Вхід|Реєстрація
Єдина країна - Единая Страна!

 Єдина країна - Единая Страна!

Сухопутна Коза-Дереза. Що пнеться стати крокодилом

Середа, 14 Травень, 2014 - 17:00

Кожен українець щонайменше двічі зустрічається з Козою-Дерезою: у дитинстві. Коли слухає казку. І дорослим. Коли читає про звіра дітям або онукам. Хто ж вона така. Коза для малечі?Брехливе до глибини душі створіння, яке після кожного щедрого наїдку казала: «Я й не пила, я не їла: тільки бігла через місточок та вхопила кленовий листочок, тільки бігла через гребельку та вхопила водиці крапельку, – тільки пила, тільки й їла». Хотів Дід її зарізати. Та втекла брехуха.

Після пережитого тут же розпочала погрожувати всім сусідам:

Я коза-дереза,

За три копи куплена,

Півбока луплена.

Тупу-тупу ногами,

Сколю тебе рогами,

Ніжками затопчу,

Хвостиком замечу, –

Тут тобі й смерть!

І всі повірили порожнім словам, розбіглися. Адже Коза сказала з печі.

А тій і набридло на печі просто сидіти, треба ж і у Севастополь (і ніхто не втопив). Крокодилячою мордою можна більше здобичі схопити, особливо під ескортом кораблів, літаків і гелікоптерів. От тільки Рак не дає спокою:

А я рак-неборак.

Як ущипну – буде знак!

Крокодил ще й не знає про звичай мисливців на нього. Адже хижий плазун має звичку: яким шляхом повз до води, тим же і повертається. От на зворотній дорозі мисливці і закопують лезом до гори гострого ножа. Крокодил сам себе розпорює навпіл. Як вертатимуться «зеленые»?

Коза, Крокодил. Якась сама звірина. А що таке дереза?  Словник пояснює: «Дереза – колючий кущ, який добре вкорінюється на сухих схилах, скелях, обривах» (чи не на Донеччині?). Словник же і приклад наводить українського прислів’я: «Фашиста, як дерезу, – не зрубуй, а викидай з коренем» (1955 рік).

Теги: фашисти