про політику та економіку
      
зробити стартовою
ГОЛОВНА  |  НОВИНИ |  НАГОЛОС |  СТАТТІ |  ОГЛЯД ПРЕСИ |  ЧАТ |  БЛОГИ |  ІНФОРМАЦІЙНІ БАЗИ  |  КУЛЬТУРА  |  ТУРИЗМ  |  KAVA.LVIV.UA

БЛОГИ


Остап Дроздов [2]
Остап Дроздов - журналіст

Дозвольте кілька слів про НАТО
04.03.2008 12:55:02 ___ Остап Дроздов

 

Маю кілька думок про НАТО і україно-російські стосунки, які від цього НАТО напряму залежать. Я їх висловлював для одного журналу, який видається за російські гроші. Але, думаю, деякі з думок можуть зацікавити львівян, для яких чомусь україно-російська тема – це тема нервів і дратування.

 Почну з того, що я не люблю Росію. Та що робити з нею – я не знаю так само, як не знає українська влада. Звичайно, якби я був магом, то північним сусідом України залюбки зробив би Швецію, наприклад (і прапори схожі, і Полтава нас єднає). Росію я не люблю не тому, що вона Росія. І не тому, що моя мама народилася в Сибіру. І навіть не тому, що Росія ревниво ставиться до української незалежності, фактично не визнаючи її. І вже точно не тому, що в цій країні зникли вибори як різновид всенародної політичної розваги. Просто для мене, західняка, очевидним є одне: Росія – погана щодо України. І в мене немає жодних сумнівів, що насправді так само думає Ющенко з Тимошенко. Тому я мрію лишень про одне – щоб хоч хтось у моїй країні сказав це чесно.

В цьому плані Росія – чесна з Україною. Україна з Росією – ні. І в стосунках двох приречених сусідів – України та Росії – існує й існуватиме єдина проблема. Проблема чесності. У російсько-українському випадку проблема чесності – це проблема вибору. Вступ України в НАТО є лакмусом на чесність у стосунках Росії та України. На жаль для України, бо вона боїться цієї чесності й імплементувати її на практиці не може\не хоче.

 Автором істерії навколо вступу України в НАТО є Україна. Нечесна Україна, яка боїться вголос сказати, що членство України в НАТО є відкритим антиросійським кроком. Бо так воно є. Навіщо себе дурити – мовляв, на стосунки з Росією це ніяк не вплине. Наш моралізатор-президент прямим текстом у Давосі зрік фразу, яка є вершиною самообману (дослівно): „Інтеграція України в НАТО є сугубо внутрішнім питанням України”.

 Позиція української так званої еліти щодо НАТО і Росії нагадує мені саморефлексії хворого у психдиспансері щодо своєї недуги: він її аналізує і якось-там коментує – проте все одно він є пацієнтом під пильним наглядом лікаря збоку. Тут те саме. Росія вустами Лаврова чітко заявила: вступ України в НАТО є неприємною проблемою для Росії, і це спричинить відповідну реакцію. А Україна у відповідь: та ні, любі росіяни, зі вступом України в НАТО нічого не зміниться у наших стосунках. Самообман (чи самодурство) – це, може, гірша штука від просто обману. Бо на обман ще можна хоч якось адекватно відповісти чи відімстити. А от із самодурами або краще не звязуватися, або ж розмовляти кулаком.

 Питання НАТО оголило зовнішньополітичну шизофренію України. Це вже навіть не сумнозвісна багатовекторність. Бо сидіти одним місцем на двох векторах – це ще можна, по черзі розводячи то одних, то інших (тут добряче прокунсультувати міг би Кучма). А от позбутися своїх власних віртуальних оцінок і думок – під силу далеко не кожному. Таке враження, що вітчизняне МЗС перебуває в полоні уяви, яка малює миловидні картинки, де твоя позиція є позицією сусіда з півночі, а твоя вигода є також його вигодою. Це – втеча від реалії. Реалія така: вступ України в НАТО – це дія проти Росії і від Росії.

 І справа тут не в політичних орієнтаціях помаранчевого табору політиків. Тут справа в виборі. Виборі систем, які є однаково самодостатні і не інтегровані поміж собою. Вибір однієї системи означає відмову від іншої. НАТО і Росія – це дві окремі й подекуди альтернативні системи з абсолютно різними центрами тяжіння, суміщати які є неможливо і нечесно. Тож вступ України до НАТО, може, для когось і є „сугубо внутрішнє питання”, та від правди не втечеш: треба вміти достойно робити вибір і прораховувати все наперед.

 Як не крути, та Росія чесна з Україною. Київ цілком прозоро знає, чого чекати від Москви в темі НАТО. У Москві сіли і вирішили для себе: Україна вибрала іншу систему, не нашу систему, а отже, нам доводиться перекривати Україні все, що можемо. Звісно, таку позицію Росії можна сміливо називати і імперською, і егоцентричною, і навіть обурливою щодо незалежної держави „Україна” – але ця позиція є відкрита і чесна. Хочеш – рахуйся з нею і готуйся відстоювати свій вибір системи, не хочеш – бався в самообман. Яка ж позиція України у відповідь – «усе буде сугубо добре”.

