українці, котрі там ще ні разу не були? Формально – ніяких пересторог, а бажання і сміливість наважитися – питання іншого характеру. І на нього кожен українець має знайти правильну відповідь, інакше «гріш нам ціна».