 Прибалтика свого часу, а Грузія в даний момент теж робили свій вибір. І цілісність національної політичної еліти проявляється яксамраз у відповідальності за вибір. Пречудово прибалтійці знали про світові ціни на енергоносії, а грузини – про грядущі економічні репресії. Тому й готувалися заздалегідь (хтось краще, хтось гірше). Бо кожен вибір має свою ціну, особливо коли ти маєш справу з комлексоїдальною Росією. Тому вибір треба якщо не захищати, то хоча б сповна компенсовувати вигодами обраної системи. Вірити в відсутність рефлекторної реакції Москви на рух «геть від Москви» - наївно і нечесно. Не пощастило, звичайно, Україні з географічним буферним розташування поміж двома системами. Але рано чи пізно вибір доведеться робити, причому чесний насамперед щодо себе. Дякую за увагу.


КОМЕНТАРІ


!!!!, 2008-03-12 05:13:32
Посмотрел! Сделано не профессионально, но зато в тему! Так тебе и надо, Юля!
8, 2008-03-11 09:21:27
Не плохой стеб с наших политиков! Газовая политика - это очень сложно http://loadup.ru/video/view/?id=v330446f1c4 http://www.rapidshare.ru/604769
!!!!!, 2008-03-11 06:03:39
«Виктор Янукович всегда был «фаном» вступления Украины в НАТО. И это является правдой. Об этом свидетельствуют соответствующие постановления правительства и законы, которые вносило его правительство в Верховную Раду», — заявила Тимошенко. http://www.rosbalt.com.ua/2008/2/7/453989.html
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!, 2008-03-10 07:51:13
Вступ України в НАТО - це перш за все питання нашої внутрішньої політики, і візити Тимошенко в інші країни для вирішення цього питання ніколи не принесуть позитивні результати! спочатку треба підвищити рівень економічного, соціального, політичного і культурного життя в Україні, а вже потім думати про вступ
Глядач, 2008-03-07 09:11:37
Слухай, Остапе ти молодець. Я так вчора наржався дивлячись на тебе. Трамайся.......
Сергій, 2008-03-05 21:43:19
Автор не любить не Росію. Він не любить Україну. Бо син Вітчизни не патякатиме про свою Матір: "мати те, мати се". Так само як краде газ не Мати, а радше конкретні пацани-посередники під дахом обох Гарантів. І будуть красти, поки Її окрадену не збудять! Поки Гаранти розділятимуть наші народи, аби домагатися переобирання власних адміністрацій на наступний період. А "п"яте колесо влади", улесливо хитаючись, буде множити владні глупоти: качок типу мовного питання чи "надмірної політизації" у їхньму хліві ще вистачає. Бракує хіба власного мислення, воно як у автора - буферне. Бо хто мислить самостійницьки, хто мислить сам і Матір"ю вихований до самостійної праці, тому не потрібна залежність ані від Кремля, ані від омріяної любими друзями НАТО єврохаляви, якої у їхній уяві дуже багато. Як безкоштовного сиру.
ха-ха, 2008-03-05 19:28:11
невже ви серьозно гадаєте, що Європа як любляча мама відмиє, одягне і нагодує Україну...? Ні Європа, ні Росія не є філантропами України. Це геополітичні сили, які переслідують виключно СВОЇ інтереси. Наша трагедія як раз і полягає в тому, що Україна занадто слабка, щоб комусь там протистояти.
ЛЛД, 2008-03-05 16:57:37
Про НАТО не треба говорити та пояснювати , що це добре. В НАТО треба вступати . Там побачимо як воно є. Проблем з візами точно не буде. А щодо Росії, то що мало Тузли , мало "газаватів" , мало неповернутих вкладів Ощадбанку СРСР,мало бази Чорноморського флоту (суб`єкти якого знущаються над всім Українським ) чи мало багатовікового знущання над українською нацією?
Ю.Ш., 2008-03-04 23:00:11
Думаю, що якби наша влада була б хоч трохи професійнішою і дбала б таки про національні, а не власні (шкурні) інтереси ми б давно вже були прийняті у НАТО! Адже згідно доктрини Бжезінського НАТО більше зацікавлене в Україні - ніж навпаки, особливо в контексті протистояння з Росією. Після помаранчевої революції подати заявку на приєднання до НАТО було б нескладно й абсолютно доречно. Тоді була й більшість у парламенті і в уряді - і дезорганізованість януковичів. Тоді про це чомусь не йшлося - а сьогодні, коли політична ситуація змінилась не на краще - це питання вноситься на розгляд парламенту. Це підштовхує мене до думки, що питання НАТО було внесене зараз на розгляд парламенту лише для того, щоб заблокувати його роботу і спровокувати чергову політичну кризу. Кому це вигідно - не важко здогадатись.
ярко, 2008-03-04 21:32:28
Хоч гарно написане, все ж - це дуже примітивне і занадто лінійне мислення. Якщо б ваші думки спримали хоча б половина населення України, та що тут говорити - хоча б половина населення Львівщини. Ви коли були востаннє в Росії, чи взагалі ви були в Росії? чи спілкувались з звичайними росіянами? Росія - погана? - це пафос. А що Європа - добра? Попробуйте отримати Шенгенську візу і після того приймайте рішення, що таке "добре", а що таке "погано"
читач, 2008-03-04 17:16:28
Важко щось додати. Автор правий у тому плані, що офіційна українська влада, яка виступає від імені України, не добра і не погана. Вона НІЯКА.
S, 2008-03-04 16:55:26
Категорично згідний. Аморфність та базвідновідальність влади спостерігається і в центрі і на місцях. Відсутність чіткої позиції по найважливим питанням внутрішньої та зовнішньої політики дає нам привід підозрювати владу в некомпетентності.
Залишити коментарій
Автор*
Повідомлення*

НОВИНА ГОДИНИ

  Львів скоротить міську програму підготовки до Євро-2012 »»  

ЧАТ з командою "ТІК"

  задати питання  

Чи знаєте Ви, що...

... деякі люди намагаються усіх переконати, що вони пробилися нагору, хоча насправді вони просто виплили… »»

ЛЬВІВСЬКІ НОВИНИ

  Суд над львівським журналістом Ярославом Панчишиним може потрапити до Книги рекордів Гіннеса  »»  
  КУН просить Ющенка та Тимошенко особисто втрутитися у ситуацію зі звільненням Пшевлоцького із посади керівника управління земресурсів Львівщини - заява  »»  
  Засадного зобов’язали до квітня оприлюднити план заходів по підготовці Львова до Євро-2012  »»  
  Наглядова рада за діяльністю оргкомітету з питань Євро збиратиметься регулярно — раз на місяць  »»  
  В травні до Львова приїде інспекція УЕФА  »»  
  Наглядова рада оргкомітету з підготовки до Євро просить Сеника прийняти звернення до Кабміну з вимогою залишати в місцевих бюджетах 50% податку на прибуток  »»  
  ГФЛ закидає органам внутрішніх справ у Львівській області незаконне заробітчанство  »»  
  Член наглядової ради за діяльністю оргкомітету по Євро-2012 Козак пропонує започаткувати на ЛТБ передачу про підготовку Львова до чемпіонату  »»  
  Львів скоротить міську програму підготовки до Євро-2012  »»  
  Львівська міськрада пропонує квітневу зустріч Президентів України і Польщі щодо підготовки до Євро провести у Львові  »»  
  Інформації щодо інвестора стадіону до Євро-2012 у Львові мало, тому що так хоче Alpine — Засадний  »»  
  Львівська міськрада підпише угоду з Alpine до кінця наступного тижня — Засадний  »»  

НОВИНИ УКРАЇНИ

  Тимошенко роз'яснила ворогам, що правильно вчинила з Черновецьким »»  
  "Нафтогаз" та "Газпром" домовились жити без посередників і за старою ціною »»  
  Кільчицька сказала про ворогів Черновецького, що вони " х... знає шо " »»  
  Після розмови з Путіним Жириновський потрапив до лікарні »»  
  Донька Ющенка заслала Ахметова на Закарпаття »»  

РЕЙТИНГ СТАТТЕЙ

  Свято галицького Нептуна »»  
  Парад наречених »»  
  Покладальна галочка автомобільного рагулізму »»  
  Народжені у понеділок »»  
  1-ші фонтани Кмітя »»  

ІНФОБАЗИ

  Персоналії»»  
  Групи підприємств»»  
  Підприємства»»  

БЛОГИ

 

Остап Дроздов
Дозвольте кілька слів про НАТО
 
 
Юрій Шведа
Керована демократія vs некерована анархія!
+ усі блоги
 

СПЕЦПРОЕКТИ

  Зміни влади на Львівщині»»  
  Шенген»»  
  Вибори 2007 на Львівщині»»  
  Євро-2012 у Львові»»  
  Все про львівських VIPів»»  

ВАШІ ВІДЗИВИ

Ну за то тепер який унікальний Бютівський земельний підряд - есдек Буба і ефесбіст Затвур. ЄВРО-21 »»
Пора вже і викривати це бютівське шоблоі їх цьотку з косичкою.Подумайте хохли.. Жиди вм століття доб »»
гіршого гидотства сподіватися у нашій небомонді Львівщині годі.Москва дуріє. Ющенко остаточно відрив »»
Комуна »»
Блін, Бондите, ти десь ходив, накурився. Ну до чого тут аборти? Ти зрозумій, поставивши пам'ятник м »»
              Новости Дня деревообробний портал
        Написати листа:       Дизайн: А. Черкашин
Rambler's Top100
© VGOLOS.COM.UA. Використання матеріалів з обов'язковим посиланням.
Думка редакції може не збігатися з думкою авторів. Редакція також не несе відповідальності за істинність інформації, наведеної в нередакційних матеріалах.

Передрук, копіювання, а також відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "PRESSTIME.COM.UA",
ЗАБОРОНЕНО В БУДЬ-ЯКОМУ ВИГЛЯДІ, лише з .